The University of York
Γυναίκες, βία και συγκρούσεις PgDip
The University of York - Πανεπιστήμιο του York

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 20 αποφοίτους του προγράμματος Women, Violence, and Conflict PgDip στο Πανεπιστήμιο του York για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: επιχειρήσεις και διαχείριση (μη ειδική).

Μισθός Αποφοίτων Επιχειρήσεις και Διοίκηση

Σημαντικό: Τα παρακάτω στοιχεία για τους μισθούς δεν αφορούν συγκεκριμένα προγράμματα σπουδών, αλλά περιέχουν στοιχεία για όλους τους φοιτητές σε : επιχειρήσεις και διαχείριση (μη ειδική) στο πανεπιστήμιο. Λόγω της μεθοδολογίας συλλογής δεδομένων τα μισθολογικά δεδομένα βασίζονται κυρίως σε δεδομένα προπτυχιακών φοιτητών.

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £24500 - £35000 £25000 - £37000 £29000 - £52000

Αυτό το πρόγραμμα στοχεύει να παρέχει μια σταθερή βάση στις διεπιστημονικές γυναικείες σπουδές, δίνοντας έμφαση στις έμφυλες πτυχές σε σχέση με τη βία και τις συγκρούσεις σε εθνικά/διεθνή πλαίσια- να εκθέσει τους φοιτητές σε ένα διεπιστημονικό φάσμα εννοιολογικών, θεωρητικών και μεθοδολογικών προσεγγίσεων και συζητήσεων σχετικά με τη βία κατά των γυναικών και σε πλαίσια βίαιων συγκρούσεων, το µάθηµα στοχεύει επίσης να εξοικειώσει τους φοιτητές µε τα επιστηµολογικά και φιλοσοφικά θεµέλια των ερευνητικών µεθοδολογιών, την πολιτική και την ηθική της έρευνας, τις αρχές του ερευνητικού σχεδιασµού και να τους δώσει τη δυνατότητα να αξιολογούν και να εφαρµόζουν ένα φάσµα µεθοδολογιών σε ερευνητικά ερωτήµατα που σχετίζονται µε θέµατα βίας κατά των γυναικών- να προωθήσει την ανάπτυξη µιας κριτικής, αυτοαναστοχαστικής και ανεξάρτητης προσέγγισης στην έρευνα και την επιστηµονική έρευνα, καθώς και την απόκτηση µεταβιβάσιµων δεξιοτήτων.

Διαπιστευμένος από την Ένωση Ορκωτών Λογιστών (ACCA) με σκοπό την απαλλαγή από ορισμένες επαγγελματικές εξετάσεις.

Διαπιστευμένο από το Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW) με σκοπό την απαλλαγή από ορισμένες επαγγελματικές εξετάσεις.

Διαπιστευμένο από το Chartered Institute of Public Finance and Accountancy (CIPFA) με σκοπό την απαλλαγή από ορισμένες επαγγελματικές εξετάσεις.

Διαπιστευμένο από το Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) με σκοπό την απαλλαγή από ορισμένες επαγγελματικές εξετάσεις μέσω της επιταχυνόμενης διαδρομής Accredited degree.

Διαπιστευμένος από την Ένωση Διεθνών Λογιστών (AIA) για σκοπούς απαλλαγής από ορισμένες επαγγελματικές εξετάσεις.

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους Women, Violence, and Conflict PgDip από Πανεπιστήμιο του York

50% Αναψυχή, ταξίδια και συναφή επαγγέλματα παροχής προσωπικών υπηρεσιών
30% Επαγγελματίες του χρηματοοικονομικού τομέα
10% Διδάσκοντες επαγγελματίες
10% Επαγγελματίες πληροφορικής

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Η αξιολόγηση γίνεται με δοκίμια, ασκήσεις, χαρτοφυλάκιο, διπλωματική εργασία 15-20.000 λέξεων.

Κατανομή διαβάθμισης

Οι μαθητές του μαθήματος έλαβαν τους ακόλουθους βαθμούς

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

Σε μεταπτυχιακό επίπεδο διατίθεται μια σειρά υποτροφιών και σπουδαστικών υποτροφιών. Ορισμένες υποτροφίες χρηματοδοτούνται από το Πανεπιστήμιο (όπως η York Master's Opportunity Scholarship) και ορισμένες χρηματοδοτούνται από ερευνητικά συμβούλια, αποφοίτους, επιχειρήσεις και φιλανθρωπικά ιδρύματα. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον πάροχο για λεπτομέρειες.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςWomen, Violence, and Conflict, PgDip, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Γυναίκες, βία και συγκρούσεις PgDip

Ιρλανδία £3750 έτος 1
EU £8350 έτος 1
Channel Islands £3750 έτος 1
Διεθνή £8350 έτος 1
Ιρλανδία £3975 έτος 1
EU £8970 έτος 1
Channel Islands £3975 έτος 1
Διεθνή £8970 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του York στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του York σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Κοινωνικές επιστήμες
    NTU Κατατάξεις ανά Θέμα
    [Δημοσίευση 11 Ιουλίου, 2023]
    Κοινωνικές επιστήμες
    THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 26 Οκτωβρίου, 2022]
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    GRAS Παγκόσμια Κατάταξη Ακαδημαϊκών Θεμάτων - ShanghaiRanking
    [Δημοσίευση 19 Ιουλίου, 2022]
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]
    QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 22 Μαρτίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 32 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του York

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του York

Το Πανεπιστήμιο του Γιορκ, που συνήθως συντομογραφείται ως Ebor, είναι ένα συλλογικό ερευνητικό πανεπιστήμιο που εδρεύει στην ιστορική και γραφική πόλη του Γιορκ της Αγγλίας. Οι κύριες πανεπιστημιουπόλεις του είναι η ανατολική και η δυτική πανεπιστημιούπολη, οι οποίες απέχουν μόλις λίγα λεπτά με τα πόδια, ενώ διαθέτει και μια άλλη τοποθεσία γνωστή ως King's Manor ακριβώς βορειοδυτικά του κέντρου της πόλης.

Λίστα με 287 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του York - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του York

20700
  • Living on campus