The University of Manchester
British Heart Foundation PHD PhD
The University of Manchester - Πανεπιστήμιο του Manchester

Ένα μοναδικό πρώτο έτος

Το πρώτο έτος του προγράμματος διαφέρει από ένα παραδοσιακό διδακτορικό. Ως ένας από τους εκπαιδευόμενους μας, θα βιώσετε διάφορες εργαστηριακές εργασίες και διδακτικές ενότητες.

Αυτό το ποικιλόμορφο πρώτο έτος έχει σχεδιαστεί για να σας προσφέρει μια ευρεία και ποικίλη ερευνητική εμπειρία που θα σας βοηθήσει να επιλέξετε τον τομέα στον οποίο θέλετε να ειδικευτείτε για τα επόμενα τρία έτη του διδακτορικού σας προγράμματος.

Όταν ολοκληρώσετε επιτυχώς το πρώτο έτος, θα σας απονεμηθεί ο τίτλος MRes στις Καρδιαγγειακές Επιστήμες.

Ευρείες, διεπιστημονικές προσεγγίσεις

Το πρόγραμμα φέρνει σε επαφή κύριους ερευνητές από όλο το Πανεπιστήμιο με παγκόσμια πρωτοποριακή εμπειρογνωμοσύνη στους μοριακούς, κυτταρικούς και φυσιολογικούς μηχανισμούς που υποστηρίζουν την καρδιαγγειακή λειτουργία στην υγεία και την ασθένεια με μετάφραση στην κλινική.

Στόχος μας είναι να σας ενθαρρύνουμε να ακολουθήσετε νέες, διεπιστημονικές προσεγγίσεις σε βασικά ερευνητικά ερωτήματα που ενισχύουν την κατανόηση της καρδιαγγειακής υγείας και νόσου.

Ενθαρρύνουμε ενεργά φοιτητές από μια μεγάλη ποικιλία ακαδημαϊκών υποβάθρων να υποβάλουν αίτηση για το πρόγραμμα. Προσφέρονται έργα σε ένα ευρύ φάσμα θεματικών πεδίων, όπως λειτουργική φυσιολογία, κυτταρική σηματοδότηση, ανθρώπινη γενετική, μοντελοποίηση ασθενειών in vivo, πληροφορική, βιομηχανική, μοντελοποίηση σε υπολογιστή, νέοι μηχανισμοί χορήγησης, προσεγγίσεις omics, μηχανισμοί δομής-λειτουργίας, αναγεννητική ιατρική και απεικόνιση.

Οι σημερινοί διδακτορικοί φοιτητές μας στο BHF είναι ενεργά μέλη της ερευνητικής ομάδας, συμμετέχοντας σε σεμινάρια, κεντρικές διαλέξεις, εξωτερικά συνέδρια και δραστηριότητες συμμετοχής του κοινού.

Δείτε την ιστοσελίδα μας για περισσότερες πληροφορίες.

• All other courses
    • Manchester Business School East - Undergraduate Degrees
    • Manchester Business School - Graduate Degrees
    • (no subscore less than 6.0)
    • (no subscore less than 6.0)

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςBritish Heart Foundation PHD, PhD, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Manchester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 39 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Manchester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Manchester

Το Πανεπιστήμιο του Μάντσεστερ είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και έχει ως όραμα την προώθηση της εκπαίδευσης, της γνώσης και της σοφίας για το καλό της κοινωνίας. Η κύρια τοποθεσία του Πανεπιστημίου του Μάντσεστερ φιλοξενεί την πλειονότητα των σχολών του και αναφέρεται από τους φοιτητές του ως "η πανεπιστημιούπολη", αν και στην πραγματικότητα το Μάντσεστερ δεν έχει πανεπιστημιούπολη, αλλά αντίθετα είναι διάσπαρτο σε όλη την πόλη του Μάντσεστερ.

Λίστα με 622 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Manchester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Manchester

• What makes Manchester special?
  • International students | Aranzazu Carmona Orbezo
  • Chendrawaty Indah Jopoetro: international student profile - The Indonesian Society
  • Fiona’s story: Equity and Merit Scholarships at The University of Manchester
  • The University of Manchester welcomes our new students