Canterbury Christ Church University
Ιατροδικαστική και Ανακριτική Ψυχολογία MSc
Canterbury Christ Church University - Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Αυτό το διαπιστευμένο από το BPS MSc Forensic & Investigative Psychology έχει ως στόχο να αναπτύξει τις γνώσεις σας σε διάφορες θεωρίες, έννοιες, ερευνητικές και επαγγελματικές πρακτικές δεξιότητες, ώστε να υποστηρίξει την εξέλιξή σας για να γίνετε (εγγεγραμμένος/κατεχόμενος) δικαστικός ψυχολόγος ή ιατροδικαστής/ερευνητής. Το μάθημα υιοθετεί μια εφαρμοσμένη προσέγγιση στη διδασκαλία και τη μάθηση με έμφαση στο μοντέλο επιστήμονα-πρακτικού και στην προσέγγιση της "εκπαίδευσης ολόκληρου του ατόμου" (προσωπικά, επαγγελματικά και ακαδημαϊκά).

Κατά τη διάρκεια του προγράμματος θα αναπτύξετε τις πρακτικές και ακαδημαϊκές δεξιότητες που απαιτούνται για να γίνετε ένας επαγγελματίας και στοχαστικός επαγγελματίας της δικαστικής και ανακριτικής ψυχολογίας. Αυτή η εφαρμοσμένη προσέγγιση στη μάθηση, σε συνδυασμό με την εξειδικευμένη διδασκαλία από μια σειρά επαγγελματιών και ακαδημαϊκών από τη Σχολή Θετικών, Μηχανικών και Κοινωνικών Επιστημών, όπως: Ψυχολογίας, του Ινστιτούτου Εφαρμοσμένης Ψυχολογίας Salomons και της Σχολής Δικαίου, Αστυνόμευσης και Κοινωνικών Επιστημών, θα ενισχύσει τη μαθησιακή σας εμπειρία και θα υποστηρίξει την ανάπτυξη μεταβιβάσιμων και πρακτικών ψυχολογικών δεξιοτήτων εγκληματολογικής και ερευνητικής ψυχολογίας.

Το μάθημα αυτό απευθύνεται σε πτυχιούχους ψυχολογίας που εργάζονται ή σκοπεύουν να εργαστούν σε εγκληματολογικά περιβάλλοντα (π.χ. υπηρεσίες επιτήρησης, υπηρεσίες υποστήριξης θυμάτων, φυλακές, εκπαιδευόμενοι δικαστικοί ψυχολόγοι) και επιθυμούν να ακολουθήσουν εξειδικευμένη εκπαίδευση στην εγκληματολογική ή/και ανακριτική ψυχολογία. Σας παρέχουμε επίσης ευκαιρίες να σπουδάσετε ή/και να παρακολουθήσετε εκδηλώσεις μαζί με άλλους φοιτητές του ΠΜΣ, ενισχύοντας έτσι την έκθεσή σας σε ένα ευρύ φάσμα φοιτητών και επαγγελματιών. Επιπλέον, οι φοιτητές έχουν πρόσβαση στη βιβλιοθήκη Salomons, η οποία είναι μία από τις καλύτερες βιβλιοθήκες κλινικής ψυχολογίας κατά παραγγελία στη χώρα, με ειδικό τμήμα ιατροδικαστικής.

• International Foundation
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςForensic and Investigative Psychology, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Ελάχιστος βαθμός 2:1 σε αναγνωρισμένο από το BPS προπτυχιακό πτυχίο Ψυχολογίας Ή αναγνωρισμένο από το BPS μεταπτυχιακό πρόγραμμα μετατροπής σε MSc Ψυχολογίας.

Ή

Ελάχιστος βαθμός 2:2 σε αναγνωρισμένο από το BPS προπτυχιακό πτυχίο Ψυχολογίας Ή αναγνωρισμένο από το BPS μεταπτυχιακό πρόγραμμα μετατροπής MSc Ψυχολογίας και σχετική εμπειρία σε εγκληματολογικά ή ερευνητικά περιβάλλοντα.

Οποιοσδήποτε από τους παραπάνω υποψηφίους μπορεί να κληθεί σε συνέντευξη κατά την κρίση του διευθυντή του προγράμματος.

Οι αλλοδαποί φοιτητές θα εξετάζονται κατά περίπτωση και θα πρέπει να παραστούν σε συνέντευξη. Ωστόσο, αναμένεται ότι θα έχουν ολοκληρώσει τουλάχιστον ένα προπτυχιακό πτυχίο με ειδίκευση στην ψυχολογία ή ένα μεταπτυχιακό πτυχίο με ειδίκευση στην ψυχολογία.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 15 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Το Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church University (CCCU) ιδρύθηκε το 1962 και διαθέτει δύο πανεπιστημιουπόλεις για προπτυχιακούς φοιτητές, εκ των οποίων η μία βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον της πόλης Canterbury, Kent. Οι φοιτητές έρχονται από μακριά για να παρακολουθήσουν τα μαθήματα STEM αυτού του πανεπιστημίου στα αντικείμενα της Ιατρικής και της Μηχανικής, καθώς και τα περισσότερα από 200 προπτυχιακά μαθήματα σε μεγάλη ποικιλία θεμάτων.

Λίστα με 365 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Canterbury Christ Church

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Ψυχολογία": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Where to go in Canterbury with your uni bestie - Molly and Aimee's Student VLOG
  • Reasons why our students love studying at Canterbury Christ Church University
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 1
  • CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY STUDENTS FEEDBACK 3
  • Why come to Christ Church? Our International Students tell us!

Νευροεπιστήμη με ψυχολογία με βιομηχανική πρακτική άσκηση Msci (Hons) Πανεπιστήμιο του Aberdeen
77% 1% 0% £26100 £24800 195 Αμπερντίν Oncampus πλήρους απασχόλησης
Κοινωνιολογία και Ψυχολογία MA (Hons) Πανεπιστήμιο του Edinburgh
(The University of Edinburgh)