The University of Manchester
Σύγχρονες γλώσσες και πολιτισμοί MA
The University of Manchester - Πανεπιστήμιο του Manchester

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £30122 - £40073 £20370 - £39639 £22368 - £42249

Το ΠΜΣ Σύγχρονες Γλώσσες και Πολιτισμοί στο Μάντσεστερ θα σας προετοιμάσει για περαιτέρω έρευνα στους κλάδους που το απαρτίζουν, αλλά είναι επίσης σχετικό αν επιθυμείτε να διευρύνετε και να εμβαθύνετε την κριτική σας ενασχόληση με ένα ευρύ φάσμα γλωσσών και πολιτισμών, καθώς και να προετοιμαστείτε για επαγγέλματα όπου οι γλώσσες αυτές είναι απαραίτητες. Ορισμένοι από τους αποφοίτους μας συνέχισαν σε διδακτορικά προγράμματα, ενώ άλλοι έχουν σταδιοδρομήσει στο Ηνωμένο Βασίλειο και στο εξωτερικό.

Η δομή του ΠΜΣ είναι ευέλικτη, πράγμα που σημαίνει ότι μπορείτε να επιλέξετε να συνδυάσετε τα ενδιαφέροντά σας για διαφορετικές γλώσσες ή πολιτισμούς ή να επικεντρωθείτε αποκλειστικά σε έναν συγκεκριμένο τομέα. Οι Σύγχρονες Γλώσσες στο Πανεπιστήμιο του Μάντσεστερ είναι ένα ακμάζον περιβάλλον, με την έντονη ερευνητική του κουλτούρα, τις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημιακού Κέντρου Γλωσσών, τους στενούς δεσμούς του με ένα ευρύ φάσμα πολιτιστικών εταίρων σε όλη την πόλη και την πρόσβασή του στο παγκόσμιας κλάσης Ερευνητικό Ινστιτούτο John Rylands.

Μπορείτε να σπουδάσετε με πλήρη ή μερική φοίτηση και να αποφασίσετε την ισορροπία μεταξύ διδακτικών ενοτήτων στην πανεπιστημιούπολη και συναντήσεων επίβλεψης που βασίζονται στην έρευνα και ταιριάζουν εύκολα στο πρόγραμμά σας. Το πρόγραμμά μας προσφέρει μεγάλη ευελιξία, επιτρέποντάς σας να συνεχίσετε τις σπουδές σας με τον δικό σας ρυθμό.

Το φάσμα των συναρπαστικών ενοτήτων μας είναι χρονολογικά ή γεωγραφικά συγκεκριμένο, αλλά όλες οι ενότητες μαθημάτων ενημερώνονται από πρόσφατες θεωρητικές και ιστορικές εξελίξεις που σας επιτρέπουν να σκεφτείτε κατηγορίες όπως η "γλώσσα".

Διαπιστευμένο από το Γενικό Φαρμακευτικό Συμβούλιο (GPhC) προκειμένου να προχωρήσει στην προ-εγγραφική εκπαίδευση φαρμακοποιού και στη συνέχεια να εγγραφεί ως φαρμακοποιός. Επισημαίνεται ότι το 5ετές ολοκληρωμένο πρόγραμμα σπουδών MPharm περιλαμβάνει εκπαίδευση προ-εγγραφής.

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

• All other courses
    • Manchester Business School East - Undergraduate Degrees
    • Manchester Business School - Graduate Degrees
    • (no subscore less than 6.0)
    • (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςModern Languages and Cultures, MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Συνήθως περιμένουμε από τους φοιτητές να έχουν πτυχίο Α' ή Β' τάξης ή το αντίστοιχο πτυχίο στο εξωτερικό σε ένα θεματικό πεδίο που βασίζεται στις ανθρωπιστικές επιστήμες.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Manchester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 39 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Manchester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Manchester

Το Πανεπιστήμιο του Μάντσεστερ είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και έχει ως όραμα την προώθηση της εκπαίδευσης, της γνώσης και της σοφίας για το καλό της κοινωνίας. Η κύρια τοποθεσία του Πανεπιστημίου του Μάντσεστερ φιλοξενεί την πλειονότητα των σχολών του και αναφέρεται από τους φοιτητές του ως "η πανεπιστημιούπολη", αν και στην πραγματικότητα το Μάντσεστερ δεν έχει πανεπιστημιούπολη, αλλά αντίθετα είναι διάσπαρτο σε όλη την πόλη του Μάντσεστερ.

Λίστα με 622 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Manchester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Manchester

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Σύγχρονες Γλώσσες": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • What makes Manchester special?
  • International students | Aranzazu Carmona Orbezo
  • Chendrawaty Indah Jopoetro: international student profile - The Indonesian Society
  • Fiona’s story: Equity and Merit Scholarships at The University of Manchester
  • The University of Manchester welcomes our new students