Bath Spa University
Δημιουργική μουσική τεχνολογία BA (Hons)
Bath Spa University - Πανεπιστήμιο Bath Spa

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 15 αποφοίτους του προγράμματος Creative Music Technology BA (Hons) στο Πανεπιστήμιο Bath Spa για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: άλλοι στην τεχνολογία.

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20546 - £28431 £16630 - £28322 £19281 - £33477

Καινοτομήστε και ευδοκιμήστε ως καλλιτέχνης παραγωγός ή επαγγελματίας του ήχου στο πτυχίο μας Creative Music Technology.

• Προκαλέστε αντίκτυπο. Οι απόφοιτοί μας έχουν συμβάλει σημαντικά στη μουσική σκηνή του Ηνωμένου Βασιλείου και στις παγκόσμιες δημιουργικές βιομηχανίες ήχου.
  • Προετοιμαστείτε για τη βιομηχανία. Αποφοιτήστε με ένα εντυπωσιακό χαρτοφυλάκιο καινοτόμων και δημιουργικών εργασιών που θα σας ενδιαφέρει στη βιομηχανία.
  • Επιλέξτε μια εξειδικευμένη διαδρομή που υποστηρίζει τις επαγγελματικές σας φιλοδοξίες μέσω προαιρετικών μαθημάτων στο τελευταίο έτος.

Η Δημιουργική Μουσική Τεχνολογία στο Πανεπιστήμιο Bath Spa συνδυάζει την παραγωγή, τη σύνθεση, τον ηχητικό σχεδιασμό, την κριτική ακρόαση και τη δημιουργική εξερεύνηση των τεχνολογιών ήχου μαζί με μια ευρύτερη άποψη των ψηφιακών μέσων μέσω τριών βασικών τομέων:

• Δημιουργία και παραγωγή αστικής και εμπορικής μουσικής αιχμής.
  • Πειραματική μουσική, ηχητικές τέχνες και "οπτική μουσική".
  • Σχεδιασμός ήχου, μουσική και παραγωγή ήχου για τον τομέα AV, όπως παιχνίδια, ραδιοτηλεοπτικές μεταδόσεις και audio-post.

Το μάθημα επιδιώκει να επεκτείνει την ατομική σας δημιουργική φωνή καθώς και την τεχνική σας αυτοπεποίθηση και γνώση, αναπτύσσοντας ένα ευρύ φάσμα δεξιοτήτων που απαιτούνται από τις δημιουργικές βιομηχανίες.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Πάνω από το 90% της αξιολόγησης γίνεται μέσω εργασιών, με την πλειονότητα των εργασιών να στοχεύουν στην ανάπτυξη του επαγγελματικού σας χαρτοφυλακίου. Δεσμευόμαστε επίσης να αναπτύξουμε τις δεξιότητές σας στη γραπτή επικοινωνία, ως έναν τρόπο που σας δίνει τη δυνατότητα να συζητάτε τη δική σας δουλειά και τη δουλειά των άλλων. Οι καθηγητές είναι πάντα διαθέσιμοι για να υποστηρίξουν τις εργασίες και τις ιδιαίτερες προτιμήσεις του στυλ αξιολόγησης, αν χρειαστεί.

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 6

IELTS 6.0 - για υπηκόους με θεώρηση, με ελάχιστη βαθμολογία IELTS 5.5 σε κάθε στοιχείο.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCreative Music Technology, BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Δημιουργική μουσική τεχνολογία BA (Hons)

Channel Islands £9250 έτος 1
Ιρλανδία £9250 έτος 1
EU £16905 έτος 1
Διεθνή £16905 έτος 1

• έτος 2
  • έτος 3

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Bath Spa στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Bath Spa σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Εικαστικές Τέχνες

Μουσική
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    Μουσική
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 8 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Bath Spa

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Bath Spa

Το Πανεπιστήμιο Bath Spa βρίσκεται στα αγροτικά περίχωρα της ομώνυμης αγγλικής πόλης, του Bath. Αυτό το ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης είναι υπερήφανο για το γεγονός ότι διαθέτει τους πόρους της σχολής και την πρωτοβουλία να αντιμετωπίζει τους φοιτητές ως άτομα, μαθαίνοντας τα δυνατά και αδύνατα σημεία τους, και έτσι να είναι σε θέση να τους βοηθήσει να βρουν θέσεις εργασίας που ευθυγραμμίζονται με τους στόχους τους. Στον ελεύθερο χρόνο σας, μπορείτε να βρείτε ακαδημαϊκές και κοινωνικές εμπειρίες μέσα από τις περισσότερες από 70 φοιτητικές λέσχες και συλλόγους του Bath Spa.

Λίστα με 240 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Bath Spa - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Bath Spa

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Μουσική": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Bath Spa University - advice from graduating students
  • BA Theatre, Festival and Event Production
  • Bath Spa University Bus Service
  • Why Bath Spa University?
  • LLB (Hons) Law at Bath Spa University

Μουσική BA (Hons) Πανεπιστήμιο Durham
(Durham University)
77% 5% 3% £25750 199 Ντάραμ Oncampus πλήρους απασχόλησης