Truro and Penwith College
Ιστορία, κληρονομιά και πολιτισμός FdA
Truro and Penwith College - Truro and Penwith College

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £25006 - £26600 £19412 - £29648 £20644 - £33341

Αυτό το θεµελιώδες πτυχίο προσφέρει τη µοναδική ευκαιρία να σπουδάσετε Ιστορία σε συνδυασµό µε την Κληρονοµιά και τον Πολιτισµό ως ένα ευρύ θεµέλιο για περαιτέρω εξειδίκευση ή ως αυτοτελές πτυχίο. Οι πλούσιοι ιστορικοί πόροι της Κορνουάλης σε συνδυασμό με τον αναπτυσσόμενο τομέα πολιτιστικής κληρονομιάς της περιοχής προσφέρουν την τέλεια ευκαιρία να συνδυάσετε ακαδημαϊκές σπουδές και παράλληλα να αναπτύξετε βασικές δεξιότητες απασχολησιμότητας.

Ανακαλύψτε πώς χρησιμοποιείται η Ιστορία από τη σύγχρονη κοινωνία σε τοπικό, εθνικό και διεθνές πλαίσιο και αναλύστε τις ιστορικές εξελίξεις, εξετάζοντας τη σχέση μεταξύ παρελθόντος, παρόντος και μέλλοντος. Εξερευνήστε τις νέες εξελίξεις για τη διατήρηση και τους καινοτόμους τρόπους για τη διατήρηση της πολιτιστικής ιδιαιτερότητας στον 21ο αιώνα. Θα διερευνήσετε τον ψηφιακό αλφαβητισμό, τη δέσμευση των πελατών και τις δεξιότητες επιμελητών που είναι απαραίτητες για την απασχόληση στον κλάδο της πολιτιστικής κληρονομιάς σήμερα.

Και στα δύο έτη του βασικού πτυχίου ενθαρρύνονται οι στενές σχέσεις μεταξύ των φοιτητών και των εργοδοτών της περιοχής και αναπτύσσονται δεξιότητες απασχολησιμότητας. Το έτος 1 θα περιλαμβάνει μια εβδομάδα πρακτικής άσκησης με τη συμπλήρωση μιας έρευνας για ένα από τα τοπικά μας μουσεία-συνεργάτες. Στο έτος 2 οι φοιτητές θα πραγματοποιήσουν μια πρακτική άσκηση διάρκειας 60 ωρών σε ένα αξιοθέατο της επιλογής τους από τους καθιερωμένους δεσμούς μας με εργοδότες. Ο κλάδος της πολιτιστικής κληρονομιάς στην Κορνουάλη προσφέρει ιδιαίτερα ποικίλες ευκαιρίες για συμμετοχή στην εργασία. Οι συνοπτικές αξιολογήσεις των ενοτήτων συχνά σχετίζονται με την εργασία και χρησιμοποιούν ζωντανές οδηγίες από εργοδότες.

Τα μικρά μεγέθη της τάξης επιτρέπουν την πραγματοποίηση μιας καθορισμένης συνεδρίας διδασκαλίας για αυτοαναστοχασμό των δεξιοτήτων μελέτης και περαιτέρω εστίαση στην επαγγελματική ανάπτυξη. Οι εκπαιδευόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να εφαρμόσουν την κατανόησή τους για την καινοτομία και την επιχειρηματικότητα σε πρόσθετες διαμορφωτικές δραστηριότητες, συμπεριλαμβανομένων έργων με οργανισμούς όπως το Αρχείο και το Μουσείο Πολιτιστικής Κληρονομιάς του Newquay και τη δημιουργία ενός προϊόντος μάρκετινγκ για να εξεταστούν όλες οι πτυχές της δέσμευσης των πελατών. Οι εκπαιδευόμενοι θα εισαχθούν σε τρέχουσες και αναδυόμενες πρακτικές, όπως η χρήση ακουστικών εικονικής πραγματικότητας στα μουσεία, μέσω ενός προγράμματος προσκεκλημένων ομιλητών. Οι προσκεκλημένες διαλέξεις για το σχεδιασμό παιχνιδιών, για παράδειγμα, θα επιτρέψουν στους εκπαιδευόμενους να διερευνήσουν τον αντίκτυπο του μεταβαλλόμενου ψηφιακού τοπίου στον τομέα της πολιτιστικής κληρονομιάς.

