Xi'an University of Posts & Telecommunications (Xi'an University of Posts & Telecommunications) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Xi'an University of Posts & Telecommunications
  • Μαρτίου 2024: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #2081.
  • Δεκεμβρίου 2023: , ενημέρωση. Το Xi'an University of Posts & Telecommunications επιτυγχάνει θέση 1437.
  • Οκτωβρίου 2023: Το Xi'an University of Posts & Telecommunications κατατάσσεται 401 σε (Textile Science and Engineering) από ShanghaiRanking Consultancy.
  • Ιουλίου 2023: Webometrics : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων με το Xi'an University of Posts & Telecommunications στη θέση 2617.

US News: Καλύτερα Παγκόσμια Πανεπιστήμια

Ιστοσελίδα:

Xi'an University of Posts & Telecommunications : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Xi'an University of Posts & Telecommunications κατατάσσεται στη θέση #265 σε Κίνα σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 732 πανεπιστημίων σε Κίνα.

Το Xi'an University of Posts & Telecommunications κατατάσσεται #11 σε Xi'an στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 58 πανεπιστήμια σε Xi'an.

Το Xi'an University of Posts & Telecommunications συγκαταλέγεται σε US News: Best Global Universities, BCUR Best Chinese Universities Ranking - ShanghaiRanking, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 7 κατατάξεις του Xi'an University of Posts & Telecommunications.

Το Xi'an University of Posts & Telecommunications έφτασε #192 σε BCUR Κατάταξη με τα Καλύτερα Κινεζικά Πανεπιστήμια - ShanghaiRanking. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Xi'an University of Posts & Telecommunications.

Το Xi'an University of Posts & Telecommunications κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Μηχανική. Κατατάσσεται #151 σε (Transportation Science & Technology). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Xi'an University of Posts & Telecommunications.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Xi'an University of Posts & Telecommunications κατατάσσεται #11 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Xi'an και #265 μεταξύ πανεπιστημίων σε Κίνα. Δες όλες τις κατατάξεις του Xi'an University of Posts & Telecommunications.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Xi'an University of Posts & Telecommunications κατατάσσεται #265 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Κίνα και Tsinghua University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Xi'an. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.