University of Bradford
Κοινωνική εργασία MA (μεταπτυχιακό) MA (PG)
University of Bradford - Πανεπιστήμιο του Bradford

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 40 αποφοίτους του προγράμματος Social Work MA (Postgraduate Entry) MA (PG) στο Πανεπιστήμιο του Bradford για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: Χρηματοοικονομικά, Τραπεζική, Χρηματοδότηση επιχειρήσεων, Fintech.

Μισθός Αποφοίτων Λογιστική

Σημαντικό: Τα παρακάτω στοιχεία για τους μισθούς δεν αφορούν συγκεκριμένα προγράμματα σπουδών, αλλά περιέχουν στοιχεία για όλους τους φοιτητές σε : Χρηματοοικονομικά, Τραπεζική, Χρηματοδότηση επιχειρήσεων, Fintech στο πανεπιστήμιο. Λόγω της μεθοδολογίας συλλογής δεδομένων τα μισθολογικά δεδομένα βασίζονται κυρίως σε δεδομένα προπτυχιακών φοιτητών.

Διάμεσος μισθός £23000 £19500 £23000
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20500 - £26000 £16000 - £23000 £18000 - £29000

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε Λογιστική (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £21389 - £28940 £19296 - £31978 £22604 - £41672

Το ΠΜΣ στην Κοινωνική Εργασία παρέχει σε φοιτητές με πρώτο πτυχίο επαγγελματικό τίτλο σπουδών κοινωνικής εργασίας σε επίπεδο Μάστερ.

Το μάθημα θα σας δώσει τη δυνατότητα να γίνετε ένας σίγουρος, ικανός και καταρτισμένος επαγγελματίας της κοινωνικής εργασίας. Προσφέρουμε ένα καθιερωμένο πρόγραμμα σπουδών με εθνική φήμη για την παραγωγή εργαζομένων υψηλού επιπέδου. Το μάθημά μας σχεδιάζεται, διευθύνεται και παρέχεται από ένα Συμβούλιο Διαχείρισης Προγράμματος που περιλαμβάνει φορείς πρακτικής άσκησης, φοιτητές, καθηγητές και επαγγελματίες. Η συμμετοχή των ενδιαφερομένων εξασφαλίζει ότι το μάθημά μας διατηρεί μια δυναμική, εξωστρεφή προσέγγιση της εκπαίδευσης στην κοινωνική εργασία με σαφή εστίαση στις ανάγκες των χρηστών των υπηρεσιών.

Το μάθημα βασίζεται στα ακόλουθα πρότυπα και απαιτήσεις για την κατάρτιση στην κοινωνική εργασία:

• το HCPC (Health and Care Professions Council Standards of Proficiency for social care workers)
  • τις απαιτήσεις του DOH (Department of Health) για την εκπαίδευση στην κοινωνική εργασία
  • το πλαίσιο επαγγελματικών ικανοτήτων του Κολλεγίου Κοινωνικής Εργασίας
  • τις δηλώσεις αναφοράς του QAA (Οργανισμός Διασφάλισης Ποιότητας) για τη διοίκηση κοινωνικής πολιτικής και την κοινωνική εργασία

Διαπιστευμένος από την Ένωση Ορκωτών Λογιστών (ACCA) με σκοπό την απαλλαγή από ορισμένες επαγγελματικές εξετάσεις.

Διαπιστευμένος από την Ένωση Διεθνών Λογιστών (AIA) για σκοπούς απαλλαγής από ορισμένες επαγγελματικές εξετάσεις.

Διαπιστευμένο από το CPA Australia με σκοπό την επιλεξιμότητα για την απόκτηση της ιδιότητας του Associate μέλους και την απαλλαγή από όλες τις εξετάσεις θεμελίωσης.

Διαπιστευμένο από το Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW) με σκοπό την απαλλαγή από ορισμένες επαγγελματικές εξετάσεις.

Διαπιστευμένο από το Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) με σκοπό την απαλλαγή από ορισμένες επαγγελματικές εξετάσεις μέσω της επιταχυνόμενης διαδρομής Accredited degree.

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους Social Work MA (Postgraduate Entry) MA (PG) από Πανεπιστήμιο του Bradford

35% Διοικητικά επαγγέλματα
35% Συνεργαζόμενοι επαγγελματίες στον τομέα των επιχειρήσεων και των δημόσιων υπηρεσιών
10% Διδάσκοντες επαγγελματίες
10% Αναψυχή, ταξίδια και συναφή επαγγέλματα παροχής προσωπικών υπηρεσιών
5% Διευθυντές, διευθυντές και ανώτεροι υπάλληλοι
5% Επαγγέλματα πωλήσεων
5% Επαγγέλματα ειδικευμένων επαγγελμάτων
5% Επαγγελματίες του χρηματοοικονομικού τομέα
5% Συνεργάτες επιστήμης, μηχανικής και τεχνολογίας

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

• A-level Humanities
    • General Test
    • (no subscore less than 7.0)
    • A-level Sciences
    • General Test
    • Foundation / Pathway Courses
    • Foundation Law
    • Graduate Degrees Education, Law
    • (no subscore less than 5.0)
    • Undergraduate Degrees Law etc.
    • (no subscore less than 5.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSocial Work MA (Postgraduate Entry), MA (PG), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Κοινωνική εργασία MA (μεταπτυχιακό) MA (PG)

EU £4500 έτος 1
Διεθνή £18566 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Bradford στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Bradford σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Κοινωνικές επιστήμες
    NTU Κατατάξεις ανά Θέμα
    [Δημοσίευση 11 Ιουλίου, 2023]
    Κοινωνική Εργασία
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    Κοινωνική Εργασία
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 22 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Bradford

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Bradford

Το Πανεπιστήμιο του Bradford είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση και εδρεύει στη μητροπολιτική πόλη Bradford της Αγγλίας. Αν και το πανεπιστήμιο είναι περισσότερο γνωστό για τον πολύ μεγάλο όγκο ερευνητικής παραγωγής του, είναι επίσης γνωστό για τις σημαντικές προσπάθειές του να γίνει "οικολογικό κέντρο", αποτελώντας παράδειγμα για άλλα ιδρύματα στο θέμα της βιωσιμότητας και της εταιρικής κοινωνικής ευθύνης.

Λίστα με 168 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Bradford - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Bradford

• what’s the student experience like at bradford? | student life at bradford
  • what advice would you give your first-year self? | student life at bradford