Οι εκπαιδευόμενοι θα βιώσουν μια "παρασκηνιακή" πτυχή του κλάδου. Τα προηγούμενα χρόνια αυτό περιελάμβανε τη δημιουργία μιας ομαδικής έκθεσης στο τέλος της χρονιάς και εκπαιδευτικές επισκέψεις που εξερευνούσαν το έργο των εταιρειών διαφήμισης για εθνικά αξιοθέατα.

Ένα πρόγραμμα εργαστηρίων θα πραγματοποιηθεί στον τόπο διεξαγωγής. Για παράδειγμα, συνεδρίες δεξιοτήτων πρωτογενών πηγών, εξερεύνηση των φυλλαδίων του εμφυλίου πολέμου της Κορνουάλης στη βιβλιοθήκη Courtney του RIC και μαθήματα μικρογραφημάτων στο νέο κέντρο Kresen Kernow (που τυπικά βρισκόταν στη βιβλιοθήκη Cornish Studies).

Οι εκπαιδευόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να αναπτύξουν τα δικά τους ενδιαφέροντα, αποκτώντας και αναπτύσσοντας παράλληλα δεξιότητες έρευνας και διερεύνησης, με αποκορύφωμα τη συμμετοχή τους σε μια ομαδική έκθεση και μια ανεξάρτητη τελική μεγάλη εργασία.

Ο τομέας της πολιτιστικής κληρονομιάς είναι ένας τομέας ανάπτυξης στην περιοχή και αυτό το μάθημα θα σας δώσει την ευκαιρία να αναπτύξετε τις πρακτικές σας δεξιότητες και την ακαδημαϊκή σας έρευνα μέσω σημαντικών εισροών, δουλεύοντας μαζί με επαγγελματίες από τον τοπικό κλάδο της πολιτιστικής κληρονομιάς και του τουρισμού σε ένα ειδικό περιβάλλον εκπαίδευσης ενηλίκων στο Πανεπιστημιακό Κέντρο Truro and Penwith.

Μελλοντικές σταδιοδρομίες περιλαμβάνουν: Αρχειονόμος, Επιμελητής, Ερευνητής, Εκπαίδευση, Ψηφιακός σχεδιασμός, Δημοσιότητα και μάρκετινγκ, Δέσμευση επισκεπτών, Διαχείριση κληρονομιάς και βιωσιμότητα, Υπεύθυνος εκθέσεων γκαλερί.

Δυστυχώς, δεν μπορούμε να λάβουμε υπόψη διεθνείς υποψηφίους.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςHistory, Heritage and Culture, FdA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Ιστορία, κληρονομιά και πολιτισμός FdA

Ιρλανδία £8224 έτος 1
EU £9335 έτος 1
Channel Islands £8224 έτος 1
Διεθνή £9335 έτος 1

Σχετικά με το Truro and Penwith College

Το Truro and Penwith College είναι φορέας παροχής μαθημάτων περαιτέρω εκπαίδευσης, με πανεπιστημιουπόλεις τόσο στο Truro όσο και στο Penzance της Αγγλίας. Το κολέγιο έχει καταγράψει μερικά από τα υψηλότερα αποτελέσματα A-Level στο Ηνωμένο Βασίλειο όσον αφορά τα μόρια ανά μαθητή, και αξιολογείται σταθερά από την Ofsted και την Sunday Times ως ένας από τους καλύτερους παρόχους μη επιλεκτικής εκπαίδευσης στη χώρα.

Λίστα με 26 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Truro and Penwith College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Truro and Penwith College

Ιστορία, κληρονομιά και πολιτισμός FdA Truro and Penwith College