University of Bradford
MSc Κοινωνικές Επιστήμες Έρευνας για την Υγεία MSc (PG)
University of Bradford - Πανεπιστήμιο του Bradford

Το νέο ΠΜΣ Κοινωνικές Επιστήμες και Υγεία απευθύνεται σε ένα ευρύ φάσμα προπτυχιακών φοιτητών, καθώς και σε επαγγελματίες του τομέα της υγείας που ενδιαφέρονται να αναπτύξουν ένα χαρτοφυλάκιο ερευνητικών δεξιοτήτων στις κοινωνικές επιστήμες.

Το πρόγραμμα παρέχει μια μοναδική ευκαιρία να κατανοήσετε τις αρχές του σχεδιασμού και των στρατηγικών της έρευνας σε ένα διεπιστημονικό περιβάλλον που δημιουργείται από προσωπικό και φοιτητές από διάφορα επαγγέλματα υγείας. Κατά τη διάρκεια του προγράμματος θα ανακαλύψετε μια ποικιλία προηγμένων ερευνητικών δεξιοτήτων και αναλυτικών τεχνικών σχετικών με τον τομέα των σπουδών σας, συμπεριλαμβανομένων ποσοτικών, ποιοτικών και μικτών ερευνητικών μεθόδων.

Η πορεία σας θα περιλαμβάνει πτυχές της διαχείρισης της έρευνας καθώς και της διάδοσης των αποτελεσμάτων σύμφωνα με την επαγγελματική πρακτική και τις αρχές της ερευνητικής δεοντολογίας.

Θα ασχοληθείτε ενεργά με τα επτά διεπιστημονικά μονοπάτια που είναι κεντρικά στο όραμα της σύμπραξης διδακτορικής κατάρτισης στις κοινωνικές επιστήμες White Rose σε επίπεδο Master, παρουσιάζοντας τις "μεγάλες προκλήσεις" σε κάθε θεματικό μονοπάτι.

Το πρόγραμμα είναι ευθυγραμμισμένο με:

Κατευθυντήριες γραμμές μεταπτυχιακής κατάρτισης και ανάπτυξης του Συμβουλίου Οικονομικής και Κοινωνικής Έρευνας

Στόχοι του Συμβουλίου Επαγγελμάτων Υγείας και Φροντίδας

Βιογραφικό πλαίσιο ανάπτυξης ερευνητών

• A-level Humanities
    • General Test
    • (no subscore less than 7.0)
    • A-level Sciences
    • General Test
    • Foundation / Pathway Courses
    • Foundation Law
    • Graduate Degrees Education, Law
    • (no subscore less than 5.0)
    • Undergraduate Degrees Law etc.
    • (no subscore less than 5.0)

Αυτό το μάθημα δεν είναι ανοικτό σε διεθνείς υποψηφίους (εκτός από εκείνους που βρίσκονται στην ΕΕ)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSocial Sciences Research for Healthcare MSc, MSc (PG), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

GCSE ή ισοδύναμα Αγγλικά και Μαθηματικά με ελάχιστο βαθμό C (ή 4)

Προπτυχιακός τίτλος σπουδών, τουλάχιστον 2,1 ή ισοδύναμο σε διεθνές επίπεδο σε σχετικό αντικείμενο

Μπορούμε να εξετάσουμε χαμηλότερα προσόντα, εάν έχετε κατάλληλη επαγγελματική εμπειρία, οπότε θα εξετάσουμε ένα γραπτό δείγμα εργασίας μαζί με την αίτησή σας και θα πραγματοποιήσουμε συνέντευξη.

Οι υποψήφιοι εκτός Ηνωμένου Βασιλείου πρέπει να επιτύχουν το IELTS με συνολική βαθμολογία 6,0 και τουλάχιστον 5,5 στις τέσσερις επιμέρους δοκιμασίες (ομιλία, ακρόαση, ανάγνωση και γραφή).

Δίδακτρα MSc Κοινωνικές Επιστήμες Έρευνας για την Υγεία MSc (PG)

Ιρλανδία £4616 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Bradford στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 22 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Bradford

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Bradford

Το Πανεπιστήμιο του Bradford είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση και εδρεύει στη μητροπολιτική πόλη Bradford της Αγγλίας. Αν και το πανεπιστήμιο είναι περισσότερο γνωστό για τον πολύ μεγάλο όγκο ερευνητικής παραγωγής του, είναι επίσης γνωστό για τις σημαντικές προσπάθειές του να γίνει "οικολογικό κέντρο", αποτελώντας παράδειγμα για άλλα ιδρύματα στο θέμα της βιωσιμότητας και της εταιρικής κοινωνικής ευθύνης.

Λίστα με 168 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Bradford - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Bradford

• what’s the student experience like at bradford? | student life at bradford
  • what advice would you give your first-year self? | student life at bradford