Colegio de Mexico (Colegio de Mexico) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Colegio de Mexico
  • Μαρτίου 2024: , ενημέρωση. Το Colegio de Mexico επιτυγχάνει θέση 2280.
  • Σεπτεμβρίου 2023: QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: Λατινική Αμερική & Καραϊβική, ενημέρωση. Το Colegio de Mexico επιτυγχάνει θέση 80.
  • Ιουλίου 2023: Δημοσίευση Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Θέση κατάταξης #3968.
  • Ιουνίου 2023: QS Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων, ενημέρωση. Το Colegio de Mexico επιτυγχάνει θέση 681.

QS Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Ιουνίου, 2023]
    QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: Λατινική Αμερική & Καραϊβική
    [Δημοσίευση 13 Σεπτεμβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - Λατινική Αμερική
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    UniRank 4icu: 200 Κορυφαία Ισπανόφωνα Πανεπιστήμια στον Κόσμο
    [Δημοσίευση 11 Αυγούστου, 2022]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

Social:

Colegio de Mexico : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Colegio de Mexico κατατάσσεται στη θέση #13 σε Μεξικό σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 519 πανεπιστημίων σε Μεξικό.

Το Colegio de Mexico κατατάσσεται #5 σε Πόλη του Μεξικού στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 39 πανεπιστήμια σε Πόλη του Μεξικού.

Το Colegio de Mexico συγκαταλέγεται σε QS World University Rankings, QS University Rankings: Latin America & The Caribbean, Scimago Institutions Rankings, StuDocu World University Ranking - Latin America, UniRank 4icu: Top 200 Spanish-Speaking Universities in the World, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 7 κατατάξεις του Colegio de Mexico.

Το Colegio de Mexico έφτασε #1 σε StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - Λατινική Αμερική. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Colegio de Mexico.

Το Colegio de Mexico κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές. Κατατάσσεται #51 σε QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (History). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Colegio de Mexico.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Colegio de Mexico κατατάσσεται #5 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Πόλη του Μεξικού και #13 μεταξύ πανεπιστημίων σε Μεξικό. Δες όλες τις κατατάξεις του Colegio de Mexico.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Colegio de Mexico κατατάσσεται #13 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Μεξικό και National Autonomous University of Mexico κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Πόλη του Μεξικού. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.