The University of Manchester
Προχωρημένη κλινική πρακτική (οφθαλμολογική) (HEE Funded) MSc
The University of Manchester - Πανεπιστήμιο του Manchester

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £30122 - £40073 £20370 - £39639 £22368 - £42249

Το μάθημα στοχεύει στην εμπέδωση ενός προηγμένου επιπέδου ολοκληρωμένων κλινικών γνώσεων και στην ανάπτυξη δεξιοτήτων αιχμής που θα σας βοηθήσουν να διαπρέψετε ως προχωρημένος επαγγελματίας και κλινικός ηγέτης στον τομέα της οφθαλμολογίας. Για το σκοπό αυτό, το εξαιρετικά δομημένο ακαδημαϊκό πρόγραμμα θα διεξάγεται παράλληλα με ένα πρόγραμμα μάθησης με βάση την εργασία.

Οι στόχοι του μαθήματος είναι:

• Παροχή ενός πολυεπαγγελματικού προγράμματος κλινικά συναφών μεταπτυχιακών σπουδών για την προώθηση της ανάπτυξης επαγγελματιών αναγνωρισμένων ως εμπειρογνωμόνων, προηγμένων κλινικών επαγγελματιών σε οφθαλμολογικά περιβάλλοντα.

• Προώθηση της κλινικής πρακτικής και της παροχής υπηρεσιών μέσω της βελτίωσης της κριτικής σκέψης και της σύνθεσης ενός φάσματος πηγών τεκμηρίωσης που σχετίζονται με την κλινική πρακτική, ώστε να ενημερώνονται για τη λήψη αποφάσεων σε ατομικό, ομαδικό ή/και οργανωτικό επίπεδο.

• Να αναπτύξετε περαιτέρω τις ατομικές και συνεργατικές σας δεξιότητες για να καλύψετε τις ανάγκες μάθησης και ανάπτυξης των επαγγελματιών σε ένα ευρύ φάσμα επαγγελμάτων.

• Ανταποκρίνεται στις μεταβαλλόμενες ανάγκες των ατόμων και των ατόμων που τα φροντίζουν, αξιολογώντας κριτικά την τρέχουσα πρακτική της οφθαλμολογικής νοσηλευτικής.

• Διευκόλυνση της ανάπτυξης μιας σε βάθος, κριτικής κατανόησης της σχετικής έρευνας και των στρατηγικών για την προώθηση της ενσωμάτωσης των ερευνητικών ευρημάτων στη συνήθη υγειονομική περίθαλψη σε κλινικά πλαίσια.

• Περαιτέρω ανάπτυξη προηγμένων κλινικών και ηγετικών δεξιοτήτων ώστε να ηγηθείτε της εφαρμογής νέων προσιτών προσεγγίσεων στην άμεση κλινική φροντίδα και μοντέλων σχεδιασμού υπηρεσιών.

• Διευκολύνετε και αναπτύξτε τις δεξιότητές σας στην ανταλλαγή ιδεών, εμπειριών και στρατηγικών για καινοτομία στην προηγμένη κλινική πρακτική με βασικούς ενδιαφερόμενους, συμπεριλαμβανομένων άλλων επαγγελματιών υγείας και εκείνων που χρησιμοποιούν τις υπηρεσίες που παρέχουν.

• Να σας εφοδιάσει με μια σειρά μεταβιβάσιμων δεξιοτήτων στην κριτική σκέψη και τον προβληματισμό, τη συνεργατική ομαδική εργασία, την επικοινωνία, τη χρήση της πληροφορικής/πληροφορικής υγείας, την καινοτομία στην εφαρμογή της γνώσης στην πράξη και τη λογική/συστηματική προσέγγιση στην επίλυση προβλημάτων και τη λήψη αποφάσεων.

Διαπιστευμένο από το Γενικό Φαρμακευτικό Συμβούλιο (GPhC) προκειμένου να προχωρήσει στην προ-εγγραφική εκπαίδευση φαρμακοποιού και στη συνέχεια να εγγραφεί ως φαρμακοποιός. Επισημαίνεται ότι το 5ετές ολοκληρωμένο πρόγραμμα σπουδών MPharm περιλαμβάνει εκπαίδευση προ-εγγραφής.

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

• All other courses
    • Manchester Business School East - Undergraduate Degrees
    • Manchester Business School - Graduate Degrees
    • (no subscore less than 6.0)
    • (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςAdvanced Clinical Practice (Ophthalmic) (HEE Funded), MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Manchester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Manchester σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Ιατρική & Υγεία

CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]
    QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 22 Μαρτίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 39 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Manchester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Manchester

Το Πανεπιστήμιο του Μάντσεστερ είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και έχει ως όραμα την προώθηση της εκπαίδευσης, της γνώσης και της σοφίας για το καλό της κοινωνίας. Η κύρια τοποθεσία του Πανεπιστημίου του Μάντσεστερ φιλοξενεί την πλειονότητα των σχολών του και αναφέρεται από τους φοιτητές του ως "η πανεπιστημιούπολη", αν και στην πραγματικότητα το Μάντσεστερ δεν έχει πανεπιστημιούπολη, αλλά αντίθετα είναι διάσπαρτο σε όλη την πόλη του Μάντσεστερ.

Λίστα με 622 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Manchester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Manchester

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Ορθοπτική": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • What makes Manchester special?
  • International students | Aranzazu Carmona Orbezo
  • Chendrawaty Indah Jopoetro: international student profile - The Indonesian Society
  • Fiona’s story: Equity and Merit Scholarships at The University of Manchester
  • The University of Manchester welcomes our new students