Bradford College
Εκπαίδευση και κατάρτιση (ενδοϋπηρεσιακή) PgDip
Bradford College - Bradford College

Παρακάτω μπορείτε να δείτε κριτικές σχετικά με προγράμματα σπουδών από 10 αποφοίτους Education and Training (In-service) PgDip κι άλλων προγραμμάτων σπουδών σχετικών με CAH25 από το Bradford College για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας συγκρητικά με τον μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών σε UK σχετικά με CAH25.

Βάσει κυρίως δεδομένων από προπτυχιακούς φοιτητές

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £20000 £16977 £20190
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £17667 - £24333 £11760 - £21991 £13937 - £25916

Το μάθημα αυτό απευθύνεται σε όσους εργάζονται σήμερα ως εκπαιδευτικοί αλλά δεν διαθέτουν πλήρη διδακτική επάρκεια. Όσοι διδάσκουν γραμματισμό, Αγγλικά για ομιλητές άλλων γλωσσών (ESOL) ή αριθμητική μπορούν επίσης να αποκτήσουν ένα εξειδικευμένο δίπλωμα στο αντικείμενό τους. Οι φοιτητές θα μπορούν να αποκτήσουν το καθεστώς QTLS (Qualified Teacher, Learning and Skills) από την Society for Education and Training μόλις ολοκληρώσουν το μεταπτυχιακό δίπλωμα.

Οι εκπαιδευόμενοι σε αυτά τα προγράμματα περιγράφονται ως εκπαιδευόμενοι. Αυτό συμβάλλει στη διάκριση των νέων εκπαιδευτικών σε αυτά τα προγράμματα και των μαθητών τους και δίνει έμφαση στην ανάπτυξη της επαγγελματικής πρακτικής της διδασκαλίας. Τα προγράμματα αυτά παρέχουν μια αποτελεσματική και αποδοτική κατάρτιση και εκπαίδευση για όσους επιθυμούν να γίνουν δάσκαλοι και όσους έχουν αρχίσει να διδάσκουν. Παρέχουν εστιασμένες συνεδρίες διδασκαλίας και μάθησης σε χρόνους που είναι προσβάσιμοι για τους επαγγελματίες. Η ομάδα διδασκαλίας υποστηρίζει την ανάπτυξη τόσο των ακαδημαϊκών όσο και των διδακτικών δεξιοτήτων και συνεργάζεται με μια ομάδα μεντόρων που υποστηρίζουν τους εκπαιδευόμενους στο χώρο εργασίας τους. Για όσους είναι προεκπαιδευόμενοι, προσεκτικά επιλεγμένες θέσεις πρακτικής άσκησης παρέχουν αυτή την εμπειρία. Οι απαιτήσεις επιπέδου μάστερ αυτού του προγράμματος απαιτούν την ανάπτυξη προσωπικών ακαδημαϊκών δεξιοτήτων καθώς και διδακτικών δεξιοτήτων. Η γραπτή εργασία πρέπει να αποδεικνύεται με τη χρήση ενός ευρέος φάσματος ανάγνωσης από μια μεγάλη ποικιλία κατάλληλων ακαδημαϊκών πηγών. Οι εκπαιδευόμενοι θα πρέπει να συμμετέχουν σε ερευνητική σκέψη και αμφισβήτηση και να εφαρμόζουν πάντοτε τη θεωρία στην πράξη. Αυτό θα τους επιτρέψει να αξιολογούν τη θεωρία αυτή τόσο ως προς τα πλεονεκτήματά της ως ακαδημαϊκή προσέγγιση όσο και ως προς τη χρησιμότητά της στην ανάπτυξη της διδακτικής πρακτικής. Ο κριτικός αναστοχασμός αποτελεί βασικό στοιχείο της ανάπτυξης σε ακαδημαϊκό και επαγγελματικό επίπεδο. Οι εκπαιδευόμενοι θα αξιολογούνται και θα βαθμολογούνται για τη διδακτική τους πρακτική σε συνεργασία με τους μέντορες. Αυτό επιτρέπει την παρακολούθηση της προόδου με βάση τα κριτήρια του OFSTED. Ο αντίκτυπος της κατάρτισης στους εκπαιδευόμενους και συνεπώς στους μαθητές τους παρακολουθείται προσεκτικά. Οι εκπαιδευόμενοι πρέπει να εφαρμόζουν τη θεωρία στην πράξη και να αναπτύσσουν την ικανότητα κριτικού αναστοχασμού. Η εκμάθηση και η επίδειξη θεωριών και εννοιών είναι σε επίπεδο μεταπτυχιακών σπουδών και συνεπώς απαιτεί ευρύτητα και βάθος στην ανάγνωση κατάλληλων ερευνητικών και ακαδημαϊκών κειμένων. Η μοντελοποίηση της πρακτικής αποτελεί βασικό χαρακτηριστικό του προγράμματος και κυμαίνεται από την παροχή ατομικών φροντιστηρίων, την παρακολούθηση της διδακτικής πρακτικής, τον καθορισμό στόχων, την εποικοδομητική ανατροφοδότηση και τη χρήση της τεχνολογίας για την υποστήριξη της διδασκαλίας και της μάθησης. Το πρόγραμμα δίνει επίσης τη δυνατότητα στους εκπαιδευτικούς να αποκτήσουν προσόντα σε μια σειρά από εξειδικευμένους τομείς: ESOL, αλφαβητισμός και αριθμητισμός. Αυτές οι διαδρομές ακολουθούνται από φοιτητές που είτε εργάζονται ήδη στον τομέα των δεξιοτήτων για τη ζωή είτε φιλοδοξούν να εργαστούν σε αυτούς τους τομείς. Κάθε ένα από αυτά διδάσκεται από ειδικούς στον τομέα αυτό και οι εκπαιδευόμενοι υποστηρίζονται από ειδικευμένους μέντορες στον χώρο εργασίας.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςEducation and Training (In-service), PgDip, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Εκπαίδευση και κατάρτιση (ενδοϋπηρεσιακή) PgDip

Σχετικά με το Bradford College

Το Bradford College είναι ένα ίδρυμα που προσφέρει τόσο περαιτέρω όσο και τριτοβάθμια εκπαίδευση στη μεγάλη αγγλική πόλη Bradford. Όσοι φοιτούν σε αυτό το κολέγιο είναι τις περισσότερες φορές μαθητές που έχουν πρόσφατα εγκαταλείψει τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση, αλλά περιλαμβάνει επίσης ενήλικες εκπαιδευόμενους και εργαζόμενους επαγγελματίες που αναζητούν ειδική κατάρτιση. Η κύρια πανεπιστημιούπολη βρίσκεται κοντά στο κέντρο της πόλης του Bradford, στην Great Horton Road. Η πλειονότητα των μαθημάτων παραδίδεται σε αυτόν τον χώρο, αν και όχι όλα, οπότε φροντίστε να συμβουλευτείτε το κολέγιο!

Λίστα με 35 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Bradford College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Bradford College

• Helen Routledge Student Profile
  • Elliott Kitson Student Profile