Royal Conservatoire of Scotland (Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας) : Κατατάξεις

Στην καρδιά της Γλασκώβης βρίσκεται το Royal Conservatoire of Scotland, το οποίο είναι αφιερωμένο στις τέχνες του θεάτρου, της μουσικής και του χορού. Η πανεπιστημιούπολη στην οδό Renfrew Street έχει σχεδιαστεί αποκλειστικά για όσους σπουδάζουν αυτές τις μορφές τέχνης, πράγμα που σημαίνει ότι όσοι εγγραφούν μπορούν να περιμένουν να αποκτήσουν πρόσβαση σε σύγχρονες αίθουσες προβών και στούντιο ηχογράφησης, με όλα τα σύγχρονα υλικά και εξοπλισμό που χρειάζεστε για να εξελιχθείτε στον τομέα των ενδιαφερόντων σας.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας
  • Σεπτεμβρίου 2023: The Times and The Sunday Times : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από (Business, Management and Marketing) με το Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας στη θέση 30.
  • Σεπτεμβρίου 2023: Δημοσίευση The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου (Business and Management). Θέση κατάταξης #54.
  • Ιουλίου 2023: Το Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας κατατάσσεται 8293 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων από Webometrics.
  • Ιουνίου 2023: The University League Tables : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από CUG The Complete University Guide - Πίνακας Τεχνών, Δράματος & Μουσικής (Arts, Drama & Music) με το Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας στη θέση 5.

Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Κατατάξεις αντικειμένου

Εικαστικές Τέχνες

The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

[Δημοσίευση 15 Σεπτεμβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 15 Σεπτεμβρίου, 2023]
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας

Παιδαγωγικά The Times Good University Guide by Subject
Μουσική The Guardian University League Tables by Subject
Εικαστικές Τέχνες

Σχετικά με το Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Καθώς η σχολή αυτή ειδικεύεται στην εκπαίδευση των κύριων τεχνών ερμηνείας, οι μαθητές μπορούν να προσβλέπουν σε ένα καθηλωτικό και υποστηρικτικό περιβάλλον όπου μπορούν να συνεργαστούν με ομοϊδεάτες συναδέλφους.
  • Διατίθενται παιδικά τμήματα, καθώς η σχολή εκτιμά τη σημασία του να ξεκινούν οι άνθρωποι νωρίς στη ζωή τους, προκειμένου να απολαμβάνουν επιτυχία σε αυτούς τους απαιτητικούς τομείς.
  • Αν και η σχολή δεν προσφέρει διαμονή, η Γλασκώβη έχει μερικές από τις χαμηλότερες τιμές ενοικίασης στο Ηνωμένο Βασίλειο και έχει αναγνωριστεί από την UNESCO ως παγκόσμια πόλη της μουσικής.

CONS

• Τα δίδακτρα είναι απαγορευτικά ακριβά για πολλούς ανθρώπους, ωστόσο η σχολή καθορίζει τα δίδακτρα για κάθε υποψήφιο ανάλογα με την κατάσταση των διδάκτρων.
  • Για ορισμένα από τα μαθήματα που συνδυάζουν διάφορες τέχνες, πολλοί μαθητές έχουν εκφράσει την άποψη ότι δεν δίνεται σε όλα τα μαθήματα ο ίδιος χρόνος.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
100 Renfrew Street
G2 3DB, Γλασκώβη
Σκωτία
Ιστοσελίδα:
Social:

Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Γλασκώβη:

Συχνές ερωτήσεις

Το Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας κατατάσσεται στη θέση #18 σε Σκωτία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 20 πανεπιστημίων σε Σκωτία.

Το Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας κατατάσσεται #5 σε Γλασκώβη στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 6 πανεπιστήμια σε Γλασκώβη.

Το Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας συγκαταλέγεται σε Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 6 κατατάξεις του Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας.

Το Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας έφτασε #8293 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας.

Το Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Εικαστικές Τέχνες. Κατατάσσεται #5 σε CUG The Complete University Guide - Πίνακας Τεχνών, Δράματος & Μουσικής (Arts, Drama & Music). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας κατατάσσεται #5 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Γλασκώβη και #18 μεταξύ πανεπιστημίων σε Σκωτία. Δες όλες τις κατατάξεις του Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Βασιλικό Ωδείο της Σκωτίας κατατάσσεται #18 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Σκωτία και The University of Edinburgh κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Γλασκώβη. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.