City University of Sao Paulo (City University of Sao Paulo) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για City University of Sao Paulo
  • Μαρτίου 2024: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #3927.
  • Ιουλίου 2023: Το City University of Sao Paulo κατατάσσεται 4219 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων από Webometrics.
  • Σεπτεμβρίου 2021: StuDocu : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - Λατινική Αμερική με το City University of Sao Paulo στη θέση 484.
  • Οκτωβρίου 2019: Το City University of Sao Paulo κατατάσσεται 98 σε RUF Ranking de universidades από RUF.

RUF Ranking de universidades
    [Δημοσίευση 07 Οκτωβρίου, 2019]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - Λατινική Αμερική
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το City University of Sao Paulo

Βασικά στοιχεία

Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
Rua Cesário Galeno 448 - 432
Σάο Πάολο
Βραζιλία
Ιστοσελίδα:
Social:

City University of Sao Paulo : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το City University of Sao Paulo κατατάσσεται στη θέση #111 σε Βραζιλία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 211 πανεπιστημίων σε Βραζιλία.

Το City University of Sao Paulo κατατάσσεται #10 σε Σάο Πάολο στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 22 πανεπιστήμια σε Σάο Πάολο.

Το City University of Sao Paulo συγκαταλέγεται σε RUF Ranking de universidades, Scimago Institutions Rankings, StuDocu World University Ranking - Latin America, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 4 κατατάξεις του City University of Sao Paulo.

Το City University of Sao Paulo έφτασε #98 σε RUF Ranking de universidades. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το City University of Sao Paulo.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το City University of Sao Paulo κατατάσσεται #10 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Σάο Πάολο και #111 μεταξύ πανεπιστημίων σε Βραζιλία. Δες όλες τις κατατάξεις του City University of Sao Paulo.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το City University of Sao Paulo κατατάσσεται #111 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Βραζιλία και University of São Paulo κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Σάο Πάολο. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.