Queen Mary University of London
Λαπαροσκοπική χειρουργική και χειρουργικές δεξιότητες MSc
Queen Mary University of London - Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Το καθηλωτικό μας πρόγραμμα σας τοποθετεί στην καρδιά του χειρουργείου χρησιμοποιώντας την τελευταία τεχνολογία εικονικής πραγματικότητας. Θα αποκτήσετε τεχνογνωσία στον ταχέως αναπτυσσόμενο τομέα της λαπαροσκοπικής χειρουργικής - καθώς και στην αναστόμωση του εντέρου - και θα αναπτύξετε την αυτοπεποίθησή σας σε κλινικά περιβάλλοντα.

Αυτό το ΠΜΣ είναι επίσης διαθέσιμο για φοιτητές που κάνουν διαβαθμίσεις MBBS.

• Αποκτήστε τις δεξιότητες που χρειάζεστε για το LapPass της Association of Laparoscopic Surgeons of Great Britain and Ireland: το "Laparoscopic Passport".

• Μελετήστε με τους τελευταίας τεχνολογίας προσομοιωτές χειρουργικής εικονικής πραγματικότητας

• Να αποκτήσετε μια ολοκληρωμένη κατάρτιση σε μεθόδους και τεχνικές έρευνας

• Ιδανική ώθηση καριέρας αν θέλετε να εργαστείτε στη γενική χειρουργική

Η λαπαροσκοπική χειρουργική είναι ένας τεχνικά απαιτητικός τομέας της ιατρικής και λίγοι άνθρωποι διαθέτουν την απαραίτητη τεχνογνωσία για να εργαστούν σε αυτόν τον τομέα. Το μάθημα αυτό σας επιτρέπει να μάθετε πολύπλοκες δεξιότητες που έχουν μεγάλη ζήτηση.

Το πρόγραμμά μας σας παρέχει μια μοναδική ευκαιρία να εξασκηθείτε και να τελειοποιήσετε τις λαπαροσκοπικές τεχνικές δεξιότητες στο περιβάλλον χαμηλού στρες και υψηλής ανατροφοδότησης του Κέντρου Χειρουργικής Προσομοίωσης Εικονικής Πραγματικότητας.

Θα αποκτήσετε όλη την εκπαίδευση που χρειάζεστε για να ανταποκριθείτε στα πρότυπα που έχει θέσει η Ένωση Λαπαροσκοπικών Χειρουργών της Μεγάλης Βρετανίας και Ιρλανδίας για να αποκτήσετε το LapPass (το "λαπαροσκοπικό διαβατήριο"). Η απόκτηση του LapPass σημαίνει ότι θα έχετε ένα προσόν αναφοράς που αναγνωρίζει τις λαπαροσκοπικές σας δεξιότητες σε περιβάλλον προσομοίωσης.

Εκτός από αυτές τις πρακτικές δεξιότητες, θα αποκτήσετε σαφή κατανόηση της ερευνητικής διαδικασίας, συμπεριλαμβανομένης της κριτικής αξιολόγησης και του τρόπου παρουσίασης της εργασίας σας για δημοσίευση.

Θα έχετε επίσης την ευκαιρία να παρακολουθήσετε ένα διεθνές χειρουργικό συνέδριο και να συναντήσετε χειρουργούς και χειρουργικούς αντιπροσώπους.

Επιπλέον, θα έχετε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε σε θαλάμους, κλινικές και στο χειρουργείο. Αυτό σας προσφέρει μια καλή ευκαιρία να κατανοήσετε την ιατρική και χειρουργική πρακτική στο NHS.

Θα αξιολογηθείτε με διάφορους τρόπους, συμπεριλαμβανομένης της αξιολόγησης πρακτικών δεξιοτήτων, εργασιών (π.χ. κριτικές αξιολογήσεις, δοκίμια, προφορικές παρουσιάσεις και παρουσιάσεις αφίσας) και εξετάσεων. Θα εκπονήσετε επίσης μια διπλωματική εργασία.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςLaparoscopic Surgery and Surgical Skills, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Ιατρική & Υγεία

CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]
    QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 22 Μαρτίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 32 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Το Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου (QMUL) ιδρύθηκε το 1989 στην περιοχή Mile End του Λονδίνου. Αυτό το πανεπιστήμιο του Russell Group προσφέρει υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις, συμπεριλαμβανομένων των υπηρεσιών προηγμένης μοριακής απεικόνισης και του Barts and the London Genome Centre για την έρευνα του DNA, μεταξύ πολλών άλλων για ένα ευρύ φάσμα θεμάτων. Το QMUL αποτελεί αναμφίβολα μια εξαιρετική επιλογή για κάθε φοιτητή που επιθυμεί να ακολουθήσει μια πορεία καριέρας στην επιστημονική έρευνα και αναγνωρίζεται παγκοσμίως ως τέτοιο.

Λίστα με 427 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

• What is the best thing about studying at Queen Mary?
  • Queen Mary University of London students talk about their experiences of Clearing
  • Undergraduate study: Engineering at Queen Mary University of London

- - - £27200 £29400 - Γιορκ Oncampus πλήρους απασχόλησης
Μοριακή Ιατρική MSc Πανεπιστήμιο East Anglia