Sheffield Hallam University
Κεραμικά, γυαλιά και πολυμερή PhD
Sheffield Hallam University - Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam

Σημειώστε ότι οι πληροφορίες που παρέχονται αφορούν το τρέχον ακαδημαϊκό έτος και υπόκεινται σε αλλαγές χωρίς προειδοποίηση από το Sheffield Hallam University. Παρακαλείστε να ελέγχετε την ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου Sheffield Hallam για τις πιο πρόσφατες πληροφορίες.

Περίληψη μαθήματος

• Πραγματοποιήστε μια περίοδο εντατικής, εποπτευόμενης μελέτης ως μέρος της ερευνητικής κοινότητας του Sheffield Hallam

• Να αναλύετε στενά τα κεραμικά, τα γυαλιά και τα πολυμερή και τις εφαρμογές τους.

• Διεξάγετε τα πειράματά σας σε εγκαταστάσεις αιχμής

• Σπουδές στο διεθνώς αναγνωρισμένο Ινστιτούτο Έρευνας Υλικών και Μηχανικής (MERI)

Σε αυτό το μάθημα, θα πραγματοποιήσετε μια εποπτευόμενη, εκτεταμένη μελέτη σε ένα σχετικό θέμα στον τομέα των γυαλιών, των υλικών και των πολυμερών. Στο Ερευνητικό Ινστιτούτο Υλικών και Μηχανικής (MERI), θα επωφεληθείτε από την καθοδήγηση ειδικών, τις εγκαταστάσεις αιχμής και το υποστηρικτικό περιβάλλον. Η τελική σας εργασία θα βρίσκεται δίπλα σε ευρέως αναγνωρισμένες δημοσιεύσεις του MERI - ένα μεγάλο ποσοστό των οποίων έχει χαρακτηριστεί "παγκοσμίως κορυφαίο" ή "διεθνώς εξαιρετικό".

Πώς μαθαίνετε Καθώς πρόκειται για ένα ερευνητικό μάθημα, το μεγαλύτερο μέρος της εργασίας σας θα πραγματοποιηθεί ανεξάρτητα. Θα επωφεληθείτε από την υποστήριξη και την εμπειρογνωμοσύνη της εποπτικής σας ομάδας, συμπεριλαμβανομένου ενός Διευθυντή Σπουδών και ενός δεύτερου επιβλέποντα, οι οποίοι έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τον τομέα που έχετε επιλέξει. Αυτό μπορεί να περιλαμβάνει βοηθητικά υλικά, βιοϋλικά, αλεξίσφαιρα και ανθεκτικά στην τριβή κεραμικά, μείωση της ενέργειας στην κατασκευή γυαλιού, ιατρικές συσκευές, περιορισμό πυρηνικών αποβλήτων και θερμοηλεκτρικά οξείδια.

Μαθαίνεις μέσα από

• Ανεξάρτητη έρευνα

• Καθοδήγηση με την εποπτική σας ομάδα

• Εργαστηριακή εκπαίδευση

• Έρευνα και κατάρτιση εκπαιδευτικών

• Εκπαίδευση σε θέματα δεοντολογίας της έρευνας

• Συμμετοχή στο MERI Research Colloquium

• παρουσίαση αφισών και προφορικών παρουσιάσεων

Εφαρμοσμένη μάθηση Πρακτική άσκηση

Ορισμένα από τα διδακτορικά προγράμματα περιλαμβάνουν στενή συνεργασία με βιομηχανικούς εταίρους, η οποία μπορεί να απαιτεί περιόδους δραστηριότητας στις εγκαταστάσεις του βιομηχάνου.

Ζωντανά έργα

Όταν απαιτείται, μπορεί να γίνει αίτηση σε εθνικές εγκαταστάσεις για μεγάλης κλίμακας, εξελιγμένα πειράματα.

Ευκαιρίες δικτύωσης

Προβλέπεται ότι όλοι οι ερευνητές φοιτητές θα συμμετέχουν στο ετήσιο ερευνητικό Colloquium του MERI, παρουσιάζοντας μια αφίσα στο πρώτο έτος και μια προφορική παρουσίαση στο δεύτερο έτος. Αυτές οι δραστηριότητες θα συμπληρωθούν πιθανότατα με παρόμοιες παρουσιάσεις σε ερευνητικά συνέδρια στο Ηνωμένο Βασίλειο και στο εξωτερικό.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCeramics, Glasses and Polymers, PhD, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 28 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam

Το Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam ιδρύθηκε το 1969 και βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον του Sheffield, στο Yorkshire and the Humber. Το Σέφιλντ είναι η πέμπτη μεγαλύτερη πόλη του Ηνωμένου Βασιλείου, με το 60% αυτής να αποτελείται από ζωντανούς χώρους πρασίνου, όπως πάρκα της πόλης, κήπους και εξοχή. Το SHU υπερηφανεύεται για τη σημαντική θέση που κατέχει στο Sheffield ως πυλώνας της τοπικής οικονομίας, του εργατικού δυναμικού και των υποδομών. Αυτό αντικατοπτρίζεται στο γεγονός ότι σχεδόν οι μισοί από τους εγγεγραμμένους φοιτητές αυτού του πανεπιστημίου προέρχονται από οικογένειες με χαμηλό εισόδημα, γεγονός που καταδεικνύει την προθυμία του να επενδύσει σε όλους τους φοιτητές του.

Λίστα με 315 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Sheffield Hallam

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Κεραμικά": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • One Sheffield Hallam student's journey through university
  • A student's view of BA (Hons) Criminology at Sheffield Hallam University
  • A student's view of BA (Hons) Interior Architecture and Design at Sheffield Hallam University
  • Why I love Sheffield
  • My learning experience at Sheffield Hallam in 2020/21.
  • Why I chose to study at Sheffield Hallam University

Επικαλύψεις και κεραμικά PhD Πανεπιστήμιο του Manchester
(The University of Manchester)
- - - - - Μάντσεστερ Oncampus πλήρους απασχόλησης