Al-Zaytoonah University of Jordan (Al-Zaytoonah University of Jordan) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Al-Zaytoonah University of Jordan
  • Μαρτίου 2024: Νέα έκδοση του . Al-Zaytoonah University of Jordan κατάταξη #2244.
  • Δεκεμβρίου 2023: , ενημέρωση. Το Al-Zaytoonah University of Jordan επιτυγχάνει θέση 2825.
  • Οκτωβρίου 2023: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #101.
  • Οκτωβρίου 2023: THE Times Higher Education, UK : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το Al-Zaytoonah University of Jordan στη θέση 81.

[Δημοσίευση 18 Οκτωβρίου, 2023]

Social:

Al-Zaytoonah University of Jordan : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Al-Zaytoonah University of Jordan κατατάσσεται στη θέση #11 σε Ιορδανία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 28 πανεπιστημίων σε Ιορδανία.

Το Al-Zaytoonah University of Jordan κατατάσσεται #5 σε Αμμάν στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 14 πανεπιστήμια σε Αμμάν.

Το Al-Zaytoonah University of Jordan συγκαταλέγεται σε QS University Rankings: Arab Region, Scimago Institutions Rankings, THE Arab University Ranking, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, UniRank 4icu: Top 200 Arabic-Speaking Universities, Webometrics Ranking Web of Universities , κλπ. Δες τις 8 κατατάξεις του Al-Zaytoonah University of Jordan.

Το Al-Zaytoonah University of Jordan έφτασε #81 σε . Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Al-Zaytoonah University of Jordan.

Το Al-Zaytoonah University of Jordan κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #1936 σε URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα (Medical and Health Sciences). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Al-Zaytoonah University of Jordan.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Al-Zaytoonah University of Jordan κατατάσσεται #5 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Αμμάν και #11 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ιορδανία. Δες όλες τις κατατάξεις του Al-Zaytoonah University of Jordan.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Al-Zaytoonah University of Jordan κατατάσσεται #11 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ιορδανία και University of Jordan κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Αμμάν. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.