University of Birmingham
Μάστερ Τεχνητής Νοημοσύνης και Μηχανικής Μάθησης MSc
University of Birmingham - Πανεπιστήμιο του Birmingham

Κατανόηση των θεμελιωδών αρχών της Τεχνητής Νοημοσύνης και της Μηχανικής Μάθησης. Αυτό το εξειδικευμένο πρόγραμμα Master/MSc Τεχνητής Νοημοσύνης θα σας επιτρέψει να εφαρμόσετε τις γνώσεις σας σε πραγματικά προβλήματα.

Τα τελευταία δέκα χρόνια έχουν σημειωθεί εκπληκτικές εξελίξεις στην Τεχνητή Νοημοσύνη και τη Μηχανική Μάθηση, οι οποίες υπόσχονται να μεταφέρουν τον τρόπο με τον οποίο ερμηνεύουμε και χρησιμοποιούμε τα δεδομένα. Οι εξελίξεις αυτές βρίσκουν ήδη το δρόμο τους στην καθημερινή μας ζωή σε τομείς που περιλαμβάνουν την αυτοματοποιημένη μετάφραση γλωσσών, την αναγνώριση και παραγωγή ομιλίας, τα συστήματα συστάσεων, την αναγνώριση προσώπων και άλλες εφαρμογές που ίσως δεν γνωρίζουμε καν. Μας επιτρέπει επίσης να σκεφτούμε τη φύση της νοημοσύνης από διαφορετικές οπτικές γωνίες για να κατανοήσουμε τον τρόπο με τον οποίο οι άνθρωποι εκτελούν εργασίες και να ενισχύσουμε και να υποστηρίξουμε τις ικανότητές μας σε τομείς όπως η ιατρική διάγνωση, όπου οι τεχνικές ΤΝ αρχίζουν να χρησιμοποιούνται για να φιλτράρουν τεράστια σύνολα ιατρικών δεδομένων, ώστε να παρέχουν στους γιατρούς νέες γνώσεις που μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την ενημέρωση μιας διάγνωσης ή ενός σχεδίου θεραπείας.

Σε αυτό το πρόγραμμα θα μάθετε για τις θεμελιώδεις αρχές της τεχνητής νοημοσύνης και του ML και για το πώς οι μηχανές μπορούν να αντιλαμβάνονται, να εξερευνούν και να κατανοούν τον κόσμο γύρω μας. Θα επεκτείνετε και θα εφαρμόσετε τις γνώσεις σας σε πραγματικά προβλήματα σε ένα ουσιαστικό ατομικό έργο, συνεργαζόμενοι με έναν από τους παγκοσμίως κορυφαίους ερευνητές μας, πολλοί από τους οποίους συνεργάζονται στενά με το Alan Turing Institute, το εθνικό ινστιτούτο του Ηνωμένου Βασιλείου για την ΤΝ και την Επιστήμη Δεδομένων, μέλος του οποίου είναι το Πανεπιστήμιο του Μπέρμιγχαμ. Θα μάθετε για το τι μπορούν και τι δεν μπορούν να κάνουν οι ΤΝ της σημερινής γενιάς, για τις σύγχρονες προκλήσεις, καθώς και για τις κοινωνικές και ηθικές εκτιμήσεις, ώστε να μπορείτε να λαμβάνετε τεκμηριωμένες αποφάσεις σχετικά με το πώς θα πρέπει να χρησιμοποιούνται οι τεχνικές ΤΝ στον πραγματικό κόσμο.

Θα μελετήσετε μια σειρά από υποχρεωτικές ενότητες και θα έχετε τη δυνατότητα να επιλέξετε από μια ποικιλία προαιρετικών ενοτήτων, ενώ παράλληλα θα αναλάβετε ένα έργο Τεχνητής Νοημοσύνης και Μηχανικής Μάθησης.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει διαλέξεις, φροντιστήρια, ασκήσεις, πρακτική εργασία, εργασίες και ανεξάρτητη μελέτη.

• (no subscore less than 6.0)

Οι απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας μπορεί να ισχύουν για τους διεθνείς φοιτητές
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςArtificial Intelligence and Machine Learning Masters, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

2:1 Πτυχίο (ή ισοδύναμο) με άριστα σε αριθμητικό κλάδο (Πληροφορική, Μαθηματικά, Φυσική, Μηχανική, Οικονομικά ή άλλο πρόγραμμα με ουσιαστικό περιεχόμενο Μαθηματικών).

Σημειώστε ότι εφαρμόζουμε μια διαδικασία σταδιακής εισαγωγής για το πρόγραμμα αυτό, καθώς είναι πολύ ανταγωνιστικό, και ως εκ τούτου αυτή είναι η ελάχιστη προϋπόθεση εισαγωγής.

Οι φοιτητές που δεν έχουν σπουδάσει στην αγγλική γλώσσα πρέπει να περάσουν ένα αναγνωρισμένο τεστ αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Birmingham στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 38 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Birmingham

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Birmingham

Το Πανεπιστήμιο του Μπέρμιγχαμ είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που εδρεύει στο Edgbaston του Μπέρμιγχαμ της Αγγλίας. Στόχος του πανεπιστημίου είναι να βρίσκεται στην αιχμή του δόρατος στην παροχή εκπαίδευσης και το πρόγραμμα σπουδών του να αναδιαμορφώνεται συνεχώς από τις νέες αποκαλύψεις της έρευνας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη βρίσκεται σε λογική απόσταση τριών μιλίων από το κέντρο του Μπέρμιγχαμ, το οποίο δεν αργεί να προσεγγιστεί με λεωφορείο, αν ο φοιτητής αποφασίσει ότι θα ήθελε να περάσει εκεί μέρος του ελεύθερου χρόνου του.

Λίστα με 469 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Birmingham - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Birmingham

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Τεχνητή Νοημοσύνη (AI)": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Life as an international student at Birmingham
  • Why do students choose to study at the University of Birmingham? We asked some!
  • BA Social Work: Student feedback
  • 61 Questions with English student Charlotte
  • Students from Turkey at the University of Birmingham

Πληροφορική (Τεχνητή Νοημοσύνη) Msci (Hons) Royal Holloway, Πανεπιστήμιο του Λονδίνου