University of Central Lancashire
Προώθηση μόδας και τρόπου ζωής MA
University of Central Lancashire - Πανεπιστήμιο του Central Lancashire

Το ΠΜΣ μας στην Προώθηση της Μόδας και του Τρόπου Ζωής εξετάζει τους δεσμούς μεταξύ των οργανισμών μόδας και των καταναλωτών τους, των ενδιαφερομένων μερών και του ευρύτερου περιβάλλοντος της μόδας και εστιάζει στη δημιουργική ουσία της βιομηχανίας της μόδας. Αυτό το μάθημα αποτελεί ιδανική επιλογή αν ο στόχος της καριέρας σας είναι να εργαστείτε για μια μάρκα μόδας, πολυτέλειας ή lifestyle που δραστηριοποιείται στο high-street/online.

• Το μάθημα θα αναπτύξει τη διανοητική και φανταστική σας δύναμη μέσω ενός προγράμματος σπουδών που διαμορφώνεται από τη συνοχή μεταξύ θεωρίας και πρακτικής.
  • Μέσα σε ένα ενθαρρυντικό περιβάλλον θα ανταλλάξετε ιδέες που υποστηρίζονται από τεκμηριωμένη δημιουργική έρευνα, θα αναπτυχθούν και θα πλαισιωθούν. Θα αναπτύξετε νέες διασυνδέσεις στον τομέα της μόδας που αμφισβητούν τα παραδοσιακά όρια του σχεδιασμού.
  • Θα εξερευνήσετε και θα χρησιμοποιήσετε διαφορετικές ερευνητικές μεθόδους για να διερευνήσετε το branding και την προώθηση της μόδας μέσω του μάρκετινγκ, της διαφήμισης, της διαχείρισης εκδηλώσεων, των δημοσίων σχέσεων, της πρόβλεψης τάσεων, της ταυτότητας της μάρκας και των μέσων ενημέρωσης.

Γιατί να σπουδάσετε μαζί μας

• Η μόδα στο Πανεπιστήμιο κατατάσσεται στις 80 καλύτερες σχολές μόδας στον κόσμο για το 2020 (CEOWORLD Magazine).
  • Αναπτύξτε τις εξειδικευμένες γνώσεις σας στον τομέα της μόδας μέσω της ενασχόλησης και της δικτύωσης με άλλους σχεδιαστές και καλλιτέχνες.
  • Η ευκαιρία για μια δομημένη εργασιακή εμπειρία θα παρέχεται σε κάθε σπουδαστή που το ζητάει.

• Foundation / Pathway Courses
    • Others - Further English courses
    • Graduate Degrees Engineering, some science
    • Graduate Degrees Journalism, Nursing
    • Undergraduate Degrees Engineering, some science
    • Undergraduate Degrees Journalism, Nursing
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςFashion and Lifestyle Promotion, MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

2:2 Πτυχίο: Οι υποψήφιοι πρέπει κανονικά να έχουν ολοκληρώσει ένα προπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών ή ένα πρώτο πτυχίο σε σχετικό αντικείμενο, όπως Μόδα και Προώθηση Μάρκας ή Μάρκετινγκ ή Δημόσιες Σχέσεις ή Δημοσιογραφία ή Εμπορία Μόδας ή Φωτογραφία ή Σχεδιασμός.

Ισοδύναμο με GPA 60 τοις εκατό στο Ηνωμένο Βασίλειο

Όλοι οι υποψήφιοι πρέπει να προετοιμάσουν μια ολοκληρωμένη πρόταση σχεδίου σπουδών, η οποία θα πρέπει να αποδεικνύει το ενδιαφέρον, την αφοσίωση ή την εμπειρία στο θέμα του τρόπου ζωής και της μόδας (μπορεί να είναι μια προσωπική δήλωση).

Όσοι επιθυμούν να υποβάλουν αίτηση χωρίς τα παραπάνω κριτήρια, μπορούν να υποβάλουν αίτηση μέσω του συντονιστή του ΠΜΣ.

Μια ολοκληρωμένη πρόταση σχεδίου μελέτης

IELTS: Βαθμός 6,5 ή ισοδύναμος για τους υποψηφίους των οποίων η πρώτη γλώσσα δεν είναι η αγγλική.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Central Lancashire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 25 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Central Lancashire

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Central Lancashire

Το University of Central Lancashire (UCLAN) είναι ένα κρατικά χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο που βρίσκεται στην περήφανη πόλη του Πρέστον, στο Lancashire της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου βρίσκεται ακριβώς στην καρδιά της πόλης, λίγα μόνο λεπτά μακριά από μια ποικιλία εμπορικών κέντρων, ψυχαγωγίας και νυχτερινής ζωής για όσους ενδιαφέρονται.

Λίστα με 386 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Central Lancashire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Central Lancashire

21905
Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Μόδα": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022