University of Chester
Αστυνόμευση, επιβολή του νόμου και ασφάλεια MSc
University of Chester - Πανεπιστήμιο του Chester

Το μάθημα αυτό απευθύνεται σε φοιτητές με ακαδημαϊκό/επαγγελματικό υπόβαθρο στην αστυνόμευση, την επιβολή του νόμου και την ασφάλεια, οι οποίοι επιθυμούν να συνεχίσουν την περαιτέρω μελέτη και έρευνα σε θέματα σύγχρονου ενδιαφέροντος. Όσοι ολοκληρώνουν αυτό το ΠΜΣ θα έχουν αποκτήσει ικανότητες και ανεξάρτητη σκέψη και θα είναι σε θέση να χρησιμοποιήσουν αυτές τις δεξιότητες στον τομέα της επιβολής του νόμου ή αλλού.

Γιατί να σπουδάσετε αυτό το μάθημα μαζί μας;

Το μάθημα αυτό ενσωματώνει και εξετάζει τα θέματα που αποτελούν σημαντική απειλή και πρόκληση για τη σύγχρονη κοινωνία και αποτελούν τομείς προτεραιότητας για τους οργανισμούς αστυνόμευσης, επιβολής του νόμου και ασφάλειας.

Βασιζόμαστε στην εκτεταμένη πρακτική εμπειρία της ακαδημαϊκής ομάδας διδασκαλίας, η οποία συμπληρώνεται από εν ενεργεία επαγγελματίες από εξειδικευμένες υπηρεσίες επιβολής του νόμου, όπως η Αστυνομία, η Εθνική Υπηρεσία Καταπολέμησης του Εγκλήματος και η Αντιτρομοκρατική Μονάδα North West, προκειμένου να παρέχουμε ένα μοναδικό και συμπληρωματικό περιβάλλον μάθησης. Οι καθηγητές μας ζωντανεύουν το αντικείμενό τους αναφερόμενοι σε σενάρια του πραγματικού κόσμου.

Η αξιολόγηση θα γίνει με γραπτές εργασίες, καθώς και με ομαδικές ή ατομικές παρουσιάσεις. Δεν υπάρχουν γραπτές εξετάσεις.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPolicing, Law Enforcement and Security, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι υποψήφιοι πρέπει να διαθέτουν τουλάχιστον πτυχίο δεύτερης τάξης ή ισοδύναμο πτυχίο με βαθμό άριστα σε αντικείμενο σχετικό με την αστυνόμευση, την επιβολή του νόμου και την ασφάλεια. Μπορεί να δοθεί απαλλαγή από τις πιστωτικές μονάδες για πιστοποιημένη ή εμπειρική μάθηση που πραγματοποιήθηκε κατά τη διάρκεια των προηγούμενων πέντε ετών.

Διεθνείς: Οι φοιτητές από χώρες εκτός του Ηνωμένου Βασιλείου αναμένεται να έχουν προσόντα εισαγωγής περίπου ισοδύναμα με το βρετανικό A Level για προπτυχιακές σπουδές και βρετανικό πτυχίο Bachelor (ή ισοδύναμο) για μεταπτυχιακές σπουδές. Για να σας βοηθήσουμε να ερμηνεύσετε αυτά τα ισοδύναμα, κάντε κλικ στη χώρα διαμονής σας για να δείτε τα αντίστοιχα προσόντα εισαγωγής, μαζί με πληροφορίες για τους τοπικούς αντιπροσώπους, εκδηλώσεις, πληροφορίες και επαφές.

Δεχόμαστε ένα ευρύ φάσμα προσόντων και εξετάζουμε όλες τις αιτήσεις ξεχωριστά με βάση την αξία τους. Ενδέχεται επίσης να λάβουμε υπόψη την κατάλληλη εργασιακή εμπειρία.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Chester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Chester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Chester

Το Πανεπιστήμιο του Τσέστερ, όπως υποδηλώνει και το όνομά του, είναι ένα πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Τσέστερ. Το πανεπιστήμιο είναι επίσημα συνδεδεμένο με τη χριστιανική πίστη, αλλά ξεκαθαρίζει στη δήλωση αποστολής του ότι στο πανεπιστήμιό του είναι ευπρόσδεκτοι φοιτητές όλων των θρησκειών ή και καθόλου θρησκείας. Το Τσέστερ λειτουργεί από έξι συνολικά πανεπιστημιουπόλεις, πέντε από τις οποίες βρίσκονται στο Τσέστερ, η άλλη στο Γουόρινγκτον, με το κεντρικό κτίριο της πανεπιστημιούπολης να είναι γνωστό ως Parkgate Road Campus.

Λίστα με 330 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Chester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Chester

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Νομική": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Student Life - University of Chester