Cardiff Metropolitan University
Αθλητισμός και Επιστήμη της Άσκησης PgDip
Cardiff Metropolitan University - Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £23859 £19123 £20996
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19362 - £27716 £13372 - £24754 £14943 - £27676

Επιστήμη του Αθλητισμού και της Άσκησης - Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης

Επιστήμη του Αθλητισμού και της Άσκησης (εμβιομηχανική) - Μεταπτυχιακό δίπλωμα ειδίκευσης

Επιστήμη του Αθλητισμού και της Άσκησης (Φυσιολογία) - Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης με εξειδικευμένη πορεία

Η διεθνώς αναγνωρισμένη ερευνητική μας τεχνογνωσία στη Σχολή Επιστημών Αθλητισμού και Υγείας του Κάρντιφ είναι μοναδική και συνδυάζεται με ένα από τα κορυφαία κέντρα φοιτητικού αθλητισμού στο Ηνωμένο Βασίλειο. Αυτό το δημοφιλές μεταπτυχιακό πρόγραμμα MSc στην Επιστήμη του Αθλητισμού και της Άσκησης περιλαμβάνεται στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα της Σχολής Αθλητισμού και Επιστημών Υγείας του Κάρντιφ στον Αθλητισμό. Η τεκμηριωμένη από την έρευνα μάθηση και η επαγγελματική πρακτική υποστηρίζουν τη δομή και την αποτελεσματική παράδοση του περιεχομένου του προγράμματος. Υιοθετεί μια φοιτητοκεντρική προσέγγιση για την ανάπτυξη της κατανόησης των σύγχρονων ζητημάτων στον αθλητισμό και την άσκηση μέσα από προοπτικές πολλαπλών και ανεξάρτητων επιστημονικών κλάδων. Στο πλαίσιο του προγράμματος, οι φοιτητές μπορούν να επιλέξουν να εξειδικευτούν σε ξεχωριστούς τομείς της εμβιομηχανικής ή της φυσιολογίας ή να ακολουθήσουν μια γενική πορεία προς την απόκτηση του μεταπτυχιακού τίτλου MSc στην επιστήμη του αθλητισμού και της άσκησης.

Το πρόγραμμα βοηθά τους φοιτητές να διερευνήσουν ευκαιρίες πρακτικής άσκησης στην έρευνα, την εφαρμοσμένη αθλητική επιστήμη και την κλινική πρακτική και υποστηρίζει περαιτέρω τη συμμετοχή των φοιτητών σε επαγγελματικούς φορείς (π.χ. British Association of Sport and Exercise Sciences: BASES). Σε σχέση με την πρακτική άσκηση, ο διευθυντής του προγράμματος διαφημίζει πολλές ευκαιρίες στην αρχή κάθε ακαδημαϊκού έτους. Οι φοιτητές υποβάλλουν αίτηση προκειμένου να εξασφαλίσουν μία από αυτές τις ιδιαίτερα ανταγωνιστικές και επιθυμητές θέσεις πρακτικής άσκησης και πρακτικής άσκησης. Ο Διευθυντής του Προγράμματος θα παρέχει στους φοιτητές περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αυτές τις ευκαιρίες πριν από την έναρξη κάθε ακαδημαϊκού έτους.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Με εξαίρεση την ανεξάρτητη ερευνητική εργασία (διατριβή), η αξιολόγηση όλων των ενοτήτων βασίζεται σε 5.000 λέξεις ή ισοδύναμο κείμενο.

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSport and Exercise Science, PgDip, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Το πρόγραμμα έχει σχεδιαστεί για πτυχιούχους θετικών επιστημών ή για επαγγελματίες που εργάζονται σε συναφή τομέα. Οι ειδικές απαιτήσεις εισόδου περιλαμβάνουν:

Πτυχίο με βαθμό άριστα (2,1 ή ανώτερο) σε τομέα σχετικό με τον αθλητισμό ή την άσκηση, κατάλληλο για το πρόγραμμα.

Πτυχίο με βαθμό άριστα (2,1 ή ανώτερο) σε εναλλακτικό επιστημονικό πεδίο που είναι αποδεκτό από τον διευθυντή του προγράμματος.

Υποψήφιοι με εξαιρετική και εκτεταμένη εργασιακή εμπειρία στην αθλητική επιστήμη ή την επιστήμη της άσκησης θα εξεταστούν επίσης για την εισαγωγή στο πρόγραμμα.

Δίδακτρα Αθλητισμός και Επιστήμη της Άσκησης PgDip

Ιρλανδία £1140
Αγγλία £1140
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £1140
Σκωτία £1140
Ουαλία £1140

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Αθλητική Επιστήμη

Αθλητική Επιστήμη
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 17 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan

Το Μητροπολιτικό Πανεπιστήμιο του Κάρντιφ, γνωστό και ως CardiffMet, ιδρύθηκε το 1976 στη μικρή πόλη του Κάρντιφ της Ουαλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο διαθέτει περισσότερα από 1.000 δωμάτια φοιτητικής εστίας και είναι υπερήφανο που η διαμονή εδώ είναι κάτι περισσότερο από ένα απλό μέρος για να κοιμηθεί κανείς. Όσοι μένουν στο χώρο έχουν πρόσβαση σε συχνές και δωρεάν κοινωνικές εκδηλώσεις που λαμβάνουν χώρα σε κοντινή απόσταση, διασφαλίζοντας ότι όσοι σπουδάζουν εδώ έχουν εξίσου πολλές ευκαιρίες να κάνουν επαφές όσο και να επιτύχουν ακαδημαϊκά.

Λίστα με 183 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Cardiff Metropolitan - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Student Life in Cardiff - Cardiff Metropolitan University - Living in Cardiff as a student
  • Cardiff Metropolitan University International Video
  • Advice for Cardiff Met Applicants from Nigerian Students