University of Surrey
Υδατική και Περιβαλλοντική Μηχανική MSc
University of Surrey - Πανεπιστήμιο του Surrey

Γιατί να επιλέξετε αυτό το μάθημα

Υπάρχει παγκόσμια έλλειψη εξειδικευμένων επαγγελματιών που ειδικεύονται στη μηχανική των υδάτων και του περιβάλλοντος. Το ΠΜΣ μας θα σας μετατρέψει σε εμπειρογνώμονα για το νερό και την περιβαλλοντική βιωσιμότητα, έτοιμο να αντιμετωπίσει τις πολύπλοκες προκλήσεις του κλάδου.

Αυτό το πλήρως διαπιστευμένο μάθημα διδάσκεται από εμπειρογνώμονες του Κέντρου μας για την Περιβαλλοντική Υγεία και Μηχανική (CEHE), το οποίο είναι καθορισμένο συνεργαζόμενο κέντρο του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας για την προστασία της ποιότητας του νερού και της ανθρώπινης υγείας. Το CEHE υπάγεται στη Σχολή Αειφορίας, Πολιτικών Μηχανικών και Μηχανικών Περιβάλλοντος.

Το μάθημά μας γίνεται όλο και πιο δημοφιλές και ανταποκρίνεται στις ανάγκες των μελλοντικών μηχανικών, επιστημόνων και επαγγελματιών σε τομείς όπως η περιβαλλοντική υγεία, η ποιότητα του νερού, η αποχέτευση, η διαχείριση των υδάτινων πόρων και ο έλεγχος της ρύπανσης.

Τι θα μελετήσετε

Το ΠΜΣ μας προσελκύει απόφοιτους από το Ηνωμένο Βασίλειο και το εξωτερικό που επιθυμούν να επωφεληθούν από το παγκόσμιο ενδιαφέρον για την ποιότητα του νερού, την αποχέτευση και την ολοκληρωμένη διαχείριση των υδάτινων πόρων για να αναπτύξουν την καριέρα τους.

Θα σας προσφέρει μια σταθερή κατανόηση των βασικών τομέων της μηχανικής υδάτων και περιβάλλοντος. Θα αποκτήσετε τις δεξιότητες που χρειάζεστε για να διερευνήσετε, να αξιολογήσετε κριτικά και να παράγετε συστηματικές και συνεκτικές λύσεις για τη βιώσιμη διαχείριση των υδάτων και του περιβάλλοντος.

Θα το κάνετε αυτό ενσωματώνοντας τις βασικές επιστήμες της μηχανικής με πρακτικές εφαρμογές, τόσο ανεξάρτητα όσο και στο πλαίσιο μιας ομάδας, αναπτύσσοντας κατανόηση του τρόπου με τον οποίο οι γνώσεις αυτές μπορούν να διατυπωθούν γύρω από πρακτικές βιώσιμης ανάπτυξης.

Θα σας προετοιμάσουμε για μια επιτυχημένη σταδιοδρομία στον τομέα αυτό, συμπεριλαμβανομένης, κατά περίπτωση, της εξέλιξης προς την ιδιότητα του διπλωματούχου μηχανικού.

• All Degrees

Είμαστε υπερήφανοι που είμαστε ένα από τα πιο πολιτισμικά ποικιλόμορφα πανεπιστήμια στο Ηνωμένο Βασίλειο, με περισσότερες από 140 εθνικότητες να παίζουν ρόλο στην πανεπιστημιακή ζωή. Η ομάδα μας για τη Διεθνή Πρόσληψη είναι εδώ για να σας βοηθήσει σε όλη τη διαδικασία υποβολής αίτησης - από τη συμβουλευτική για την επιλογή του κατάλληλου μαθήματος μέχρι την αίτηση για βίζα και την προετοιμασία για τις πρώτες εβδομάδες στο Surrey. Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί τους μέσω της διεύθυνσης [email protected]. Υποψήφιοι που χρειάζονται φοιτητική βίζα για να σπουδάσουν στο Ηνωμένο Βασίλειο: Για να υποβάλετε αίτηση για φοιτητική βίζα, πρέπει να έχετε επιβεβαίωση αποδοχής (CAS) για το Πανεπιστήμιο στο οποίο επιθυμείτε να σπουδάσετε. Πρόκειται για έναν μοναδικό αριθμό που θα σας επιτρέψει να υποβάλετε αίτηση για τη βίζα σας. Το Πανεπιστήμιο δεν έχει καμία νομική υποχρέωση να χορηγεί οποιοδήποτε άτομο και επιδεικνύει προσοχή όσον αφορά την έκδοση Επιβεβαίωσης Αποδοχής Σπουδών (CAS) για να μην διακινδυνεύσει το καθεστώς του ως χορηγού φοιτητών. Η Επιβεβαίωση αποδοχής για σπουδές (CAS) θα εκδοθεί σύμφωνα με την πολιτική για τη διαδρομή των φοιτητών και την έκδοση CAS, η οποία είναι διαθέσιμη στη διεύθυνση: https://www.surrey.ac.uk/apply/policies.

Το Πανεπιστήμιο του Surrey προσφέρει μια σειρά από υποτροφίες και υποτροφίες για την υποστήριξη των φοιτητών μας, παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα https://www.surrey.ac.uk/fees-and-funding/scholarships-and-bursaries για περισσότερες λεπτομέρειες.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςWater and Environmental Engineering, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Ελάχιστος τίτλος σπουδών 2:2 του Ηνωμένου Βασιλείου με άριστα στην πολιτική μηχανική (ή σε οποιαδήποτε μηχανική, βασικές επιστήμες, περιβαλλοντικές επιστήμες, γεωργία, διοίκηση ή διεπιστημονικά θέματα), ή ισοδύναμο αναγνωρισμένο διεθνές πτυχίο. Οι υποψήφιοι θα εξεταστούν σε ατομική βάση, με βάση τη δύναμη σε συγκεκριμένα θέματα που σχετίζονται με το πρόγραμμα ΠΜΣ και/ή την επαγγελματική εμπειρία.

Αγγλικές γλωσσικές απαιτήσεις

IELTS Academic: 6,5 συνολικά με 6,0 στο Writing και 5,5 σε κάθε άλλο στοιχείο.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Surrey στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 31 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Surrey

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Surrey

Το Πανεπιστήμιο του Surrey είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση και βρίσκεται στο Γκίλφορντ της Αγγλίας. Οι δηλωμένοι στόχοι του πανεπιστημίου είναι να γίνει ένα κορυφαίο παγκόσμιο πανεπιστήμιο που θα πραγματοποιεί σημαντική έρευνα και καινοτομία, θα δημιουργεί σπουδαίους ερευνητές και θα επιτυγχάνει αποτελέσματα που θα συμβάλλουν σημαντικά στην κοινωνία.

Λίστα με 341 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Surrey - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Surrey

• Student life at the University of Surrey
  • Moments Matter | University of Surrey