The University of Edinburgh
Γενετική και Μοριακή Ιατρική (Μονάδα Ανθρώπινης Γενετικής MRC) MSc (Res)
The University of Edinburgh - Πανεπιστήμιο του Edinburgh

Η Μονάδα Ανθρώπινης Γενετικής του MRC ανακαλύπτει πώς οι αλλαγές στο DNA μας επηρεάζουν τη ζωή μας.

Ερευνητική αριστεία Συνδυάζουμε τις τελευταίες υπολογιστικές και πειραματικές τεχνολογίες για να διερευνήσουμε πώς τα γονιδιώματά μας λειτουργούν για να ελέγχουν τη λειτουργία των μορίων, των κυττάρων και των ιστών στους ανθρώπους και στους πληθυσμούς.

Για περισσότερο από μισό αιώνα η έρευνά μας είναι αφιερωμένη στην κατανόηση των ανθρώπινων γενετικών ασθενειών.

Σήμερα συνεχίζουμε να εφαρμόζουμε την κλινική και επιστημονική μας εμπειρογνωμοσύνη, αξιοποιώντας τη δύναμη των πολύπλοκων δεδομένων, για να βελτιώσουμε την υγεία και τη ζωή των ασθενών και των οικογενειών τους.

Εκτός από την εξαιρετική έρευνα, το ινστιτούτο δημιουργεί μια ζωντανή επιστημονική κοινότητα και ένα φιλικό ερευνητικό περιβάλλον πλούσιο τόσο σε επιστημονικές όσο και σε κοινωνικές ευκαιρίες.

Τι θα μάθω; Τα διδακτορικά και τα μεταπτυχιακά μας προγράμματα αξιοποιούν τα δυνατά σημεία σε διαφορετικούς ερευνητικούς κλάδους:

• γενετική

• μοριακή βιολογία

• βιοχημεία

• κυτταρική βιολογία)

Αυτά συνδέονται με τα επιστημονικά μας θέματα:

• μηχανισμοί της νόσου

• βιοϊατρική γονιδιωματική

• ρύθμιση του γονιδιώματος

Τα προγράμματά μας δίνουν επίσης μεγάλη έμφαση στην υπολογιστική βιολογία και στην απεικόνιση τελευταίας τεχνολογίας στο πλαίσιο της κοινοπραξίας Super-Resolution Imaging Consortium του Εδιμβούργου.

Περισσότεροι από 30 κύριοι ερευνητές που εδρεύουν στο MRC HGU συμβάλλουν σε αυτά τα διεπιστημονικά προγράμματα που καλύπτουν από τη βασική έως την κλινική έρευνα.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα μας για την έρευνα και την κατάρτιση των μεταπτυχιακών φοιτητών:

• MRC Human Genetics - Έρευνα και κατάρτιση

Αυτοχρηματοδοτούμενοι αιτούντες

Δεχόμαστε επίσης όλους τους υποψηφίους με αυτοχρηματοδότηση/εξωτερική χρηματοδότηση.

Σας συνιστούμε να υποβάλετε την αίτησή σας όσο το δυνατόν νωρίτερα, τουλάχιστον ένα μήνα πριν από την είσοδό σας.

Αίτηση

Για να υποβάλετε αίτηση για κάποιο από τα διδακτορικά μας προγράμματα, επιλέξτε ένα από τα κουμπιά και τις ημερομηνίες στην ενότητα Εφαρμογή.

Για 4ετή προγράμματα, επιλέξτε '3 χρόνια (πλήρης φοίτηση)'.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςGenetics and Molecular Medicine (MRC Human Genetics Unit), MSc (Res), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Edinburgh στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 40 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Edinburgh

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Edinburgh

Το Πανεπιστήμιο του Εδιμβούργου βρίσκεται στην ομώνυμη πόλη της Σκωτίας και είναι ένα από τα παλαιότερα πανεπιστήμια σε ολόκληρο το Ηνωμένο Βασίλειο, καθώς άνοιξε το 1583. Το πανεπιστήμιο απολαμβάνει μεγάλη φήμη για τη συμβολή του στις διεθνείς ερευνητικές προσπάθειες, γεγονός που αντικατοπτρίζεται στην ένταξή του στην ομάδα Russell, στο Universitas 21 και στο Una Europa. Το Εδιμβούργο προσφέρει στους κατοίκους του μια ιστορική αλλά και σύγχρονη πόλη, με έντονη νυχτερινή ζωή, αξιόπιστες δημόσιες συγκοινωνίες και φιλικούς ντόπιους.

Λίστα με 686 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Edinburgh - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Central area campus

Γενετική MBiol (Hons) Πανεπιστήμιο του York
(The University of York)