Buckinghamshire New University
Αεροπορικές επιχειρήσεις και διαχείριση MSc
Buckinghamshire New University - Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire

Το Buckinghamshire New University ήταν το πρώτο ίδρυμα του Ηνωμένου Βασιλείου που παρείχε προγράμματα διαχείρισης αερομεταφορών και το 2020 γιορτάζουμε δύο δεκαετίες πρωτοποριακών προγραμμάτων στον τομέα. Η συνεργασία μας με τον ICAO και την CAA, την ACI Europe και το ευρύ δίκτυο συνεργατών μας, θα σας δώσει την ευκαιρία να αποκτήσετε τις μοναδικές γνώσεις και δεξιότητες που θα χρειαστείτε για να μπορέσετε να συμβάλλετε στην ιδιαίτερα αποτελεσματική διαχείριση της αεροπορικής λειτουργίας. Η αεροπορία συνεχίζει να αναπτύσσεται και να μεγαλώνει ανταποκρινόμενη στις οικονομικές, περιβαλλοντικές και αγοραίες ανάγκες.

Εν όψει της τεχνολογικής προόδου, της πρόκλησης και της αναστάτωσης παράλληλα με την ανάπτυξη αυτή, υπάρχει μεγάλη ζήτηση για ικανά στελέχη που διαθέτουν υψηλού επιπέδου γνώσεις και ικανότητες αναλυτικής σκέψης, τα οποία είναι εξοπλισμένα και ικανά να οδηγήσουν τις επιχειρήσεις και τους εργαζομένους τους προς τα εμπρός. Αυτό το πρόγραμμα απευθύνεται σε όσους επιθυμούν να κάνουν αυτή τη διαφορά.

Το πρόγραμμα αυτό θα σας επιτρέψει να αποκτήσετε τις δεξιότητες και τις γνώσεις υψηλότερου επιπέδου που θα χρειαστούν στον τομέα και σε εσάς τα επόμενα χρόνια. Θα εξερευνήσετε και θα μελετήσετε τις αερομεταφορές σε έναν αλλαγμένο κόσμο μετά το Covid-19 και τον αντίκτυπό τους στη διαχείριση των αεροπορικών επιχειρήσεων.

Βασικό μέλημα είναι να διασφαλίσετε ότι είστε καλά εξοπλισμένοι για να λειτουργείτε στον ταχέως μεταβαλλόμενο τομέα. Θα έχετε την ευκαιρία να συνεργαστείτε με εξωτερικούς εμπειρογνώμονες και ηγέτες του τομέα για να διευρύνετε τις γνώσεις σας, να αποκτήσετε έκθεση στα πολυεπίπεδα ζητήματα που αντιμετωπίζει η αεροπλοΐα, καθώς και γνώσεις για το πώς μπορούν να διαχειριστούν και να αξιοποιηθούν για την οργανωτική επιτυχία.

Διαθέτουμε εκτεταμένες γνώσεις και ικανότητες στους τομείς που έχουν σημασία για τον τομέα τώρα και στο μέλλον, συμπεριλαμβανομένης της παγκοσμιοποίησης, της ανάπτυξης της αγοράς και της οργανωτικής ανθεκτικότητας.

Το μάθημα βασίζεται στην πρακτική εξάσκηση και θα λάβετε μέρος σε δραστηριότητες που βασίζονται σε προσομοιώσεις. Με τη μοναδική μας εγκατάσταση μοντέλων προσομοίωσης, θα αναπτύξετε ομαδικές και ατομικές ικανότητες μπροστά σε απαιτητικά σενάρια, όπου η μάθηση μέσω της συμμετοχής συνδέεται με τη θεωρία και την ανάλυση υπό πιεστικές αλλά ασφαλείς συνθήκες.

