University of Chester
Κοινωνιολογία του αθλητισμού και της άσκησης MSc
University of Chester - Πανεπιστήμιο του Chester

Η κοινωνιολογία του αθλητισμού και της άσκησης είναι ένας ολοένα και πιο σημαντικός κλάδος για την κατανόηση του αθλητισμού, της άσκησης και ευρύτερων πεδίων όπως η υγεία. Οι φοιτητές που θα σπουδάσουν αυτό το μάθημα θα είναι καλύτερα προετοιμασμένοι να κατανοήσουν τη θέση που έχουν ο αθλητισμός και η άσκηση στην κοινωνία και να την εφαρμόσουν σε μια σειρά από επαγγελματικές σταδιοδρομίες στον τομέα αυτό.

Γιατί να σπουδάσετε αυτό το μάθημα μαζί μας;

Το ΠΜΣ μας στην Κοινωνιολογία του Αθλητισμού και της Άσκησης διδάσκεται από το ακαδημαϊκό προσωπικό του Τμήματος Επιστημών Αθλητισμού και Άσκησης, του οποίου η δέσμευση για διδασκαλία με βάση την έρευνα καθιστά το μάθημα ακαδημαϊκά αυστηρό, δημιουργώντας παράλληλα ένα χαλαρό μαθησιακό περιβάλλον που οι φοιτητές βρίσκουν ευχάριστο.

Οι απόφοιτοί μας έχουν ακολουθήσει επιτυχημένη σταδιοδρομία, όπως: διδασκαλία σε ιδρύματα περαιτέρω/ανώτερης εκπαίδευσης, χρηματοδοτούμενη διδακτορική έρευνα πλήρους απασχόλησης, συνεργασία με τοπικούς, εθνικούς και διεθνείς αθλητικούς οργανισμούς, έρευνα και παροχή συμβουλών, διδασκαλία φυσικής αγωγής και εργασία στον κλάδο της υγείας και της φυσικής κατάστασης.

Η αξιολόγηση περιλαμβάνει 100% εργασίες και λαμβάνει τη μορφή δοκιμίων, ατομικών παρουσιάσεων, παρουσιάσεων αφίσας και ερευνητικής διατριβής. Οι σπουδαστές πλήρους φοίτησης έχουν έξι ώρες επαφής την εβδομάδα, καθώς και πρόσθετα φροντιστήρια για τους σπουδαστές. Θα πρέπει επίσης να συμμετέχετε σε ιδιωτική μελέτη έως και 20 ώρες την εβδομάδα.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSociology of Sport and Exercise, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Αναμένονται αιτήσεις από φοιτητές που έχουν σπουδάσει επιστήμες του αθλητισμού και της άσκησης, κοινωνιολογία, εκπαίδευση, υγεία ή ιστορία, ή παρόμοιοι πτυχιούχοι με σχετικό πρώτο πτυχίο (τουλάχιστον 2:2 άριστα ή ισοδύναμο).

Αιτήσεις από φοιτητές με σχετική εργασιακή εμπειρία στους τομείς του αθλητισμού, της εκπαίδευσης, της υγείας και του ελεύθερου χρόνου είναι ευπρόσδεκτες.

Διεθνείς: Οι φοιτητές από χώρες εκτός του Ηνωμένου Βασιλείου αναμένεται να έχουν προσόντα εισόδου περίπου ισοδύναμα με το βρετανικό A Level για προπτυχιακές σπουδές και βρετανικό πτυχίο Bachelor (ή ισοδύναμο) για μεταπτυχιακές σπουδές. Για να σας βοηθήσουμε να ερμηνεύσετε αυτά τα ισοδύναμα, κάντε κλικ στη χώρα διαμονής σας για να δείτε τα αντίστοιχα προσόντα εισαγωγής, μαζί με πληροφορίες για τους τοπικούς αντιπροσώπους, εκδηλώσεις, πληροφορίες και επαφές.

Δεχόμαστε ένα ευρύ φάσμα προσόντων και εξετάζουμε όλες τις αιτήσεις ξεχωριστά με βάση την αξία τους. Ενδέχεται επίσης να λάβουμε υπόψη την κατάλληλη εργασιακή εμπειρία.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Chester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Chester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Chester

Το Πανεπιστήμιο του Τσέστερ, όπως υποδηλώνει και το όνομά του, είναι ένα πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Τσέστερ. Το πανεπιστήμιο είναι επίσημα συνδεδεμένο με τη χριστιανική πίστη, αλλά ξεκαθαρίζει στη δήλωση αποστολής του ότι στο πανεπιστήμιό του είναι ευπρόσδεκτοι φοιτητές όλων των θρησκειών ή και καθόλου θρησκείας. Το Τσέστερ λειτουργεί από έξι συνολικά πανεπιστημιουπόλεις, πέντε από τις οποίες βρίσκονται στο Τσέστερ, η άλλη στο Γουόρινγκτον, με το κεντρικό κτίριο της πανεπιστημιούπολης να είναι γνωστό ως Parkgate Road Campus.

Λίστα με 330 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Chester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Chester

• Student Life - University of Chester
  • A City for Students: Behind the Photoshoot