University of Birmingham
Περιβάλλον, ανάπτυξη και πολιτική MSc
University of Birmingham - Πανεπιστήμιο του Birmingham

Το ΠΜΣ μας στο Περιβάλλον, Ανάπτυξη και Πολιτική υιοθετεί μια καινοτόμο προσέγγιση στην κατάρτιση στον τομέα του περιβάλλοντος και της ανάπτυξης, αναγνωρίζοντας τη σημασία της εξουσίας και της πολιτικής σε όλα τα επίπεδα λήψης αποφάσεων .

Οι περιβαλλοντικές ευκαιρίες και προκλήσεις είναι στενά συνυφασμένες με τη διεθνή ανάπτυξη και η κατανόηση των αιτιών, της φύσης και των συνεπειών των περιβαλλοντικών ζητημάτων είναι απαραίτητη για όσους εργάζονται για την προώθηση θετικών αλλαγών στα μέσα διαβίωσης των φτωχών.

Η εξουσία και η πολιτική επηρεάζουν ουσιαστικά τον τρόπο με τον οποίο αναγνωρίζεται, προστατεύεται και ωφελείται το περιβάλλον. Αναγνωρίζοντας αυτό το γεγονός, το MSc Environment, Development and Politics υιοθετεί μια νέα προσέγγιση στην κατάρτιση στον τομέα του περιβάλλοντος και της ανάπτυξης, τονίζοντας τη σημασία της εξουσίας και της πολιτικής σε όλα τα επίπεδα λήψης αποφάσεων, από το τοπικό έως το παγκόσμιο. Ως εκ τούτου, το πρόγραμμα διεξάγεται σε συνεργασία με το Τμήμα Πολιτικής Επιστήμης και Διεθνών Σπουδών (POLSIS).

Γιατί να σπουδάσετε αυτό το μάθημα;

Το Τμήμα Διεθνούς Ανάπτυξης χαίρει διεθνούς εκτίμησης από χορηγούς, οργανισμούς-χορηγούς, κυβερνήσεις και ΜΚΟ. Σπουδάστε μαζί μας για να επωφεληθείτε από:

-Εμπειρία σε βασικά θέματα και δεξιότητες που εκτιμούν οι εργοδότες -Μια ζωντανή, φιλόξενη κοινότητα -Ατομική εργασία στο εξωτερικό ή επίσκεψη μελέτης που περιλαμβάνεται στα δίδακτρα (προγράμματα στην πανεπιστημιούπολη) -Ευέλικτα προγράμματα και ευρεία επιλογή ενοτήτων (ευπρόσδεκτοι και οι φοιτητές μερικής απασχόλησης) -Ένα ποικιλόμορφο και διεθνές φοιτητικό σώμα -Ισχυρή υποστήριξη στις σπουδές και στις δεξιότητες αγγλικής γλώσσας -Κάθε πρόγραμμα διδάσκεται από μια ομάδα διεπιστημονικών ειδικών, οι οποίοι θα συνεργαστούν στενά μαζί σας για να αντιμετωπίσουν τα ατομικά ενδιαφέροντα και τις ανησυχίες σας. Θα σας ανατεθεί ένας ακαδημαϊκός καθηγητής για να σας υποστηρίξει στην ακαδημαϊκή σας πρόοδο καθ' όλη τη διάρκεια του έτους.

• (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςEnvironment, Development and Politics, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Πτυχίο ανώτερης δευτεροβάθμιας βαθμίδας με άριστα ή ισοδύναμο από εγκεκριμένο πανεπιστήμιο ή ισοδύναμο επαγγελματικό προσόν σε σχετικό τομέα (ο ισοδύναμος μέσος όρος βαθμολογίας στις ΗΠΑ είναι 3,2) ή- Πτυχίο κατώτερης δευτεροβάθμιας βαθμίδας με άριστα από εγκεκριμένο πανεπιστήμιο με εξαιρετική εργασιακή εμπειρία- Επαρκής ικανότητα στη γραπτή και προφορική αγγλική γλώσσα. Λαμβάνονται υπόψη πτυχία από όλους τους κλάδους και η εργασιακή εμπειρία του υποψηφίου μπορεί επίσης να ληφθεί υπόψη.

Διεθνείς φοιτητές - Μπορείτε να ικανοποιήσετε τις απαιτήσεις μας για την αγγλική γλώσσα με δύο τρόπους:

με την κατοχή τίτλου αγγλικής γλώσσας στο κατάλληλο επίπεδο - IELTS 6.5 με όχι λιγότερο από 6.0 σε οποιαδήποτε ζώνη ή με τη συμμετοχή και την επιτυχή ολοκλήρωση ενός από τα μαθήματα αγγλικών μας για διεθνείς φοιτητές.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Birmingham στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 35 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Birmingham

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Birmingham

Το Πανεπιστήμιο του Μπέρμιγχαμ είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που εδρεύει στο Edgbaston του Μπέρμιγχαμ της Αγγλίας. Στόχος του πανεπιστημίου είναι να βρίσκεται στην αιχμή του δόρατος στην παροχή εκπαίδευσης και το πρόγραμμα σπουδών του να αναδιαμορφώνεται συνεχώς από τις νέες αποκαλύψεις της έρευνας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη βρίσκεται σε λογική απόσταση τριών μιλίων από το κέντρο του Μπέρμιγχαμ, το οποίο δεν αργεί να προσεγγιστεί με λεωφορείο, αν ο φοιτητής αποφασίσει ότι θα ήθελε να περάσει εκεί μέρος του ελεύθερου χρόνου του.

Λίστα με 469 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Birmingham - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Birmingham

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Πολιτική": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Life as an international student at Birmingham
  • Why do students choose to study at the University of Birmingham? We asked some!
  • BA Social Work: Student feedback
  • 61 Questions with English student Charlotte
  • Students from Turkey at the University of Birmingham

Αραβικά και πολιτική MA (Hons) Πανεπιστήμιο του Edinburgh