University of Portsmouth
Μεταπτυχιακή μαθητεία διδασκαλίας (δευτεροβάθμια εκπαίδευση) No award
University of Portsmouth - Πανεπιστήμιο του Portsmouth

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £22481 £20177 £23660
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20119 - £25653 £15142 - £24804 £17699 - £30158

Επισκόπηση

Αποκτήστε τα προσόντα του εκπαιδευτικού ενώ διδάσκετε σε αυτό το πρόγραμμα μαθητείας. Το πρόγραμμα αυτό, που αναπτύχθηκε με την υποστήριξη του τοπικού συμβουλίου, προσφέρει μια άμεση διαδρομή προς την ιδιότητα του ειδικευμένου εκπαιδευτικού για εκπαιδευτικούς στο Πόρτσμουθ, το Χάμσαϊρ και το Δυτικό Σάσεξ.

Μπορείτε να ακολουθήσετε μια μαθητεία για να γίνετε καθηγητής Σύγχρονων Ξένων Γλωσσών, Μαθηματικών, Αγγλικών, Γεωγραφίας, Πληροφορικής, Φυσικής, Χημείας ή Βιολογίας. Θα πρέπει να έχετε μια θέση εκπαιδευτικού χωρίς προσόντα σε σχολείο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, ή μια προσφορά για μια τέτοια θέση, για τη διάρκεια της μαθητείας σας.

Αναγνώριση

Η επιτυχής ολοκλήρωση αυτού του μαθήματος θα οδηγήσει στην απόκτηση της ιδιότητας του αναγνωρισμένου εκπαιδευτικού (QTS).

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic)

Γνώση της αγγλικής γλώσσας τουλάχιστον στη ζώνη 6,5 του IELTS, χωρίς κανένα στοιχείο να είναι κατώτερο του 6,0.

Cambridge English Advanced

**Cambridge English: Advanced (CAE) μετά τον Ιανουάριο του 2015**

Συνολική βαθμολογία 176, χωρίς καμία βαθμολογία κάτω από 169

Cambridge English Proficiency

Cambridge English: Proficiency (CPE) που εξετάστηκε μετά τον Ιανουάριο του 2015. Συνολική βαθμολογία 176 με καμία βαθμολογία συνιστωσών μικρότερη από 169.

TOEFL (iBT)

91.με τουλάχιστον 20 στην ανάγνωση, 19 στην ακρόαση, 21 στον προφορικό λόγο και 20 στο γραπτό λόγο.

PTE Academic

Συνολική βαθμολογία 61 με ελάχιστη βαθμολογία 54 σε κάθε δεξιότητα.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPostgraduate Teaching Apprenticeship (Secondary), No award, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Καλό πτυχίο με άριστα ή ισοδύναμο πτυχίο σε σχετικό αντικείμενο. Επιθυμητό είναι τουλάχιστον 2:1, αν και θα ληφθούν υπόψη και υποψήφιοι με άλλα προσόντα ή πολύτιμη εμπειρία. Όλοι οι υποψήφιοι που θα επιλεγούν θα κληθούν σε συνέντευξη. Όλες οι προσφορές εξαρτώνται από την εκκαθάριση της υπηρεσίας DBS (Enhanced Disclosure and Barring Service) και την εκκαθάριση της Υπηρεσίας Επαγγελματικής Υγείας.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Portsmouth στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Portsmouth σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]
    THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 26 Οκτωβρίου, 2022]
    GRAS Παγκόσμια Κατάταξη Ακαδημαϊκών Θεμάτων - ShanghaiRanking
    [Δημοσίευση 19 Ιουλίου, 2022]
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 29 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Portsmouth

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Portsmouth

Το Πανεπιστήμιο του Πόρτσμουθ βρίσκεται στη μοναδική νησιωτική πόλη του Ηνωμένου Βασιλείου, το Πόρτσμουθ. Αυτό το δημόσιο πανεπιστήμιο, το οποίο προηγουμένως ήταν γνωστό ως Portsmouth Polytechnic, αποτελεί μέρος της Πανεπιστημιακής Συμμαχίας, ενός οργανισμού που έχει ως στόχο την προώθηση της ανάπτυξης και της καινοτομίας στο Ηνωμένο Βασίλειο, δίνοντας έμφαση στους δεσμούς με τις επιχειρήσεις και τη βιομηχανία.

Λίστα με 234 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Portsmouth - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Portsmouth

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σπουδές Εκπαίδευσης": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Societies - Student Life #5
  • Dental Nursing, Dental Hygiene and Dental Therapy - University of Portsmouth
  • Why our graduates love the University of Portsmouth.
  • Modern Languages at the University of Portsmouth
  • Psychology BSc - Students - University of Portsmouth
  • Business and Management at the University of Portsmouth

Ισλαμική εκπαίδευση PQA Πανεπιστήμιο του Warwick