Το Buckinghamshire New University έχει υπογράψει το Σύμφωνο των Ενόπλων Δυνάμεων και υποστηρίζει την κοινότητα των Ενόπλων Δυνάμεων. Αναγνωρίζουμε την αξία που συνεισφέρει το υπηρετούν προσωπικό, τόσο το τακτικό όσο και το εφεδρικό, οι βετεράνοι και οι οικογένειες στρατιωτικών στην επιχείρησή μας και στη χώρα μας.

Το πρόγραμμα αυτό είναι επιλέξιμο για χρηματοδότηση στο πλαίσιο του προγράμματος ELC (Enhanced Learning Credits) του Υπουργείου Άμυνας του Ηνωμένου Βασιλείου. Ο αριθμός ELCAS είναι 1682.

Το μάθημα εξετάζει τόσο γενικούς όσο και ειδικούς τομείς της διαχείρισης των αερομεταφορών. Εξετάζει τη σημερινή και τη νέα μορφή του τομέα των αερομεταφορών, ο οποίος πρέπει να λειτουργεί σε ένα ευρύτερο περιβάλλον κινδύνων και, ιδίως στην τρέχουσα συγκυρία, έχει να αντιμετωπίσει πολλαπλά ζητήματα.

Θα εξερευνήσετε τις αεροπορικές επιχειρήσεις και τη διαχείριση των επιχειρήσεων, το παγκόσμιο πλαίσιο και την ανθεκτικότητα στο σημερινό και το μελλοντικό περιβάλλον. Οι υποψήφιοι για το πρόγραμμα θα πρέπει κανονικά να έχουν επιτύχει τουλάχιστον πτυχίο δεύτερης τάξης με άριστα σε συναφή τομέα.

Οι υποψήφιοι που εργάζονται μπορούν να έχουν δικαίωμα συμμετοχής χωρίς να κατέχουν πρώτο πτυχίο. Το Πανεπιστήμιο καλωσορίζει τους υποψηφίους με μη τυπικά ή καθόλου τυπικά προσόντα και οι υποψήφιοι θα αξιολογηθούν μέσω διαδικασίας πρόσληψης με βάση τη συνέντευξη, το χαρτοφυλάκιο, το ιστορικό απασχόλησης ή άλλα αποδεικτικά στοιχεία για τα επιτεύγματά τους και την ικανότητά τους να επωφεληθούν από το πρόγραμμα σπουδών.

Ο παγκόσμιος κλάδος των αερομεταφορών είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικός και αποτελεί πρόκληση για την πλοήγηση. Οι οργανισμοί που δραστηριοποιούνται σε αυτόν τον τομέα πρέπει οι άνθρωποί τους να είναι αναλυτικοί και να ανταποκρίνονται στις αλλαγές. Το μάθημα αυτό θα σας βοηθήσει να αποκτήσετε το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα και τις αυξημένες γνώσεις και ικανότητες στη διαχείριση των αερομεταφορών για να ανταποκριθείτε στις ανάγκες του τομέα αυτού.

• All other courses

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςAviation Operations and Management, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 7 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire

Σχετικά με το Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire

Το Buckinghamshire New University, επίσης γνωστό ως Bucks, ιδρύθηκε το 1893, στην πόλη High Wycombe της Νοτιοανατολικής Αγγλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο έχει επιλέξει να χωρίσει τις ακαδημαϊκές του προσφορές σε επτά ξεχωριστές σχολές, γεγονός που αντικατοπτρίζεται στο ότι οι μαθησιακοί πόροι, όπως οι βιβλιοθήκες, βρίσκονται στις αντίστοιχες περιοχές τους, ώστε να μειωθεί ο συνωστισμός και να αυξηθεί επίσης η ευκολία αναζήτησης του υλικού που χρειάζεται ο φοιτητής. Το Bucks έχει λάβει πολυάριθμα βραβεία, μεταξύ των οποίων μπορούμε να βρούμε το Silver Award από το TEF.

Λίστα με 191 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire

• 5 reasons to study at Bucks New University
  • Tips for International Students and Life at BNU