University of Oxford
University of Oxford - Πανεπιστήμιο του Oxford

Το πρόγραμμα "Χημεία στα κύτταρα" παρέχει εξατομικευμένη κατάρτιση για εξαιρετικούς πτυχιούχους φυσικών/χημικών επιστημών, οι οποίοι θέλουν να αναπτύξουν και να εφαρμόσουν ποσοτικές τεχνικές χημικών και φυσικών επιστημών σε σύγχρονα ζητήματα της βιοϊατρικής επιστήμης.

Το πρόγραμμα υποστηρίζει τέσσερα έτη σπουδών DPhil. Το πρώτο εξάμηνο του προγράμματος παρέχει εκπαίδευση στην έρευνα και στις μεταβιβάσιμες δεξιότητες. Αυτό θα περιλαμβάνει τόσο διδακτικά όσο και πρακτικά μαθήματα, καθώς και την ευκαιρία να συναντήσετε μελλοντικούς επιβλέποντες και μέντορες σταδιοδρομίας. Μετά από μια φάση Springboard 16 εβδομάδων, οι φοιτητές θα αναλάβουν το πλήρες έργο τους DPhil για περίπου 3,5 χρόνια.

Διδασκαλία μαθημάτων μεταβιβάσιμων δεξιοτήτων

Επαγωγή

Η επαγωγή αποτελείται από:

• προσανατολισμό στην Οξφόρδη, το πρόγραμμα και τις σχετικές εγκαταστάσεις,
  • εξήγηση της δομής και των διαδικασιών του μαθήματος, των προσδοκιών και των ευθυνών, της ακεραιότητας/αναπαραγωγιμότητας της έρευνας και του κώδικα πρακτικής- και
  • προώθηση του δεσμού της κοόρτης και της αλληλεπίδρασης με τους μελλοντικούς επιβλέποντες.

Διδασκαλία μαθημάτων φυσικών επιστημών

Κύτταρα και συστήματα

Αυτή η ενότητα εισάγει βασικές έννοιες στη μοριακή/κυτταρική βιολογία για μεταπτυχιακούς φοιτητές με υπόβαθρο στις φυσικές επιστήμες.

Ποσοτική Χημική Βιολογία

Αυτή η ενότητα παρέχει μια επισκόπηση μιας σειράς τεχνικών, εργαλείων και στατιστικών αναλύσεων ποσοτικής χημικής βιολογίας που χρησιμοποιούνται για τη μελέτη και τον χειρισμό βιολογικών συστημάτων.

Υπολογιστικές προσεγγίσεις για τη χημική βιολογία

Αυτή η ενότητα παρέχεται σε συνεργασία με τους βιομηχανικούς συνεργάτες μας και παρέχει μια επισκόπηση των υπολογιστικών τεχνικών, συμπεριλαμβανομένης της κωδικοποίησης και της μηχανικής μάθησης που εφαρμόζονται σε βιολογικά ζητήματα.

Εισαγωγή στην ανακάλυψη φαρμάκων

Αυτή η ενότητα επικεντρώνεται στις αρχές και τη σύγχρονη πρακτική της ανακάλυψης και ανάπτυξης ανιχνευτών και φαρμάκων. Η πρώτη εβδομάδα είναι αφιερωμένη στις βασικές αρχές της φαρμακευτικής χημείας και στον τρόπο με τον οποίο αυτές επηρεάζουν τη διαδικασία ανακάλυψης ανιχνευτών και φαρμάκων. Η δεύτερη εβδομάδα διερευνά πιο προχωρημένες έννοιες με μελέτες περιπτώσεων που εστιάζουν σε βασικούς αναδυόμενους τομείς στην ανακάλυψη φαρμάκων, δημιουργώντας ιδέες και δραστηριότητες που προκαλούν προβληματισμό. Κάποια υλικά και διαδραστικές συνεδρίες παραδίδονται από επιστήμονες από τους βιομηχανικούς συνεργάτες μας.

Μαθήματα πρακτικής επιστήμης

Εισαγωγή στην πειραματική βιοεπιστήμη

Αυτό το μάθημα έχει σχεδιαστεί για φοιτητές με υπόβαθρο φυσικών επιστημών για να αποκτήσουν εμπειρία σε βιολογική/βιοχημική έρευνα σε υγρό εργαστήριο. Περιλαμβάνει πρακτική εμπειρία σε μεθόδους και τεχνικές που θα είναι χρήσιμες στην πλήρη εργασία του διδακτορικού διπλώματος.

Δεξιότητες ζωής για επιστήμονες

Η ενότητα αυτή παρέχει κατάρτιση σε μεταβιβάσιμες δεξιότητες, ανθεκτικότητα, ισότητα, πολυμορφία και ένταξη, καθώς και διερεύνηση ποικίλων ευκαιριών σταδιοδρομίας.

Περιβαλλοντισμοί και τοποθετήσεις

Το πρόγραμμά μας επιτρέπει στους σπουδαστές να αποκτήσουν εμπειρία σε διάφορα περιβάλλοντα μέσω μιας ποικιλίας τοποθετήσεων, η οποία τροφοδοτεί το ουσιαστικό έργο του διδακτορικού διπλώματος:

Εβδομάδα έργου

Κατά τη διάρκεια της εβδομάδας έργου οι φοιτητές επισκέπτονται τα εργαστήρια των υποψήφιων επιβλεπόντων για να βοηθηθούν στη λήψη αποφάσεων σχετικά με την επιλογή έργου. Η προσέγγιση αυτή υποστηρίζει το όραμά μας ότι η επικοινωνία και η τεκμηριωμένη επιλογή προάγει μια θετική εμπειρία DPhil και προωθεί μια βελτιωμένη ερευνητική κουλτούρα.

Επιστημονικές τοποθετήσεις

Η φάση Springboard διάρκειας 16 εβδομάδων χρησιμοποιείται για την προσαρμογή της κατάρτισης στις ατομικές ανάγκες των σπουδαστών, μεγιστοποιώντας τη διεπιστημονικότητα της κατάρτισης. Μετά τη φάση Springboard, οι φοιτητές περνούν 41 μήνες για να ασχοληθούν με την ουσιαστική έρευνα του DPhil.

.

• (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςChemistry in Cells: New Technologies to Probe Complex Biology and Medicine, DPhil, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Oxford στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 39 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Oxford

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Oxford

Το Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης είναι ένα διάσημο ερευνητικό πανεπιστήμιο που βρίσκεται στην Οξφόρδη της Αγγλίας και είναι το παλαιότερο αγγλόφωνο πανεπιστήμιο στον κόσμο. Αποτελείται από 39 εν μέρει αυτόνομες συστατικές σχολές, έξι ιδιωτικές αίθουσες και μια ποικιλία ακαδημαϊκών τμημάτων που χωρίζονται σε τέσσερα τμήματα: Ανθρωπιστικές επιστήμες, Μαθηματικές, Φυσικές και Βιολογικές Επιστήμες, Ιατρικές Επιστήμες και Κοινωνικές Επιστήμες.

Λίστα με 389 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Oxford - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Oxford

• Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Χημεία PhD Πανεπιστήμιο του Huddersfield
(University of Huddersfield)
- - - £17000 - Χάντερσφιλντ Oncampus πλήρους απασχόλησης