Bradford College
Πρωτοβάθμια εκπαίδευση με QTS BA (Hons)
Bradford College - Bradford College

Αυτό το πτυχίο προετοιμάζει τους εκπαιδευόμενους εκπαιδευτικούς για να διδάξουν στην ηλικιακή κλίμακα της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (3-11) στην επιλεγμένη διαδρομή σας: 3-7, 5-11 ή 7-11. Σας οδηγεί σταδιακά στα πρότυπα που απαιτούνται από έναν νεοεισερχόμενο εκπαιδευτικό, σε νέες εγκαταστάσεις σε ένα από τα σημαντικότερα κέντρα εκπαίδευσης εκπαιδευτικών της χώρας, σε ένα διεγερτικό πολυπολιτισμικό περιβάλλον. Το πτυχίο πληροί τα τελευταία κριτήρια του National College of Teaching and Leadership (NCTL) για την εκπαίδευση των εκπαιδευτικών και έχει ισχυρούς δεσμούς συνεργασίας με τοπικά σχολεία σε όλο το West Yorkshire και πέραν αυτού. Στο επίκεντρο του πτυχίου είναι η σχολική εμπειρία, και παρέχουμε ένα εκτεταμένο πρόγραμμα σχολικής πρακτικής άσκησης καθ' όλη τη διάρκεια κάθε έτους του προγράμματος σπουδών, δίνοντάς σας την ευκαιρία να εξασκήσετε τις διδακτικές σας δεξιότητες με την υποστήριξη του προσωπικού του σχολείου και των καθηγητών του Κολλεγίου. Κατά το πρώτο έτος, θα έχετε μια γενική εισαγωγή σε όλους τους τομείς του προγράμματος σπουδών. Κατά τη διάρκεια του δεύτερου έτους, θα έχετε την ευκαιρία να ασχοληθείτε με πιο εξειδικευμένες σπουδές σε ένα συγκεκριμένο θέμα, όπως: Γλώσσα, Ανθρωπιστικές επιστήμες, Μαθηματικά, Επιστήμη ή Δημιουργικές Τέχνες. Εάν επιλέξετε ένα αντικείμενο ειδίκευσης στα Αγγλικά, τα Μαθηματικά ή τις Φυσικές Επιστήμες, αυτό θα αναφερθεί στο πτυχίο σας στο τέλος των σπουδών. Έχετε επίσης την ευκαιρία για πρόσθετες σπουδές σε έναν τομέα ειδικού ενδιαφέροντος που συνδέεται με μια πρακτική άσκηση. Οι πιθανές επιλογές περιλαμβάνουν: ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, θεατρικό παιχνίδι στην εκπαίδευση, διεθνείς διαστάσεις της εκπαίδευσης και άλλες σπουδές που σχετίζονται με την πρωτοβάθμια εκπαίδευση, επιτρέποντάς σας να βιώσετε την εκπαίδευση σε διάφορα περιβάλλοντα. Οι εκπαιδευτές εκπαιδευτικών μας είναι μια εξαιρετικά ισχυρή ομάδα και έχουμε μια αξιοζήλευτη παράδοση στην παραγωγή αποτελεσματικών επαγγελματιών που είναι θετικά εξοπλισμένοι για να ανταποκρίνονται στις τοπικές, περιφερειακές και εθνικές ανάγκες, και που είναι θεμελιωμένοι στην εκπαίδευση των παιδιών σε έναν πολυεθνικό κόσμο. Κατά την τελευταία επιθεώρηση του Ofsted για την πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια ΤΕΕ κρίναμε ότι είμαστε τουλάχιστον Καλοί με ορισμένα Εξαιρετικά χαρακτηριστικά. Προβλέπουμε ότι θα εξακολουθήσουν να υπάρχουν ανάγκες για εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης στο ορατό μέλλον, ιδίως όσον αφορά την κάλυψη των αναγκών διαφορετικών κοινοτήτων. Αυτό το μάθημα θα σας δώσει την κατάρτιση που χρειάζεστε για να καλύψετε αυτές τις ανάγκες.

Απαιτήσεις προσόντων

Συνήθως περιλαμβάνει τη Χημεία και τη Βιολογία. Απαιτούνται επίσης κανονικά δύο Advanced Highers (τουλάχιστον A/B) που περιλαμβάνουν Βιολογία ή/και Χημεία. Εάν μόνο μία από τις επιστήμες Βιολογία και Χημεία προσφέρεται στο Advanced Higher, απαιτείται βαθμός Α στην εν λόγω επιστήμη. Οι υποψήφιοι που προσφέρουν μόνο ένα από τα μαθήματα Χημείας και Βιολογίας στο Higher απαιτείται να εξεταστούν στο τελευταίο έτος μαζί με το Advanced Higher στο πρώτο, και να επιτύχουν βαθμούς A τόσο στο Advanced Higher όσο και στο Higher. Τα Αγγλικά και τα Μαθηματικά πρέπει να έχουν βαθμό 2 Standard Grade (ή ισοδύναμο Intermediate 2). Τα σκωτσέζικα προσόντα μπορούν να εξεταστούν σε περισσότερες από μία συνεδριάσεις.

Δίπλωμα πρόσβασης στην τριτοβάθμια εκπαίδευση

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPrimary Education with QTS, BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Πρωτοβάθμια εκπαίδευση με QTS BA (Hons)

Σχετικά με το Bradford College

Το Bradford College είναι ένα ίδρυμα που προσφέρει τόσο περαιτέρω όσο και τριτοβάθμια εκπαίδευση στη μεγάλη αγγλική πόλη Bradford. Όσοι φοιτούν σε αυτό το κολέγιο είναι τις περισσότερες φορές μαθητές που έχουν πρόσφατα εγκαταλείψει τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση, αλλά περιλαμβάνει επίσης ενήλικες εκπαιδευόμενους και εργαζόμενους επαγγελματίες που αναζητούν ειδική κατάρτιση. Η κύρια πανεπιστημιούπολη βρίσκεται κοντά στο κέντρο της πόλης του Bradford, στην Great Horton Road. Η πλειονότητα των μαθημάτων παραδίδεται σε αυτόν τον χώρο, αν και όχι όλα, οπότε φροντίστε να συμβουλευτείτε το κολέγιο!

Λίστα με 35 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Bradford College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Bradford College

• Helen Routledge Student Profile
  • Elliott Kitson Student Profile