Queen Mary University of London
Μέθοδοι έρευνας στον τομέα της υγειονομικής περίθαλψης PgDip
Queen Mary University of London - Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Αυτό το πρόγραμμα θα σας δώσει το ακαδημαϊκό υπόβαθρο και τις εξειδικευμένες δεξιότητες για να διεξάγετε υγειονομική και κλινική έρευνα. Εάν είστε πτυχιούχος, νοσηλευτής, ιατρός ή άλλος επαγγελματίας του τομέα της υγείας, αυτό το πρόγραμμα είναι για εσάς.

• Μάθετε πώς να προωθήσετε την έρευνα σε υπηρεσίες υγείας, ακαδημαϊκά περιβάλλοντα, οργανισμούς συμβολαιακής έρευνας ή σε περιβάλλοντα της φαρμακευτικής βιομηχανίας.

• Αποκτήστε μια λεπτομερή εικόνα των πολύπλοκων και αλληλένδετων δραστηριοτήτων του κύκλου ανάπτυξης, από την ανακάλυψη έως την επιτυχή εμπορική διάθεση.

• Να κατανοήσετε το κανονιστικό πλαίσιο που διέπει την ορθή κλινική έρευνα

• Μάθετε να εφαρμόζετε τις αρχές που έχετε μάθει στις επαγγελματικές σας υποχρεώσεις.

• Ανάπτυξη δεξιοτήτων συλλογής, καταγραφής και κοινοποίησης πληροφοριών

Ο αρθρωτός χαρακτήρας του προγράμματος είναι σχεδιασμένος ώστε να ταιριάζει με τις ανάγκες σας αν εργάζεστε με πλήρη απασχόληση. Θα παρακολουθείτε το διδακτικό στοιχείο των ενοτήτων σε τριήμερα τμήματα περίπου κάθε τέσσερις έως έξι εβδομάδες.

Θα μάθετε πώς να σχεδιάζετε μια κλινική μελέτη και θα αποκτήσετε γνώσεις σχετικά με τις πρακτικές πτυχές της πρώιμης ανάπτυξης φαρμάκων. Θα καλύψετε τη δεοντολογία και τους κανονισμούς και θα κατανοήσετε πώς να διαχειρίζεστε τα δεδομένα μιας μελέτης. Θα αποκτήσετε επίσης μια ευρύτερη εικόνα του περιβάλλοντος διαχείρισης της υγείας και της λήψης αποφάσεων εντός αυτού.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςHealth Care Research Methods, PgDip, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 32 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

Το Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου (QMUL) ιδρύθηκε το 1989 στην περιοχή Mile End του Λονδίνου. Αυτό το πανεπιστήμιο του Russell Group προσφέρει υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις, συμπεριλαμβανομένων των υπηρεσιών προηγμένης μοριακής απεικόνισης και του Barts and the London Genome Centre για την έρευνα του DNA, μεταξύ πολλών άλλων για ένα ευρύ φάσμα θεμάτων. Το QMUL αποτελεί αναμφίβολα μια εξαιρετική επιλογή για κάθε φοιτητή που επιθυμεί να ακολουθήσει μια πορεία καριέρας στην επιστημονική έρευνα και αναγνωρίζεται παγκοσμίως ως τέτοιο.

Λίστα με 427 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Queen Mary του Λονδίνου

• What is the best thing about studying at Queen Mary?
  • Queen Mary University of London students talk about their experiences of Clearing
  • Undergraduate study: Engineering at Queen Mary University of London
  • Joining Queen Mary – hear from our students

Charterhouse Square