Liverpool School of Tropical Medicine (Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool) : Κατατάξεις

Η Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Λίβερπουλ (LSTM), που ιδρύθηκε το 1898, ήταν το πρώτο ίδρυμα στον κόσμο που αφορούσε τη διερεύνηση ασθενειών όπως ο HIV\/AIDS, η φυματίωση, ο δάγκειος πυρετός, η ελονοσία, καθώς και διάφορες λεμφικές παθήσεις. Επιπλέον, ένα σημαντικό μέρος των εργασιών και των πόρων τους κατευθύνεται στην ανάπτυξη νέων φαρμάκων και εμβολίων. Τα μαθήματα είναι διαθέσιμα σε διάφορους τρόπους, όπως διαδικτυακά και σύντομα μαθήματα, καθώς και τα μεταπτυχιακά τους μαθήματα πλήρους φοίτησης που μπορούν να ολοκληρωθούν σε 1-2 χρόνια.

• Ιουλίου 2023:
  • Μαρτίου 2023:

US News: Καλύτερα Παγκόσμια Πανεπιστήμια
    [Δημοσίευση 24 Οκτωβρίου, 2022]
    Scimago Κατατάξεις Ιδρυμάτων
    [Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2023]
    CWUR Κέντρο Παγκόσμιας Κατάταξης Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 25 Απριλίου, 2022]
    NTU Κατάταξη Επιδόσεων Επιστημονικών Δημοσιεύσεων
    [Δημοσίευση 11 Ιουλίου, 2023]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Κοινωνικές επιστήμες
    NTU Κατατάξεις ανά Θέμα
    [Δημοσίευση 11 Ιουλίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool

Κοινωνικές επιστήμες NTU Rankings by Subject
Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Σχετικά με το Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Ως σχολή υψηλής εξειδίκευσης, είναι μία από τις λίγες σχολές Τροπικής Ιατρικής στο Ηνωμένο Βασίλειο. Οι φοιτητές μπορούν να αναμένουν ότι η LSTM θα διαθέτει όλο τον πιο εξειδικευμένο εξοπλισμό στον τομέα.
  • Κατατάσσεται μεταξύ των 30 καλύτερων σύμφωνα με τους Times Higher Education, σε σύνολο 128 καταταγμένων ιδρυμάτων.
  • Αυτή η σχολή παρουσιάζει την ευκαιρία να εμπλακείτε σε παγκόσμιο έργο κατά των μολυσματικών ασθενειών. Το επίκεντρο αυτού του έργου είναι γενικά η παροχή βοήθειας σε υπανάπτυκτες χώρες που πάσχουν από ενδημικά προβλήματα ελονοσίας, δάγκειου πυρετού και AIDS.

CONS

• Η σχολή εξειδικεύεται πλήρως στην τροπική ιατρική, οπότε δεν υπάρχει ποικιλία μαθημάτων στο LSTM . Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν σαφή επιθυμία να εργαστούν σε αυτόν τον τομέα.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
Pembroke Place
L3 5QA, Λίβερπουλ
Αγγλία
Ιστοσελίδα:
Social:

Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Λίβερπουλ:

Συχνές ερωτήσεις

Το Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool κατατάσσεται στη θέση #108 σε Αγγλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 382 πανεπιστημίων σε Αγγλία.

Το Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool κατατάσσεται #4 σε Λίβερπουλ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 7 πανεπιστήμια σε Λίβερπουλ.

Το Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool συγκαταλέγεται σε US News: Best Global Universities, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, NTU Performance Ranking of Scientific Papers, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 7 κατατάξεις του Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool.

Το Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool έφτασε #561 σε US News: Καλύτερα Παγκόσμια Πανεπιστήμια. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool.

Το Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #201 σε GRAS Παγκόσμια Κατάταξη Ακαδημαϊκών Θεμάτων - ShanghaiRanking (Public Health). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool κατατάσσεται #4 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Λίβερπουλ και #108 μεταξύ πανεπιστημίων σε Αγγλία. Δες όλες τις κατατάξεις του Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Σχολή Τροπικής Ιατρικής του Liverpool κατατάσσεται #108 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Αγγλία και University of Oxford κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Λίβερπουλ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.