The University of Manchester
Καθαρά Μαθηματικά και Μαθηματική Λογική MSc
The University of Manchester - Πανεπιστήμιο του Manchester

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £30122 - £40073 £20370 - £39639 £22368 - £42249

Θα θέλατε να ενισχύσετε τις γνώσεις σας στα αφηρημένα μαθηματικά και τη λογική μεταπτυχιακού επιπέδου; Ή ίσως επιθυμείτε να βελτιώσετε τις βασικές σας γνώσεις πριν από την υποβολή αίτησης για διδακτορικό δίπλωμα με έρευνα σε αυτόν τον τομέα;

Εάν ισχύει μία από τις παραπάνω δηλώσεις, αυτό το μάθημα μπορεί να είναι το κατάλληλο για εσάς.

Αυτό το μονοετές διδακτικό μεταπτυχιακό πρόγραμμα είναι μια εξέλιξη από το MSc στα Καθαρά Μαθηματικά και οδηγεί στον τίτλο MSc στα Καθαρά Μαθηματικά και τη Μαθηματική Λογική.

Το ΠΜΣ περιλαμβάνει το διδακτικό μέρος, το οποίο διαρκεί από την έναρξη του ακαδημαϊκού έτους τον Σεπτέμβριο έως το τέλος του δεύτερου εξαμήνου στα τέλη της άνοιξης, και στη συνέχεια το μέρος της διπλωματικής εργασίας, το οποίο διαρκεί από τον Ιούνιο έως τον Σεπτέμβριο.

Κατά τη διάρκεια του διδακτικού μέρους του μαθήματος, θα παρακολουθήσετε κανονικά έξι μαθήματα μαζί με ένα μάθημα ερευνητικών δεξιοτήτων και ένα μάθημα σχεδίου. Στο MSc in Pure Mathematics and Mathematical Logic Pathway, θα παρακολουθήσετε τις μονάδες λογικής και κάποιες μονάδες καθαρών μαθηματικών.

Στην ενότητα "Ερευνητικές δεξιότητες και έργο" θα ολοκληρώσετε πρώτα ένα μίνι-έργο για να βελτιώσετε τις δεξιότητες μαθηματικής γραφής και στη συνέχεια θα αναλάβετε ένα έργο. Η εργασία είναι συνήθως μια επεξηγηματική περιγραφή ενός τμήματος των μαθηματικών και θα τη γράψετε υπό την καθοδήγηση ενός επιβλέποντα καθηγητή.

Το διδακτικό μέρος περιλαμβάνει συμβατικές διαλέξεις που υποστηρίζονται από μαθήματα με παραδείγματα, εργασίες έργων και ανεξάρτητη μάθηση μέσω αναγνωστικού υλικού.

Αφού ολοκληρώσετε επιτυχώς το διδακτικό μέρος, θα εκπονήσετε διατριβή σε ένα προχωρημένο θέμα στη μαθηματική λογική, συνήθως τρέχοντος ή πρόσφατου ερευνητικού ενδιαφέροντος, το οποίο θα επιλέξετε σε συνεννόηση με τον επιβλέποντα καθηγητή σας.

Μπορείτε επίσης να παρακολουθήσετε το πρόγραμμα με μερική απασχόληση, σε διάστημα δύο ετών. Υπάρχει κάποια ευελιξία όσον αφορά τις ακριβείς ρυθμίσεις αυτού του προγράμματος, αλλά κανονικά θα παρακολουθείτε δύο μαθήματα διαλέξεων κάθε εξάμηνο για τρία εξάμηνα πριν ξεκινήσετε την εργασία σας για τη διατριβή σας.

Εντός δύο εβδομάδων από την έναρξη του ακαδημαϊκού έτους, οι φοιτητές αυτού του προγράμματος μπορούν να επιλέξουν να μεταβούν στο MSc in Pure Mathematics.

Διαπιστευμένο από το Γενικό Φαρμακευτικό Συμβούλιο (GPhC) προκειμένου να προχωρήσει στην προ-εγγραφική εκπαίδευση φαρμακοποιού και στη συνέχεια να εγγραφεί ως φαρμακοποιός. Επισημαίνεται ότι το 5ετές ολοκληρωμένο πρόγραμμα σπουδών MPharm περιλαμβάνει εκπαίδευση προ-εγγραφής.

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

• All other courses
    • Manchester Business School East - Undergraduate Degrees
    • Manchester Business School - Graduate Degrees
    • (no subscore less than 6.0)
    • (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPure Mathematics and Mathematical Logic, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Η προϋπόθεση εισόδου στα προγράμματα είναι συνήθως ένα καλό πτυχίο με άριστα στα μαθηματικά ή σε μαθηματικό κλάδο ή ισοδύναμο πτυχίο του εξωτερικού σε μαθηματικό αντικείμενο.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Manchester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Manchester σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]
    QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 22 Μαρτίου, 2023]
    GRAS Παγκόσμια Κατάταξη Ακαδημαϊκών Θεμάτων - ShanghaiRanking
    [Δημοσίευση 19 Ιουλίου, 2022]
    NTU Κατατάξεις ανά Θέμα
    [Δημοσίευση 11 Ιουλίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 39 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Manchester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Manchester

Το Πανεπιστήμιο του Μάντσεστερ είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και έχει ως όραμα την προώθηση της εκπαίδευσης, της γνώσης και της σοφίας για το καλό της κοινωνίας. Η κύρια τοποθεσία του Πανεπιστημίου του Μάντσεστερ φιλοξενεί την πλειονότητα των σχολών του και αναφέρεται από τους φοιτητές του ως "η πανεπιστημιούπολη", αν και στην πραγματικότητα το Μάντσεστερ δεν έχει πανεπιστημιούπολη, αλλά αντίθετα είναι διάσπαρτο σε όλη την πόλη του Μάντσεστερ.

Λίστα με 622 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Manchester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Manchester

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Μαθηματικά (Pure)": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • What makes Manchester special?
  • International students | Aranzazu Carmona Orbezo
  • Chendrawaty Indah Jopoetro: international student profile - The Indonesian Society
  • Fiona’s story: Equity and Merit Scholarships at The University of Manchester
  • The University of Manchester welcomes our new students