University of South Wales
Προπονητική για προχωρημένους στη δύναμη και τη φυσική κατάσταση MSc
University of South Wales - Πανεπιστήμιο του South Wales

Ένα μάθημα γραμμένο από προπονητές για προπονητές. Η αποτελεσματική προπόνηση στη Δύναμη και Κατάσταση αφορά πολύ περισσότερα από τα σετ και τις επαναλήψεις. Πρόκειται για την οικοδόμηση ενός περιβάλλοντος απόδοσης, την ανάπτυξη σχέσεων με τους αθλητές και με τα άλλα μέλη της ομάδας απόδοσης, πρόκειται για ηγεσία, διαχείριση, προβληματισμό, διδασκαλία, παρακίνηση- ωστόσο λίγα μαθήματα καλύπτουν αυτά τα κρίσιμα συστατικά της αποτελεσματικής προπόνησης. Αυτό το μάθημα είναι διαφορετικό. Αντί να επικεντρώνεται στο τι πρέπει να κάνει κανείς, εστιάζει κριτικά στο πώς γίνεται, με τον ρόλο του προπονητή να τίθεται στο επίκεντρο της προσοχής - διασφαλίζοντας ότι είναι προετοιμασμένος για ό,τι θα του επιφυλάσσει ο κλάδος. Κάθε ενότητα έχει σχεδιαστεί μετά από εκτεταμένη διαβούλευση με τους προπονητές και βασίζεται στην πραγματικότητα του περιβάλλοντος απόδοσης.

Κάθε ενότητα παραδίδεται σε μικτή μορφή, υποστηριζόμενη από μια αρχική εβδομαδιαία εισαγωγή και δύο ακόμη εβδομαδιαίες περιόδους διαμονής κατά τη διάρκεια του μαθήματος.

Το μάθημα απευθύνεται σε άτομα που επιθυμούν να ακολουθήσουν μια καριέρα στην προπόνηση δύναμης και φυσικής κατάστασης ή σε όσους επιθυμούν να ακολουθήσουν μια καριέρα ως προπονητές στον κλάδο της φυσικής κατάστασης.

• Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςAdvanced Coaching in Strength and Conditioning, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Καλό πτυχίο με άριστα ή/και εκτεταμένη προπονητική εμπειρία

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να προπονούνται ενεργά στον τομέα της δύναμης και της φυσικής κατάστασης.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του South Wales στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 16 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του South Wales

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του South Wales

Το Πανεπιστήμιο της Νότιας Ουαλίας είναι ένα κρατικά χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο στην Ουαλία, και οι πανεπιστημιουπόλεις του βρίσκονται στο Κάρντιφ, το Νιούπορτ και το Ποντιπρίντ. Το πανεπιστήμιο είναι το αποτέλεσμα της συγχώνευσης του University of Glamorgan και του University of Wales, στο Newport. Κάθε πανεπιστημιούπολη μοιράζεται την ίδια σημασία για το πανεπιστήμιο, παρέχοντας το καθένα τη δική του σειρά εγκαταστάσεων για ξεχωριστές χρήσεις.

Λίστα με 299 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του South Wales - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Why study at South Wales Business School?
  • French Student studying at The University of South Wales
  • So you want to study photography? - University of South Wales
  • Lauren's Vlog - Student Life - University of South Wales

Δύναμη και Κατάσταση (DE) MSc (PG) Πανεπιστήμιο Middlesex