Cardiff Metropolitan University
Αθλητισμός, ηθική και κοινωνία PgDip
Cardiff Metropolitan University - Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £23859 £19123 £20996
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19362 - £27716 £13372 - £24754 £14943 - £27676

Η κοινωνικοπολιτισμική μελέτη του αθλητισμού έχει αποκτήσει ολοένα και μεγαλύτερη σημασία. Βασιζόμενο σε δύο σημαντικούς τομείς μελέτης στο πλαίσιο της κοινωνικοπολιτισμικής μελέτης του αθλητισμού, το παρόν πτυχίο επικεντρώνεται στην κοινωνιολογία και την ηθική (φιλοσοφία) του αθλητισμού, διαχωρίζοντάς το από άλλα προγράμματα που σχετίζονται με τον αθλητισμό και την κοινωνικοπολιτισμική του διάσταση. Το περιεχόμενο του μαθήματος ενημερώνεται από την τρέχουσα και καινοτόμο έρευνα και έχει επαινεθεί για το εύρος και την ευελιξία στην αξιολόγηση που επιτρέπει στους φοιτητές να ακολουθήσουν και να αναπτύξουν τα ατομικά τους ενδιαφέροντα. Στις περισσότερες περιπτώσεις η επεξεργασία των ιδεών αυτών από τους φοιτητές εφαρμόζεται σε μελλοντικές επαγγελματικές φιλοδοξίες.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Οι κύριες μέθοδοι αξιολόγησης είναι ποικίλες εργασίες 5000 λέξεων (ή ισοδύναμες) και παρουσιάσεις.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSport, Ethics and Society, PgDip, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει κανονικά να έχουν ένα από τα ακόλουθα:

Πτυχίο με άριστα (2,1 ή άνω) σε τομέα σχετικό με τον αθλητισμό ή τον ελεύθερο χρόνο, κατάλληλο για την πορεία.

Υποψήφιοι με εξαιρετική και εκτεταμένη εργασιακή εμπειρία στην εκπαίδευση, την προπόνηση, τη διαχείριση του ελεύθερου χρόνου ή την αναψυχή θα εξεταστούν επίσης για την είσοδό τους στο πρόγραμμα.

Πτυχίο με βαθμό άριστα (2,1 ή ανώτερο) σε εναλλακτικό επιστημονικό πεδίο που είναι αποδεκτό από τον υπεύθυνο του προγράμματος.

Δίδακτρα Αθλητισμός, ηθική και κοινωνία PgDip

Ιρλανδία £1140
Αγγλία £1140
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £1140
Σκωτία £1140
Ουαλία £1140

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Αθλητική Επιστήμη

Αθλητική Επιστήμη
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 16 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Το Μητροπολιτικό Πανεπιστήμιο του Κάρντιφ, γνωστό και ως CardiffMet, ιδρύθηκε το 1976 στη μικρή πόλη του Κάρντιφ της Ουαλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο διαθέτει περισσότερα από 1.000 δωμάτια φοιτητικής εστίας και είναι υπερήφανο που η διαμονή εδώ είναι κάτι περισσότερο από ένα απλό μέρος για να κοιμηθεί κανείς. Όσοι μένουν στο χώρο έχουν πρόσβαση σε συχνές και δωρεάν κοινωνικές εκδηλώσεις που λαμβάνουν χώρα σε κοντινή απόσταση, διασφαλίζοντας ότι όσοι σπουδάζουν εδώ έχουν εξίσου πολλές ευκαιρίες να κάνουν επαφές όσο και να επιτύχουν ακαδημαϊκά.

Λίστα με 183 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Student Life in Cardiff - Cardiff Metropolitan University - Living in Cardiff as a student
  • Cardiff Metropolitan University International Video
  • Advice for Cardiff Met Applicants from Nigerian Students