University of Texas of the Permian Basin (University of Texas of the Permian Basin) : Κατατάξεις

Το University of Texas of the Permian Basin ιδρύθηκε το 1973 και βρίσκεται στην πόλη Odessa του Τέξας, και αποτελεί μέρος του δημόσιου συστήματος University of Texas System. Ο φοιτητικός πληθυσμός του UT Permian Basin αυξάνεται σταθερά τα τελευταία 10 χρόνια και σήμερα αριθμεί περισσότερους από 7.000 φοιτητές. Διαθέτει πάνω από 50 προπτυχιακά, μεταπτυχιακά και διαδικτυακά προγράμματα. Περιέργως, η κύρια πανεπιστημιούπολη περιλαμβάνει ένα αντίγραφο του Stonehenge.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για University of Texas of the Permian Basin
  • Ιουλίου 2023: Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων, ενημέρωση. Το University of Texas of the Permian Basin επιτυγχάνει θέση 4573.
  • Αυγούστου 2022: Το University of Texas of the Permian Basin κατατάσσεται 493 σε Forbes: Forbes: Τα Κορυφαία Κολέγια της Αμερικής από Forbes.
  • Μαΐου 2022: MONEY Τα Καλύτερα Κολλέγια στην Αμερική, αξιολόγηση βάσει αξίας, ενημέρωση. Το University of Texas of the Permian Basin επιτυγχάνει θέση 237.
  • Ιανουαρίου 2022: Νέα έκδοση του (Business). University of Texas of the Permian Basin κατάταξη #252.

Forbes: Forbes: Τα Κορυφαία Κολέγια της Αμερικής
    [Δημοσίευση 30 Αυγούστου, 2022]
    Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο)
    [Δημοσίευση 11 Νοεμβρίου, 2021]
    MONEY Τα Καλύτερα Κολλέγια στην Αμερική, αξιολόγηση βάσει αξίας
    [Δημοσίευση 16 Μαΐου, 2022]
    Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι)
    [Δημοσίευση 11 Νοεμβρίου, 2021]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Κατατάξεις αντικειμένου

[Δημοσίευση ]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για University of Texas of the Permian Basin

Επιχειρήσεις US News: Best Online MBA Programs (US)

Σχετικά με το University of Texas of the Permian Basin

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Η Φοιτητική Σύγκλητος διοργανώνει πολλές κοινωνικές εκδηλώσεις, ενισχύοντας την κοινωνική εμπειρία στην πανεπιστημιούπολη .
  • Το UT Permian Basin προσφέρει ευέλικτες επιλογές προγραμμάτων διατροφής σε διαφορετικές τιμές.
  • Μια ευνοϊκή αναλογία φοιτητών προς καθηγητές.

CONS

• Τα δίδακτρα είναι υψηλά σε σύγκριση με πανεπιστήμια με παρόμοια ακαδημαϊκή υπόσταση.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1973
Τηλέφωνο:
(432) 552-2020
Διεύθυνση:
4901 E University
79762-00, Οδησσός
Ηνωμένες Πολιτείες
Ιστοσελίδα:
Social:
  • UT Permian Basin Student Life
  • "Choosing UT Permian Basin is a no-brainer"
  • Midland L.E.E. Students Happy About Going to UT Permian Basin
  • Why I Chose Chemical Engineering at UT Permian Basin | #FalconsUp

University of Texas of the Permian Basin : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το University of Texas of the Permian Basin κατατάσσεται στη θέση #389 σε Ηνωμένες Πολιτείες σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 1924 πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες.

Το University of Texas of the Permian Basin κατατάσσεται #12 σε Οδησσός στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 12 πανεπιστήμια σε Οδησσός.

Το University of Texas of the Permian Basin συγκαταλέγεται σε Forbes: America's Top Colleges, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), MONEY Best Colleges in America, ranked by value, Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 6 κατατάξεις του University of Texas of the Permian Basin.

Το University of Texas of the Permian Basin έφτασε #237 σε MONEY Τα Καλύτερα Κολλέγια στην Αμερική, αξιολόγηση βάσει αξίας. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το University of Texas of the Permian Basin.

Το University of Texas of the Permian Basin κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Επιχειρήσεις. Κατατάσσεται #252 σε US News: Καλύτερα Online MBA Προγράμματα (ΗΠΑ) (Business). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του University of Texas of the Permian Basin.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το University of Texas of the Permian Basin κατατάσσεται #12 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Οδησσός και #389 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες. Δες όλες τις κατατάξεις του University of Texas of the Permian Basin.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το University of Texas of the Permian Basin κατατάσσεται #389 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες και Stanford University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Οδησσός. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.