University of Bristol
Μέθοδοι ορθοπεδικής έρευνας και ιατρική βασισμένη σε αποδείξεις MSc
University of Bristol - Πανεπιστήμιο του Bristol

Αυτό το πρόγραμμα MSc μερικής φοίτησης σας δίνει την ευκαιρία να ολοκληρώσετε ένα εξατομικευμένο και σχετικό μεταπτυχιακό που απαιτεί ελάχιστο χρόνο σπουδών μακριά από την κλινική πρακτική. Αξιοποιεί κινητοποιημένους και έμπειρους κλινικούς ακαδημαϊκούς για την παροχή ενός προγράμματος που θα μεταφραστεί σε άριστη, εξατομικευμένη ακαδημαϊκή χειρουργική πρακτική. Το πρόγραμμα συμπληρώνει την κλινική σας σταδιοδρομία, θα διευρύνει τις ακαδημαϊκές σας δεξιότητες και προσφέρει την ευελιξία να επικεντρωθείτε σε τομείς της πρακτικής που σχετίζονται με τα επαγγελματικά σας σχέδια.

Το πρόγραμμα διαιρείται σε ενότητες κλινικών μαθημάτων, ερευνητικών μεθόδων και ερευνητικού έργου, οι οποίες ολοκληρώνονται με μερική απασχόληση. Η κλινική συνιστώσα έχει σχεδιαστεί με γνώμονα την πρακτική κλινική σημασία. Θα κατευθύνετε τη δική σας μάθηση προς τα θέματα και τις υποειδικότητες που σας ενδιαφέρουν και είναι συναφείς με την καριέρα σας. Η μάθηση αξιολογείται μέσω προφορικών παρουσιάσεων, παρουσιάσεων αφίσας και αναστοχαστικής γραφής, η οποία απαιτεί ελάχιστο χρόνο μακριά από τη φροντίδα των ασθενών και αντικατοπτρίζει τις επαγγελματικές δραστηριότητες ενός κλινικού επιστήμονα στην ορθοπεδική χειρουργική.

Το τμήμα ερευνητικών μεθόδων περιλαμβάνει σεμινάρια σε τεχνικές κριτικής αξιολόγησης, σχεδιασμού δοκιμών, επεξεργασίας και ανάλυσης δεδομένων. Θα χρησιμοποιηθεί ένας συνδυασμός διαμορφωτικής αξιολόγησης και αξιολόγησης σε επίπεδο προγράμματος για να αποδείξετε τι έχετε μάθει.

Η ενότητα ερευνητικού έργου προσφέρει την ευκαιρία να εκπονήσετε και να παραδώσετε μια μελέτη υψηλής ποιότητας με ακαδημαϊκή επίβλεψη- η εργασία αυτή αναμένεται να υποβληθεί για δημοσίευση σε περιοδικό με κριτές.

• Graduate Degrees Law, Econ, Medicine, English
    • Undergraduate Degrees Law, Econ, Medicine, English

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςOrthopaedic Research Methods and Evidence-Based Medicine, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Μέθοδοι ορθοπεδικής έρευνας και ιατρική βασισμένη σε αποδείξεις MSc

Channel Islands £5300 έτος 1
EU £12300 έτος 1
Διεθνή £12300 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Bristol στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 37 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Bristol

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Bristol

Το Πανεπιστήμιο του Μπρίστολ είναι ένα παραδοσιακό ερευνητικό πανεπιστήμιο από κόκκινο τούβλο που βρίσκεται στο Μπρίστολ της Αγγλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο δεν έχει μια πανεπιστημιούπολη που να χαρακτηρίζεται ως η κύρια πανεπιστημιούπολη, αλλά αντίθετα διαθέτει μια ομάδα κτιρίων στο κέντρο της πόλης που αναφέρεται ως "Πανεπιστημιακός περίβολος". Με έξι διαφορετικές σχολές και 29 ξεχωριστές σχολές, είναι βέβαιο ότι θα υπάρχει κάτι ενδιαφέρον για σχεδόν κάθε φοιτητή στο Μπρίστολ.

Λίστα με 408 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Bristol - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Bristol

• Bristol student life
  • From undergraduate to postgraduate at the University of Bristol