University of Hertfordshire
Διαχείριση ανθρώπινων πόρων με προηγμένη έρευνα MA
University of Hertfordshire - Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

Ο τρόπος και ο τόπος που οι άνθρωποι θέλουν να εργάζονται αλλάζει. Οι οργανισμοί πρέπει να ανταποκρίνονται γρήγορα στους εξωτερικούς παράγοντες. Είτε αυτοί δρομολογούνται σε κυβερνητικές πολιτικές, είτε σε περιβαλλοντικά ζητήματα, είτε σε αλλαγές στην κοινωνία. Ο κόσμος μας είναι πολύπλοκος και οι προκλήσεις που αντιμετωπίζουν οι οργανισμοί χρειάζονται μια καινοτόμο προσέγγιση. Το μάθημα προσφέρει την ευκαιρία να αναπτύξετε μια πιο εμπεριστατωμένη και προηγμένη εικόνα της διαχείρισης ανθρώπινων πόρων (ΔΑΔ). Αυτό επιτυγχάνεται με έμφαση στις δεξιότητες παροχής συμβουλών και τη διερεύνηση ενός θέματος διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού με ένα σημαντικό έργο.

Κεντρικό ρόλο σε αυτό το μάθημα παίζουν τα θέματα της διαχείρισης της αλλαγής και της ανάπτυξης του προσωπικού. Οι επαγγελματίες του ανθρώπινου δυναμικού (HR) πρέπει να σκεφτούν με ριζοσπαστικούς τρόπους για να διαχειριστούν τις διαφορετικές στάσεις και τα κίνητρα των ανθρώπων που εισέρχονται στην αγορά εργασίας. Ως επαγγελματίας Ανθρώπινου Δυναμικού, θα πρέπει να βρείτε λύσεις σε κρίσιμα ζητήματα. Θα εργάζεστε σε όλα τα τμήματα για να προωθήσετε περιβάλλοντα χωρίς αποκλεισμούς και παραγωγικά, επιτρέποντας στον εργαζόμενο και τον οργανισμό να ευδοκιμήσουν.

Ο εγγενής δεσμός μεταξύ της διαχείρισης του ανθρώπινου δυναμικού, των στρατηγικών και λειτουργικών απαιτήσεων ενός οργανισμού και του αντίκτυπου στην κοινωνία μπορεί να είναι ισχυρός. Αυτό το μάθημα θα σας δώσει τα εργαλεία που χρειάζεστε για να βελτιώσετε μια σειρά θεμάτων, από την παγκόσμια και εθνική ισότητα έως την κλιματική αλλαγή. Οι νέοι τρόποι σκέψης σχετικά με την εργασία και τον ρόλο που διαδραματίζουν οι οργανισμοί στον κόσμο είναι ζωτικής σημασίας. Θα σας καθοδηγήσουμε ώστε να γίνετε ένας κρίσιμος, εμπνευσμένος ηγέτης του μέλλοντος, ξεκινώντας από σήμερα. Θα είστε σε θέση να εφαρμόσετε άμεσα τη μάθηση στο χώρο εργασίας.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςHuman Resource Management with Advanced Research, MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 25 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

Το University of Hertfordshire (UOH) είναι ένα δημόσιο πανεπιστήμιο στο Hertfordshire της Αγγλίας. Το πανεπιστήμιο διαθέτει δύο πανεπιστημιουπόλεις από τις οποίες λειτουργεί: College Lane και de Havilland. Το πανεπιστήμιο εργάζεται με περίπου 25.000 φοιτητές ανά πάσα στιγμή και διαθέτει 11 ξεχωριστές σχολές εντός του πανεπιστημίου που ασχολούνται με μια μεγάλη ποικιλία θεμάτων.

Λίστα με 286 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Επιχειρήσεις και Διοίκηση": 6070 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Why our students love Herts
  • MA TESOL: Student Michelle's opinion
  • Why Study Physiotherapy at the University of Hertfordshire?
  • Rosy's First Day at the University of Hertfordshire
  • Psychology at the University of Hertfordshire

Διοίκηση Επιχειρήσεων και Ιστορία MA (Hons) Πανεπιστήμιο του Aberdeen
- - - £21900 £20800 - Αμπερντίν Oncampus πλήρους απασχόλησης