University of Brighton
Φυσική με Μαθηματικά (Δευτεροβάθμια) PGCE PGCE
University of Brighton - Πανεπιστήμιο του Brighton

Το Πανεπιστήμιο του Μπράιτον είναι ένα από τα μεγαλύτερα πανεπιστήμια εκπαίδευσης εκπαιδευτικών του Ηνωμένου Βασιλείου, το οποίο αξιολογήθηκε ως Εξαιρετικό από το Ofsted στην πιο πρόσφατη επιθεώρησή μας.

Το πρόγραμμα αυτό οδηγεί στην απόκτηση του τίτλου Qualified Teacher Status (QTS) για την ηλικιακή ομάδα 11-16 ετών, ο οποίος σας επιτρέπει να προσληφθείτε ως ειδικευμένος δάσκαλος σε σχολεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στην Αγγλία, και αναγνωρίζεται επίσης στην Ουαλία, αφού εγγραφείτε στο Συμβούλιο Εκπαιδευτικού Εργατικού Δυναμικού (EWC). Το πρόγραμμα προσφέρει επίσης ευκαιρίες εμπλουτισμού για τη διδασκαλία της ηλικιακής φάσης 16-18.

Σπουδάζοντας μαζί μας, θα έχετε πρόσβαση σε εξαιρετικούς πόρους και θα αποκτήσετε πρακτική εμπειρία σε δύο διαφορετικά σχολεία. Έχουμε συνεργασίες με περισσότερα από 600 σχολεία και κολέγια στα νοτιοανατολικά, προσφέροντας ευκαιρίες σε μεγάλα, μικρά, αστικά και αγροτικά περιβάλλοντα.

Θα καθοδηγείστε από μια επιτυχημένη ομάδα διδασκόντων με εξαιρετική εθνική φήμη και ολοκληρωμένο ερευνητικό προφίλ που επηρεάζει το περιεχόμενο των μαθημάτων.

Εάν το πτυχίο σας έχει απονεμηθεί πριν από πέντε και πλέον χρόνια, δεν είναι στη φυσική αλλά είναι στενά συνδεδεμένο, ή έχετε σχετική επαγγελματική εμπειρία αλλά πρέπει να μάθετε πώς να την εφαρμόσετε στη διδασκαλία, προσφέρουμε μαθήματα βελτίωσης γνώσεων (SKE).

• Master Degrees and TEFL
    • (minimums: Writing, minimum 7.0)
    • (minimums: Writing, minimum 6.0)
    • (minimums: Writing, minimum 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPhysics with Mathematics (Secondary) PGCE, PGCE, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Συνήθως πτυχίο με άριστα ή ισοδύναμο προσόν στην ειδικότητα ή σε αντικείμενο που είναι άμεσα συναφές.

Εάν το πτυχίο σας δεν είναι στο γνωστικό αντικείμενο που επιθυμείτε να διδάξετε ή εάν έχετε σχετική επαγγελματική εμπειρία, αλλά πρέπει να μάθετε πώς να την εφαρμόσετε στη διδασκαλία, μπορεί να είστε κατάλληλοι για ένα μάθημα βελτίωσης γνώσεων (SKE). Εάν περάσετε το SKE σας δίνει τα προσόντα να ξεκινήσετε ένα PGCE.

GCSE (ελάχιστος βαθμός C ή βαθμός 4)

Τουλάχιστον αγγλική γλώσσα και μαθηματικά. Για τους κατάλληλους υποψηφίους διατίθενται εξετάσεις ισοδυναμίας.

Άλλο

• Όλες οι προσφορές θέσεων προϋποθέτουν ικανοποιητικό υγειονομικό έλεγχο και ενισχυμένο έλεγχο της Υπηρεσίας Αποκάλυψης και Φραγής (DBS).
  • Οι υποψήφιοι από εθνικές μειονότητες και άλλες ομάδες που υποεκπροσωπούνται στο επάγγελμα είναι ιδιαίτερα ευπρόσδεκτοι.

Αγγλικές γλωσσικές απαιτήσεις

IELTS 70 σε όλα τα στοιχεία.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Brighton στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 22 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Brighton

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Brighton

Το Πανεπιστήμιο του Μπράιτον είναι ένα πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και διαθέτει τρεις πανεπιστημιουπόλεις στο Μπράιτον, οι οποίες είναι γνωστές ως Falmer, City και Moulsecoomb, καθώς και μια άλλη στο Eastbourne, που βρίσκεται ακριβώς έξω από το ζωντανό Εθνικό Πάρκο South Downs.

Λίστα με 236 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Brighton - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Brighton

• A day in the life of a University of Brighton student
  • Why study in the UK? International student life in Brighton