Brunel University
Στατιστική με ανάλυση δεδομένων MSc
Brunel University - Πανεπιστήμιο Brunel

Στατιστική είναι η μελέτη της συλλογής, ανάλυσης, ερμηνείας, παρουσίασης και οργάνωσης των δεδομένων. Η στατιστική ανάλυση και η ανάλυση δεδομένων καταγράφεται ως μία από τις ιδιαίτερα επιθυμητές δεξιότητες που αναζητούν οι εργοδότες, και με τα δεδομένα να αποτελούν ολοένα και μεγαλύτερο μέρος της σύγχρονης ζωής, το ταλέντο για την εξαγωγή πληροφοριών και αξίας από πολύπλοκα δεδομένα είναι σπάνιο.

Το νέο ΠΜΣ Στατιστική και Ανάλυση Δεδομένων έχει σχεδιαστεί για να εκπαιδεύσει την επόμενη γενιά στατιστικολόγων με έμφαση στον τομέα της ανάλυσης δεδομένων. Οι εργοδότες αναμένουν δεξιότητες τόσο στη στατιστική όσο και στην πληροφορική. Αυτό το μεταπτυχιακό πρόγραμμα θα παρέχει ένα μοναδικό και συνεκτικό μείγμα σύγχρονων στατιστικών μεθόδων μαζί με τις σχετικές υπολογιστικές δεξιότητες που είναι απαραίτητες για το χειρισμό μεγάλων ποσοτήτων μη δομημένων δεδομένων. Το πρόγραμμα αυτό προσφέρει κατάρτιση στη σύγχρονη στατιστική μεθοδολογία, την υπολογιστική στατιστική και την ανάλυση δεδομένων από μια ευρεία ποικιλία τομέων, συμπεριλαμβανομένων των τομέων του χρηματοπιστωτικού τομέα και της υγείας.

• All other courses
    • Graduate Degrees Arts, Social Sciences, Education and Social Work
    • Graduate Degrees Law
    • Graduate Degrees Science, Technology and IT
    • Undergraduate Degrees Arts, Social Sciences, Education and Social Work
    • Undergraduate Degrees Law
    • Undergraduate Degrees Science, Technology and IT

Κάθε χρόνο το Πανεπιστήμιο Brunel του Λονδίνου προσφέρει πάνω από 600 υποτροφίες, υποτροφίες και εκπτώσεις σε φοιτητές από την ημεδαπή, την ΕΕ και το εξωτερικό. Για να υποβάλετε αίτηση θα πρέπει να έχετε λάβει προσφορά σε ένα από τα προγράμματά μας και να έχετε υποβάλει τη σχετική αίτηση. Επισκεφθείτε τον ιστότοπό μας για να μάθετε περισσότερα. https://www.brunel.ac.uk/scholarships
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςStatistics with Data Analytics, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Πτυχίο 2:2 ή ανώτερο του Ηνωμένου Βασιλείου με βαθμό άριστα ( ή ισοδύναμο διεθνώς αναγνωρισμένο προσόν ) από επιστημονικό, τεχνολογικό, μηχανολογικό, πληροφορικό ή αριθμητικό αντικείμενο.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Brunel στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 32 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Brunel

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Brunel

Το Πανεπιστήμιο Brunel ιδρύθηκε το 1957 και βρίσκεται στα προάστια της μεγάλης πόλης Uxbridge του Λονδίνου. Λόγω της θέσης του πανεπιστημίου, το Brunel University διαθέτει πολυάριθμες συγκοινωνιακές συνδέσεις με το Λονδίνο, τις οποίες οι φοιτητές χρησιμοποιούν για να διευρύνουν τις επιλογές τους όσον αφορά την πρακτική άσκηση. Το ποσοστό εισαγωγής είναι χαμηλότερο από ό,τι σε πολλά πανεπιστήμια, οπότε οι υποψήφιοι θα πρέπει να προετοιμάσουν καλά τις προσωπικές τους δηλώσεις και τις συνεντεύξεις τους όταν υποβάλλουν αίτηση για να εγγραφούν εδώ.

Λίστα με 270 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Brunel - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Brunel

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Στατιστική": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Brunel campus life: Union of Brunel Students