Pontifical Catholic University of São Paulo (Pontifical Catholic University of São Paulo) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Pontifical Catholic University of São Paulo
  • Μαρτίου 2024: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #3256.
  • Σεπτεμβρίου 2023: Δημοσίευση QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: Λατινική Αμερική & Καραϊβική. Θέση κατάταξης #65.
  • Ιουλίου 2023: Webometrics : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων με το Pontifical Catholic University of São Paulo στη θέση 3417.
  • Ιουνίου 2023: Δημοσίευση QS Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων. Θέση κατάταξης #1001.

QS Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Ιουνίου, 2023]
    RUF Ranking de universidades
    [Δημοσίευση 07 Οκτωβρίου, 2019]
    QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: Λατινική Αμερική & Καραϊβική
    [Δημοσίευση 13 Σεπτεμβρίου, 2023]
    QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων BRICS
    [Δημοσίευση 06 Μαΐου, 2019]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - Λατινική Αμερική
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 22 Μαρτίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Pontifical Catholic University of São Paulo

Νομικά QS World University Rankings By Subject

Σχετικά με το Pontifical Catholic University of São Paulo

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1908
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
Rua Monte Alegre 984
05014-90, Σάο Πάολο
Βραζιλία
Ιστοσελίδα:
Social:

Pontifical Catholic University of São Paulo : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Pontifical Catholic University of São Paulo κατατάσσεται στη θέση #41 σε Βραζιλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 211 πανεπιστημίων σε Βραζιλία.

Το Pontifical Catholic University of São Paulo κατατάσσεται #4 σε Σάο Πάολο στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 22 πανεπιστήμια σε Σάο Πάολο.

Το Pontifical Catholic University of São Paulo συγκαταλέγεται σε QS World University Rankings, RUF Ranking de universidades, QS University Rankings: Latin America & The Caribbean, QS University Rankings BRICS, Scimago Institutions Rankings, StuDocu World University Ranking - Latin America , κλπ. Δες τις 8 κατατάξεις του Pontifical Catholic University of São Paulo.

Το Pontifical Catholic University of São Paulo έφτασε #49 σε QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων BRICS. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Pontifical Catholic University of São Paulo.

Το Pontifical Catholic University of São Paulo κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές. Κατατάσσεται #101 σε QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Theology, Divinity & Religious Studies). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Pontifical Catholic University of São Paulo.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Pontifical Catholic University of São Paulo κατατάσσεται #4 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Σάο Πάολο και #41 μεταξύ πανεπιστημίων σε Βραζιλία. Δες όλες τις κατατάξεις του Pontifical Catholic University of São Paulo.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Pontifical Catholic University of São Paulo κατατάσσεται #41 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Βραζιλία και University of São Paulo κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Σάο Πάολο. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.