Second Military Medical University (Second Military Medical University) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Second Military Medical University
  • Μαρτίου 2024: Scimago Institutions : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το Second Military Medical University στη θέση 575.
  • Οκτωβρίου 2023: (Textile Science and Engineering), ενημέρωση. Το Second Military Medical University επιτυγχάνει θέση 151.
  • Αυγούστου 2023: Δημοσίευση ARWU Ακαδημαϊκή Κατάταξη των Παγκόσμιων Πανεπιστημίων - ShanghaiRanking. Θέση κατάταξης #601.
  • Ιουλίου 2023: Νέα έκδοση του Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Second Military Medical University κατάταξη #1453.

US News: Καλύτερα Παγκόσμια Πανεπιστήμια
    [Δημοσίευση 24 Οκτωβρίου, 2022]
    ARWU Ακαδημαϊκή Κατάταξη των Παγκόσμιων Πανεπιστημίων - ShanghaiRanking
    [Δημοσίευση 15 Αυγούστου, 2023]
    CWTS Leiden Κατάταξη
    [Δημοσίευση 22 Ιουνίου, 2022]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    CWUR Κέντρο Παγκόσμιας Κατάταξης Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 25 Απριλίου, 2022]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

Μηχανική

Βιοτεχνολογία

[Δημοσίευση 27 Οκτωβρίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Second Military Medical University

Βιοτεχνολογία GRAS Global Ranking of Academic Subjects - ShanghaiRanking
Μηχανική

Σχετικά με το Second Military Medical University

Βασικά στοιχεία

Διεύθυνση:
Σαγκάη
Κίνα
Ιστοσελίδα:

Second Military Medical University : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Second Military Medical University κατατάσσεται στη θέση #165 σε Κίνα σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 732 πανεπιστημίων σε Κίνα.

Το Second Military Medical University κατατάσσεται #11 σε Σαγκάη στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 31 πανεπιστήμια σε Σαγκάη.

Το Second Military Medical University συγκαταλέγεται σε US News: Best Global Universities, ARWU Academic Ranking of World Universities - ShanghaiRanking, CWTS Leiden Ranking, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 8 κατατάξεις του Second Military Medical University.

Το Second Military Medical University έφτασε #527 σε CWTS Leiden Κατάταξη. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Second Military Medical University.

Το Second Military Medical University κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #151 σε (Biomedical Engineering). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Second Military Medical University.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Second Military Medical University κατατάσσεται #11 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Σαγκάη και #165 μεταξύ πανεπιστημίων σε Κίνα. Δες όλες τις κατατάξεις του Second Military Medical University.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Second Military Medical University κατατάσσεται #165 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Κίνα και Tsinghua University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Σαγκάη. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.