The University of Manchester
Τεχνολογία κλωστοϋφαντουργίας (Τεχνικά κλωστοϋφαντουργικά προϊόντα) MSc
The University of Manchester - Πανεπιστήμιο του Manchester

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £30122 - £40073 £20370 - £39639 £22368 - £42249

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών (MSc) στην Τεχνολογία Κλωστοϋφαντουργίας (Τεχνικά Κλωστοϋφαντουργικά Προϊόντα) σας δίνει τη δυνατότητα να αναπτύξετε ένα υψηλό επίπεδο κατανόησης των σύγχρονων κλωστοϋφαντουργικών προϊόντων, προετοιμάζοντάς σας για μια καριέρα στην κλωστοϋφαντουργία ή σε συναφείς βιομηχανίες ως διευθυντής ή ερευνητής ή για μια ακαδημαϊκή καριέρα.

Το πλήρες πρόγραμμα ΠΜΣ αποτελείται από διδακτικές ενότητες μαθημάτων και μια ερευνητική διατριβή. Οι διδακτικές ενότητες του μαθήματος παρέχονται με συνδυασμό διαλέξεων και πρακτικής εργαστηριακής εργασίας.

Διαπιστευμένο από το Γενικό Φαρμακευτικό Συμβούλιο (GPhC) προκειμένου να προχωρήσει στην προ-εγγραφική εκπαίδευση φαρμακοποιού και στη συνέχεια να εγγραφεί ως φαρμακοποιός. Επισημαίνεται ότι το 5ετές ολοκληρωμένο πρόγραμμα σπουδών MPharm περιλαμβάνει εκπαίδευση προ-εγγραφής.

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

• All other courses
    • Manchester Business School East - Undergraduate Degrees
    • Manchester Business School - Graduate Degrees
    • (no subscore less than 6.0)
    • (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςTextile Technology (Technical Textiles), MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Θα χρειαστείτε πτυχίο κατώτερης κατηγορίας (2,2) Honours του Ηνωμένου Βασιλείου σε τομέα θετικών επιστημών, μηχανικής ή τεχνολογίας ή ισοδύναμο πτυχίο εξωτερικού.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Manchester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Manchester σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Μηχανική

Μηχανική
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]
    Επιστήμη Υλικών
    NTU Κατατάξεις ανά Θέμα
    [Δημοσίευση 11 Ιουλίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 39 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Manchester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Manchester

Το Πανεπιστήμιο του Μάντσεστερ είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και έχει ως όραμα την προώθηση της εκπαίδευσης, της γνώσης και της σοφίας για το καλό της κοινωνίας. Η κύρια τοποθεσία του Πανεπιστημίου του Μάντσεστερ φιλοξενεί την πλειονότητα των σχολών του και αναφέρεται από τους φοιτητές του ως "η πανεπιστημιούπολη", αν και στην πραγματικότητα το Μάντσεστερ δεν έχει πανεπιστημιούπολη, αλλά αντίθετα είναι διάσπαρτο σε όλη την πόλη του Μάντσεστερ.

Λίστα με 622 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Manchester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Manchester

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σχεδίαση Κλωστοϋφαντουργικών Προϊόντων": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • What makes Manchester special?
  • International students | Aranzazu Carmona Orbezo
  • Chendrawaty Indah Jopoetro: international student profile - The Indonesian Society
  • Fiona’s story: Equity and Merit Scholarships at The University of Manchester
  • The University of Manchester welcomes our new students