State University of Rio Grande do Sul (State University of Rio Grande do Sul) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για State University of Rio Grande do Sul
  • Σεπτεμβρίου 2023: QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: Λατινική Αμερική & Καραϊβική, ενημέρωση. Το State University of Rio Grande do Sul επιτυγχάνει θέση 351.
  • Ιουλίου 2023: Το State University of Rio Grande do Sul κατατάσσεται 5149 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων από Webometrics.
  • Οκτωβρίου 2019: Το State University of Rio Grande do Sul κατατάσσεται 163 σε RUF Ranking de universidades από RUF.
  • Μαΐου 2019: Δημοσίευση QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων BRICS. Θέση κατάταξης #281.

RUF Ranking de universidades
    [Δημοσίευση 07 Οκτωβρίου, 2019]
    QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: Λατινική Αμερική & Καραϊβική
    [Δημοσίευση 13 Σεπτεμβρίου, 2023]
    QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων BRICS
    [Δημοσίευση 06 Μαΐου, 2019]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το State University of Rio Grande do Sul

Βασικά στοιχεία

Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
Rua Sete de Setembro, 1156
90010-19, Πόρτο Αλέγκρε
Βραζιλία
Ιστοσελίδα:
Social:

State University of Rio Grande do Sul : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το State University of Rio Grande do Sul κατατάσσεται στη θέση #136 σε Βραζιλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 211 πανεπιστημίων σε Βραζιλία.

Το State University of Rio Grande do Sul κατατάσσεται #4 σε Πόρτο Αλέγκρε στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 4 πανεπιστήμια σε Πόρτο Αλέγκρε.

Το State University of Rio Grande do Sul συγκαταλέγεται σε RUF Ranking de universidades, QS University Rankings: Latin America & The Caribbean, QS University Rankings BRICS, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 4 κατατάξεις του State University of Rio Grande do Sul.

Το State University of Rio Grande do Sul έφτασε #163 σε RUF Ranking de universidades. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το State University of Rio Grande do Sul.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το State University of Rio Grande do Sul κατατάσσεται #4 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Πόρτο Αλέγκρε και #136 μεταξύ πανεπιστημίων σε Βραζιλία. Δες όλες τις κατατάξεις του State University of Rio Grande do Sul.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το State University of Rio Grande do Sul κατατάσσεται #136 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Βραζιλία και University of São Paulo κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Πόρτο Αλέγκρε. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.