Hobart and William Smith Colleges (Hobart and William Smith Colleges) : Κατατάξεις

Τα κολέγια Hobart και William Smith (H&W) είναι ιδιωτικά ιδρύματα φιλελεύθερων τεχνών που βρίσκονται στη Γενεύη της Νέας Υόρκης. Ο λόγος που θεωρούνται δύο κολέγια είναι ότι όταν ιδρύθηκαν αρχικά, οι άνδρες φοιτούσαν στο Hobart ενώ οι γυναίκες έπρεπε να φοιτήσουν στο William Smith College. Τα δύο αυτά κολέγια έχουν πλέον κοινή εταιρική ταυτότητα και συνεργάζονται στενά για να παρέχουν στους περίπου 2.230 φοιτητές τους ευκαιρίες σπουδών για πτυχία Bachelor of Arts ή Science και Master of Arts in Teaching. Πέρα από την ακαδημαϊκή πλευρά των πραγμάτων, το H&W προσφέρει επίσης στους φοιτητές του πρόσβαση σε συλλόγους αντιπαράθεσης, μουσικές ομάδες και πολλά άλλα.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Hobart and William Smith Colleges
  • Οκτωβρίου 2023: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #70.
  • Ιουλίου 2023: Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων, ενημέρωση. Το Hobart and William Smith Colleges επιτυγχάνει θέση 2121.
  • Αυγούστου 2022: Το Hobart and William Smith Colleges κατατάσσεται 268 σε Forbes: Forbes: Τα Κορυφαία Κολέγια της Αμερικής από Forbes.
  • Αυγούστου 2022: Το Hobart and William Smith Colleges κατατάσσεται 46 σε MONEY: Τα Καλύτερα Κολλέγια Φιλελεύθερων Τεχνών από MONEY.

Wall Street Journal/Times Κατατάξεις Ανώτερης Εκπαίδευσης Κολέγια ΗΠΑ
    [Δημοσίευση 14 Σεπτεμβρίου, 2021]

[Δημοσίευση 27 Οκτωβρίου, 2023]
    Forbes: Forbes: Τα Κορυφαία Κολέγια της Αμερικής
    [Δημοσίευση 30 Αυγούστου, 2022]
    Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο)
    [Δημοσίευση 11 Νοεμβρίου, 2021]
    Kiplinger's - Καλύτερες Αξίες για Κολέγια
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2019]
    MONEY: Τα Καλύτερα Κολλέγια Φιλελεύθερων Τεχνών
    [Δημοσίευση 08 Αυγούστου, 2022]
    MONEY Τα Καλύτερα Κολλέγια στην Αμερική, αξιολόγηση βάσει αξίας
    [Δημοσίευση 16 Μαΐου, 2022]
    Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι)
    [Δημοσίευση 11 Νοεμβρίου, 2021]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το Hobart and William Smith Colleges

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Οι μαθητές συχνά τονίζουν ότι τα μεγέθη των τάξεων είναι μικρά, γεγονός που βοηθάει στο να έχετε μια δυναμική σχέση με τον καθηγητή σας.
  • Πολλοί εκφράζουν ότι υπάρχει μια μεγάλη αίσθηση κοινότητας στην πανεπιστημιούπολη μεταξύ των φοιτητών, οι οποίοι είναι γνωστό ότι οργανώνουν πολυάριθμες λέσχες και συλλόγους.
  • Στους φοιτητές με υψηλές επιδόσεις χορηγείται συχνά σημαντική οικονομική βοήθεια, με διαφορετικό βαθμό κάλυψης των διδάκτρων. Οι ισχυροί φοιτητές θα πρέπει να ελέγξουν τις προϋποθέσεις, καθώς μπορεί να είναι σε θέση να φύγουν από το κολέγιο χωρίς φοιτητικά χρέη.

CONS

• Πολλοί φοιτητές παραπονιούνται ότι η διοίκηση αργεί να απαντήσει στα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Συνιστάται να καλέσετε απευθείας το κολλέγιο εάν έχετε να επιλύσετε ένα επείγον ζήτημα.
  • Ορισμένοι φοιτητές απογοητεύτηκαν όταν διαπίστωσαν ότι δεν υπάρχουν πολλά πάρτι εδώ.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
337 Pulteney Street
14456, Γενεύη
Ηνωμένες Πολιτείες
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Why I Chose HWS

Hobart and William Smith Colleges : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Hobart and William Smith Colleges κατατάσσεται στη θέση #538 σε Ηνωμένες Πολιτείες σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 1924 πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες.

Το Hobart and William Smith Colleges κατατάσσεται #6 σε Γενεύη στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 6 πανεπιστήμια σε Γενεύη.

Το Hobart and William Smith Colleges συγκαταλέγεται σε Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, US News Best National Liberal Arts Colleges, Forbes: America's Top Colleges, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Kiplinger's Best College Values, MONEY: Best Liberal Arts Colleges , κλπ. Δες τις 10 κατατάξεις του Hobart and William Smith Colleges.

Το Hobart and William Smith Colleges έφτασε #46 σε MONEY: Τα Καλύτερα Κολλέγια Φιλελεύθερων Τεχνών. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Hobart and William Smith Colleges.

Το Hobart and William Smith Colleges κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Εικαστικές Τέχνες. Κατατάσσεται #76 σε Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών (Humanities). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Hobart and William Smith Colleges.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Hobart and William Smith Colleges κατατάσσεται #6 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Γενεύη και #538 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες. Δες όλες τις κατατάξεις του Hobart and William Smith Colleges.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Hobart and William Smith Colleges κατατάσσεται #538 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες και Stanford University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Γενεύη. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.