Bridgwater and Taunton College
Δημόσιες Υπηρεσίες και Εγκληματολογία FD
Bridgwater and Taunton College - Bridgwater και Taunton College

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £23013 £20757 £24208
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £19989 - £26124 £15689 - £25435 £18599 - £30307

Το μάθημα αυτό έχει σχεδιαστεί για φοιτητές που θα ήθελαν να εργαστούν στις δημόσιες υπηρεσίες και για όσους ενδιαφέρονται να εισέλθουν στον κόσμο της εγκληματολογίας και της συναφούς απασχόλησης στις δημόσιες υπηρεσίες.

Θα σας βοηθήσει να καταλάβετε πώς λειτουργεί η κοινωνία, πώς οι εγκληματίες έχουν διαμορφωθεί ώστε να συμπεριφέρονται και τον ρόλο των δημόσιων υπηρεσιών σε μια μεταβαλλόμενη κοινωνία. Θα εξετάσει επίσης πώς οι δημόσιες υπηρεσίες μπορούν να χρησιμοποιήσουν αυτές τις πληροφορίες για να είναι πιο αποτελεσματικές στην καταπολέμηση του εγκλήματος. Θα τελειώσετε με σχετικές θεωρητικές και πρακτικές γνώσεις που θα σας επιτρέψουν να προχωρήσετε σε ένα σχετικό πτυχίο τελικού έτους.

Οι ενότητες που μελετώνται μπορεί να περιλαμβάνουν:

• Εισαγωγή στο σύστημα ποινικής δικαιοσύνης
  • Το μυαλό ενός εγκληματία
  • Θύματα, θυματολογία και επανορθωτική δικαιοσύνη
  • Οργανωτική απόδοση και αλλαγή
  • Ηθική σε ισορροπία.

Δυνατότητες εξέλιξης

Με την επιτυχή ολοκλήρωση αυτού του μαθήματος μπορείτε να αναβαθμίσετε το πτυχίο σας σε πλήρες πτυχίο. Παρακαλείστε να σημειώσετε ότι υπάρχει προθεσμία για τις αιτήσεις εξέλιξης και οι θέσεις ενδέχεται να εξαρτώνται από τη διαθεσιμότητα.

Πολλοί από τους αποφοίτους μας έχουν εργαστεί στον τομέα των δημόσιων υπηρεσιών, όπως η Αστυνομία, η Πυροσβεστική και οι υπηρεσίες ασθενοφόρων, οι βρετανικές δυνάμεις, η υπηρεσία φυλακών της Βρετανίας και τα κέντρα υπαίθριας εκπαίδευσης και δραστηριοτήτων.

Το μάθημα παρέχεται με διάφορες μεθόδους, όπως διαλέξεις, σεμινάρια, παρουσιάσεις και πρακτικές ασκήσεις. Η αξιολόγηση θα γίνεται μέσω εργασιών ή δοκιμίων, χαρτοφυλακίων, πρακτικών αξιολογήσεων και παρουσιάσεων.

Ελάχιστο απαιτούμενο Δασμολόγιο UCAS

you will require a minimum of 48 UCAS tariff points from a full L3 qualification in a relevant subject area. Mature applicants with relevant experience who do not have the stated entry criteria are encouraged to apply

Απαιτήσεις προσόντων

Οι ξένοι φοιτητές πρέπει να υποβάλουν αίτηση μέσω του UCAS- για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με την Ομάδα Εισδοχής HE
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPublic Services and Criminology, FD, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Σχετικά με το Bridgwater και Taunton College

Το Bridgwater and Taunton College είναι ένα ίδρυμα περαιτέρω εκπαίδευσης που βρίσκεται στο κέντρο της αγγλικής κομητείας Somerset. Ως κολλέγιο περαιτέρω εκπαίδευσης, οι απόφοιτοι του σχολείου μπορούν να αποκτήσουν προσόντα επιπέδου BTEC και A-Level. Υπάρχει επίσης μεγάλη ποικιλία μαθημάτων για να επιλέξουν όσοι ενήλικες επιστρέφουν στην εκπαίδευση ή αναζητούν θέσεις μαθητείας.

Λίστα με 24 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Bridgwater και Taunton College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Bridgwater και Taunton College

• UNIVERSITY CENTRE SOMERSET - Lifestyle
  • Studying with Bridgwater & Taunton College (Teaser)