University of Bedfordshire
Η επισιτιστική ασφάλεια στη δημόσια υγεία MSc
University of Bedfordshire - Πανεπιστήμιο του Bedfordshire

Αυτό το μάθημα είναι αυτό που ψάχνετε αν θέλετε να αποκτήσετε μια πλήρη κατανόηση της διαχείρισης των συστημάτων τροφίμων στο πλαίσιο της δημόσιας υγείας και της προστασίας και βιωσιμότητας του περιβάλλοντος. Θα επικεντρωθεί στην ανάπτυξη των γνώσεων και των δεξιοτήτων σας στην ανάλυση, την επεξεργασία και την υγιεινή των τροφίμων για την αντιμετώπιση των πτυχών της ασφάλειας και της ποιότητας.

Η Σχολή συνεχίζει να αναπτύσσει τις εγκαταστάσεις της με μια εντυπωσιακή εργαστηριακή υποδομή και το Πανεπιστήμιο θα ανοίξει σύντομα ένα νέο κτίριο ειδικά για τα θέματα STEM. Όλη η διδασκαλία ενημερώνεται από την έρευνα, ώστε να διασφαλίζεται η ενημέρωσή σας για τις τρέχουσες και τις αναδυόμενες εξελίξεις στον τομέα, ενώ η Σχολή έχει επίσης ισχυρούς δεσμούς με εξωτερικούς ενδιαφερόμενους φορείς στη βιομηχανία και τους τομείς της πρακτικής.

Οι σπουδές σε αυτό το μάθημα θα σας δημιουργήσουν ευκαιρίες σταδιοδρομίας σε κυβερνητικές υπηρεσίες, στη βιομηχανία και σε άλλους οργανισμούς που σχετίζονται με τον ευρύ τομέα της διαχείρισης συστημάτων τροφίμων σε συνδυασμό με τη δημόσια υγεία και την περιβαλλοντική βιωσιμότητα. Πρόσφατοι απόφοιτοι απασχολούνται σήμερα σε διάφορους τομείς, όπως η υγειονομική περίθαλψη, η φαρμακευτική βιομηχανία, τα τρόφιμα, η έρευνα, η επιστήμη και η εκπαίδευση, ενώ άλλοι εξασφάλισαν χρηματοδότηση για την εκπόνηση διδακτορικών διατριβών ή/και θέσεις για σπουδές ιατρικής.

• Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςFood Security in Public Health, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν καλό προπτυχιακό πτυχίο σε επίπεδο Honours ή ισοδύναμο.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Bedfordshire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 16 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Bedfordshire

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Bedfordshire

Το Πανεπιστήμιο του Bedfordshire είναι ένα δημόσιο πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Bedfordshire και το Buckinghamshire της Αγγλίας. Μία από τις κύριες πανεπιστημιουπόλεις, στο Luton, φιλοξενεί τις σχολές του πανεπιστημίου για τις επιχειρήσεις, τα μέσα ενημέρωσης, την τέχνη και το σχεδιασμό, τις θετικές επιστήμες, την πληροφορική, τη νομική, την ψυχολογία και τις κοινωνικές επιστήμες. Η πανεπιστημιούπολη του Bedford απέχει μόλις είκοσι λεπτά με τα πόδια από το κέντρο της πόλης και φιλοξενεί τις σχολές Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Φυσικής Αγωγής, Αθλητισμού και Επιστημών Άσκησης και Τουρισμού.

Λίστα με 306 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Bedfordshire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Bedfordshire

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Μελέτες Τροφίμων και Ποτών": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Help and advice: Student life