The University of Warwick
Διαχείριση προγραμμάτων και έργων MSc
The University of Warwick - Πανεπιστήμιο του Warwick

Το ΠΜΣ Διαχείριση Προγραμμάτων και Έργων έχει σχεδιαστεί για πτυχιούχους που θέλουν να ασχοληθούν με τη διαχείριση έργων, είτε στον τρέχοντα τεχνικό και επιχειρηματικό τομέα τους, είτε σε έναν νέο τομέα εξειδίκευσης. Το διεπιστημονικό τμήμα WMG σας προσφέρει τη μοναδική ευκαιρία να αποκτήσετε μια διοικητική εκπαίδευση με πραγματική επιχειρηματική και βιομηχανική εφαρμογή.

Το μάθημα αυτό είναι διαπιστευμένο από την Association for Project Management (APM).

Επισκόπηση του μαθήματος

Οι εταιρείες συχνά οργανώνονται στρατηγικά μέσω μιας σειράς έργων, προγραμμάτων και χαρτοφυλακίων, γεγονός που τους επιτρέπει να εστιάζουν σαφώς σε συγκεκριμένους στόχους και να διαχειρίζονται αποτελεσματικά τους πόρους για την επίτευξή τους.

Το μάθημα αυτό θα σας προσφέρει ένα ευρύ σύνολο δεξιοτήτων που έχουν ευρεία εφαρμογή. Θα μάθετε τις μεθοδολογίες, τα εργαλεία, τις αρχές και τις φιλοσοφίες για να συμβάλλετε αποτελεσματικά στην ανάπτυξη και τη διαχείριση μικρών και μεγάλων έργων, πολλαπλών έργων και προγραμμάτων. Παράλληλα, θα αποκτήσετε πρακτική εμπειρία μέσα από εφαρμοσμένες κοινοπρακτικές δραστηριότητες και τρέχουσες μελέτες περιπτώσεων.

Θα αναπτύξετε μια μεθοδική προσέγγιση στη διαχείριση των οικονομικών πτυχών των έργων και των προγραμμάτων και θα μάθετε για τη στρατηγική διαχείριση των ανθρώπων στους οργανισμούς και πώς αυτή σχετίζεται με την ευρύτερη επιχειρηματική στρατηγική.

Σημαντικές πληροφορίες

Σχεδιάζουμε να κάνουμε αλλαγές στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα MSc Διαχείρισης Προγραμμάτων και Έργων 2024. Οι βασικές και προαιρετικές ενότητές μας θα υποβληθούν σε έγκριση μέσω των αυστηρών ακαδημαϊκών διαδικασιών του Πανεπιστημίου. Καθώς επιβεβαιώνονται οι αλλαγές, θα ενημερώνουμε τις πληροφορίες για το μάθημα σε αυτήν την ιστοσελίδα. Επομένως, είναι πολύ σημαντικό να ελέγχετε αυτή την ιστοσελίδα για τις πιο πρόσφατες πληροφορίες πριν υποβάλετε αίτηση και πριν αποδεχτείτε μια προσφορά.

Οι πληροφορίες αυτές ισχύουν για την εγγραφή του 2024. Δεδομένου του χρονικού διαστήματος που μεσολαβεί μεταξύ της δημοσίευσης των μαθημάτων και των εγγραφών, ορισμένες από τις πληροφορίες ενδέχεται να αλλάξουν. Είναι σημαντικό να ελέγχετε την ιστοσελίδα μας πριν υποβάλετε αίτηση.

Οι ενότητες αξιολογούνται κατά κύριο λόγο με γραπτές εργασίες μετά την ενότητα (PMA), αλλά η αξιολόγηση μπορεί να γίνει και με άλλες μορφές. Οι περισσότερες ενότητες θα έχουν επίσης έναν βαθμό αξιολόγησης εντός της ενότητας (IMA), ο οποίος ποικίλλει ανάλογα με την ενότητα και μπορεί να έχει τη μορφή παρουσιάσεων, ηλεκτρονικών τεστ, αυτοαναστοχασμού ή μιας σειράς άλλων μεθόδων. Για την ερευνητική συνιστώσα, θα αναλάβετε ένα μεγάλο έργο. Η υποβολή της εργασίας είναι πιθανό να περιλαμβάνει τόσο ένα γραπτό στοιχείο όσο και μια παρουσίαση, που αντιπροσωπεύει το 33% του συνολικού ακαδημαϊκού βαθμού σας.

• Foundation / Pathway Courses
    • Undergraduate Degrees Arts
    • Undergraduate Degrees Business, Computer and Social Studies
    • Undergraduate Degrees Faculty of Sciences excepting MORSE

Προσφέρουμε μια ποικιλία επιλογών χρηματοδότησης μεταπτυχιακών σπουδών για σπουδές στο Πανεπιστήμιο του Warwick, από μεταπτυχιακά δάνεια, πανεπιστημιακές υποτροφίες, βραβεία διδάκτρων, έως υποτροφίες ακαδημαϊκών τμημάτων. Είναι σημαντικό να υποβάλετε πρώτα αίτηση για το μεταπτυχιακό σας πρόγραμμα σπουδών, προτού υποβάλετε αίτηση για υποτροφία του University of Warwick.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςProgramme and Project Management, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Ελάχιστες απαιτήσεις

**2:1 προπτυχιακός τίτλος σπουδών (ή ισοδύναμο)**

Υποψήφιοι με πτυχίο 2:2 (ή ισοδύναμο) στο Ηνωμένο Βασίλειο μπορούν να γίνουν δεκτοί κατόπιν επίδειξης σχετικής επαγγελματικής εμπειρίας.

Αγγλικές γλωσσικές απαιτήσεις

Μπορείτε να μάθετε περισσότερα σχετικά με τις απαιτήσεις μας για την αγγλική γλώσσα. Αυτό το μάθημα απαιτεί τα εξής:

Περιοχή Α

Συνολική βαθμολογία IELTS 6,5, ελάχιστη βαθμολογία στα συστατικά μέρη όχι κάτω από 6,0

Διεθνείς τίτλοι σπουδών

Καλωσορίζουμε αιτήσεις από φοιτητές με άλλα διεθνώς αναγνωρισμένα προσόντα.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Warwick στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 36 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Warwick

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Warwick

Το Πανεπιστήμιο του Warwick, συχνά συντομευμένο ως Warw, είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση και βρίσκεται στα εξωτερικά όρια του Κόβεντρι της Αγγλίας. Με το βλέμμα στραμμένο στο μέλλον, το Warw σκοπεύει να καθιερωθεί μέχρι το 2030 ως ένα από τα εξαιρετικά πανεπιστήμια του κόσμου, συμβάλλοντας στη μεταμόρφωση της περιοχής, της χώρας και του κόσμου για συλλογικό καλό μέσω της εφαρμογής της έρευνας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου βρίσκεται μεταξύ του Κόβεντρι και του Γουόργουικσαϊρ σε σχεδόν τρία τετραγωνικά χιλιόμετρα καταπράσινης δασικής έκτασης.

Λίστα με 313 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Warwick - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Warwick

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Διαχείριση Έργων": 4595 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Was social life important to you when choosing university?
  • Campus life at the University of Warwick
  • Why Warwick?
  • Wellbeing at Warwick: What support is available?
  • English at the University of Warwick
  • Living off-campus at Warwick - a student's perspective

Διαχείριση έργου MSc Royal Holloway, Πανεπιστήμιο του Λονδίνου
(Royal Holloway, University of London)