The Manchester College
Παραγωγή ταινιών & δημιουργία περιεχομένου BA (Hons)
The Manchester College - Manchester College

Παρακάτω μπορείτε να δείτε κριτικές σχετικά με προγράμματα σπουδών από 110 αποφοίτους Film Production & Content Creation BA (Hons) κι άλλων προγραμμάτων σπουδών σχετικών με CAH25 από το Manchester College για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας συγκρητικά με τον μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών σε UK σχετικά με CAH25.

Βάσει κυρίως δεδομένων από προπτυχιακούς φοιτητές

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £20933 £18108 £21051
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £18375 - £24906 £13095 - £22569 £15928 - £26889

Στο πρώτο έτος θα αποκτήσετε πρακτική εμπειρία από το φάσμα των ρόλων που εμπλέκονται στην παραγωγή ταινιών και τη δημιουργία περιεχομένου.

Στο δεύτερο έτος θα επιλέξετε έναν πρακτικό ρόλο και θα αναλάβετε μια σειρά από δραστηριότητες για να αναπτύξετε την ειδικότητά σας, συμπεριλαμβανομένων πρακτικών έργων, τεχνικών ασκήσεων, εργασιακής εμπειρίας και πρακτικής άσκησης.

Στο τρίτο έτος θα αναπτύξετε ένα επίπεδο εξειδίκευσης στην ειδικότητά σας, το οποίο θα σας εξασφαλίσει ότι θα είστε εξοπλισμένοι για να εργαστείτε στον κλάδο της παραγωγής ταινιών και της δημιουργίας περιεχομένου.

Καθ' όλη τη διάρκεια των τριών ετών στο Manchester Film School θα σας ενθαρρύνουμε να αναπτύξετε το επαγγελματικό σας δίκτυο μέσω του καθιερωμένου προγράμματος μεντόρων μας, το οποίο θα σας συνδέει με επαγγελματίες που εργάζονται στη βιομηχανία.

Η πρακτική άσκηση και η εργασιακή εμπειρία ενθαρρύνονται καθ' όλη τη διάρκεια του δεύτερου και του τρίτου έτους.

Οι σπουδαστές της Σχολής Κινηματογράφου του Μάντσεστερ έχουν κερδίσει βραβεία από τη Royal Television Society, το British Universities Film & Video Council και κινηματογραφικά φεστιβάλ σε όλο τον κόσμο.

Η κύρια μέθοδος αξιολόγησης θα είναι η προβολή του φακέλου των πρακτικών εργασιών σας. Αυτό θα συμπληρώνεται από το ημερολόγιο παραγωγής και τις παρουσιάσεις σας. Η έμφαση θα δίνεται πάντοτε στην παροχή αποδείξεων για το πώς ανταποκριθήκατε στις απαιτήσεις της ενότητας μέσω των εργασιών/έργων που αναλάβατε.

Ελάχιστο απαιτούμενο Δασμολόγιο UCAS

We strongly recommend that all applicants have GCSE English Language and Mathematics grades A*-C or level 9-4. Applicants who do not meet the standard entry criteria but have previous learning towards a degree-level qualification or relevant industry or life experience will be considered on an individual basis and may be invited to interview.

Απαιτήσεις προσόντων

Το UCEN Manchester δεν είναι σε θέση να εξετάσει διεθνείς αιτήσεις λόγω των κανονισμών του UKVI.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςFilm Production & Content Creation, BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Παραγωγή ταινιών & δημιουργία περιεχομένου BA (Hons)

• έτος 2
  • έτος 3

Σχετικά με το Manchester College

Το Manchester College είναι ο σημαντικότερος πάροχος περαιτέρω εκπαίδευσης στο Ηνωμένο Βασίλειο, με περισσότερες από δέκα πανεπιστημιουπόλεις στην πόλη του Μάντσεστερ της Αγγλίας.

Λίστα με 39 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Manchester College - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Manchester College

• Why choose The Manchester College | tmc.ac.uk
  • Adult Learner Week | Why Study at The Manchester College | tmc.ac.uk