University of Brighton
Μάρκετινγκ (Branding και επικοινωνία) MSc
University of Brighton - Πανεπιστήμιο του Brighton

Το μεταπτυχιακό μας πρόγραμμα σπουδών Μάρκετινγκ (Branding και επικοινωνία) θα αναπτύξει την κατανόηση του μάρκετινγκ από στρατηγική σκοπιά. Το πρόγραμμα αυτό σας επιτρέπει να εξειδικευτείτε και να εμβαθύνετε τις γνώσεις σας, καθώς αναπτύσσετε ανταγωνιστικές στρατηγικές διαχείρισης εμπορικών σημάτων.

Αυτό το πρόγραμμα είναι ιδανικό για όσους επιθυμούν να ξεκινήσουν μια καριέρα στο μάρκετινγκ και την επικοινωνία, καθώς και για όσους επιθυμούν να εξελίξουν περαιτέρω τις γνώσεις τους.

Στο μάθημα, θα μάθετε τόσο τη θεωρία όσο και την πρακτική του μάρκετινγκ σε προχωρημένο επίπεδο, παρέχοντάς σας μια σε βάθος, κριτική κατανόηση των μεθοδολογιών έρευνας, καθώς και του σχεδιασμού και της στρατηγικής της επικοινωνίας μάρκετινγκ.

Θα αποκτήσετε πρακτική εμπειρία από ζωντανά έργα, αναλύοντας κριτικά και αναπτύσσοντας στρατηγικές για πραγματικούς πελάτες. Τα σχέδια ποικίλλουν από το λανσάρισμα ενός νέου προϊόντος έως στρατηγικές επέκτασης. Αυτή η εμπορική εμπειρία στο μάρκετινγκ θα σας δώσει ένα προβάδισμα για την εξέλιξη της καριέρας σας.

Αυτό το μάθημα αποτελεί μέρος του προγράμματος MSc Μάρκετινγκ. Όλοι οι φοιτητές ολοκληρώνουν τις ίδιες βασικές ενότητες, και στη συνέχεια, από το τέλος του πρώτου εξαμήνου, μπορείτε να προσαρμόσετε το μάθημά σας με ειδικότητες και ενότητες επιλογής.

• Master Degrees and TEFL
    • (minimums: Writing, minimum 7.0)
    • (minimums: Writing, minimum 6.0)
    • (minimums: Writing, minimum 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMarketing (Branding and Communication), MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι προϋποθέσεις εισαγωγής που αναφέρονται εδώ είναι η τυπική προσφορά μας για αυτό το μάθημα. Θα πρέπει να χρησιμοποιούνται ως γενικός οδηγός. Συνήθως απαιτείται ένα καλό πτυχίο με άριστα ή ισοδύναμο πτυχίο. Η εργασιακή εμπειρία είναι χρήσιμη αλλά όχι απαραίτητη. Οι υποψήφιοι με μη τυπικά προσόντα εισαγωγής θα ληφθούν υπόψη. Εάν δεν είστε σίγουροι αν πληροίτε τις προϋποθέσεις εισαγωγής, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας. IELTS 6,5 συνολικά με τουλάχιστον 5,5 σε κάθε στοιχείο.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Brighton στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 22 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Brighton

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Brighton

Το Πανεπιστήμιο του Μπράιτον είναι ένα πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και διαθέτει τρεις πανεπιστημιουπόλεις στο Μπράιτον, οι οποίες είναι γνωστές ως Falmer, City και Moulsecoomb, καθώς και μια άλλη στο Eastbourne, που βρίσκεται ακριβώς έξω από το ζωντανό Εθνικό Πάρκο South Downs.

Λίστα με 236 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Brighton - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Brighton

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Μάρκετινγκ": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • A day in the life of a University of Brighton student