Oxford Brookes University
Επιμέτρηση ποσοτήτων και εμπορική διαχείριση BSc (Hons)
Oxford Brookes University - Πανεπιστήμιο Oxford Brookes

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Διάμεσος μισθός £22438 £20448 £24818
Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £18849 - £25991 £15981 - £24541 £19498 - £30391

Πολλοί άνθρωποι εμπλέκονται στη διαδικασία κατασκευής. Όμως, όσο δημιουργικός κι αν είναι ο σχεδιασμός ή όσο ειδικευμένοι κι αν είναι οι τεχνίτες, υπάρχει ένας παράγοντας που δεν μπορεί να αγνοηθεί: το κόστος. Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο οι επιμετρητές ποσοτήτων είναι ζωτικής σημασίας σε όλα, από την προετοιμασία των συμβάσεων έως την αποτίμηση του ολοκληρωμένου έργου.

Σπουδάστε Quantity Surveying στο Oxford Brookes και θα σας βοηθήσουμε να αναπτύξετε το τεράστιο φάσμα δεξιοτήτων που θα χρειαστείτε για να χειριστείτε μια ποικιλία καταστάσεων εντός και εκτός εργοταξίου. Αναπτύξαμε το μάθημα γύρω από την πρακτική άσκηση στο τρίτο έτος - θα σας βοηθήσουμε να μάθετε γρήγορα τις πρακτικές γνώσεις για να επιτύχετε στον κόσμο της εργασίας και να αξιοποιήσετε στο έπακρο αυτή την ευκαιρία.

Το πτυχίο σας θα είναι αναγνωρισμένο από το Royal Institution of Chartered Surveyors και το Chartered Institute of Building. Αυτό σημαίνει ότι μπορείτε να ενταχθείτε ως φοιτητικό μέλος και να εργαστείτε προς την κατεύθυνση της ιδιότητας του διπλωματούχου. Και καλύπτοντας ένα ευρύ φάσμα θεμάτων, εξασφαλίσαμε ότι άλλες σταδιοδρομίες θα παραμείνουν ανοιχτές για εσάς. Τα έτη 1 έως 3 είναι κοινά με τα άλλα μαθήματα κατασκευών μας, ώστε να μπορείτε να αλλάξετε πορεία μέχρι και το έτος 4.

Οι σπουδαστές μας απασχολούνται σε κορυφαίες εργοληπτικές και συμβουλευτικές εταιρείες, όπως οι AECOM, Berkeley Homes, Taylor Wimpey και BAM Construction. Πολλοί από τους σπουδαστές μας προχωρούν επίσης σε μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών και γίνονται διπλωματούχοι επαγγελματίες (RICS, CIOB).

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

• All Degrees

Στο Oxford Brookes είμαστε στην ευχάριστη θέση να υποδεχόμαστε διεθνείς φοιτητές από όλο τον κόσμο. Στον ιστότοπό μας υπάρχουν πληροφορίες σχετικά με το πώς να κάνετε αίτηση στο Oxford Brookes ως διεθνής υποψήφιος. https://www.brookes.ac.uk/Study/International-students/Applying-to-arriving/How-to-apply.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςQuantity Surveying and Commercial Management, BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Επιμέτρηση ποσοτήτων και εμπορική διαχείριση BSc (Hons)

Διεθνή £15950 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Σημειώστε ότι τα δίδακτρα για τους φοιτητές του εσωτερικού ενδέχεται να αυξηθούν τα επόμενα έτη τόσο για τους νέους όσο και για τους συνεχιζόμενους φοιτητές σύμφωνα με ένα πληθωριστικό ποσό που καθορίζεται από την κυβέρνηση. Τα δίδακτρα για τους διεθνείς φοιτητές ενδέχεται να αυξηθούν τα επόμενα έτη τόσο για τους νέους όσο και για τους συνεχιζόμενους φοιτητές. Το Πανεπιστήμιο Oxford Brookes σκοπεύει να διατηρήσει τα δίδακτρα για τους νέους και τους φοιτητές που επιστρέφουν στην πατρίδα τους στο μέγιστο επιτρεπόμενο επίπεδο.

Μπορείτε να περάσετε το τρίτο έτος σε πρακτική άσκηση. Κατά τη διάρκεια της πρακτικής σας άσκησης καταβάλλεται αμοιβή στο πανεπιστήμιο. Καλύπτει το κόστος του καθηγητή της πρακτικής σας άσκησης και την υποστήριξη που παρέχουμε κατά την αναζήτηση θέσης πρακτικής άσκησης και κατά τη διάρκεια της άσκησής σας.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Oxford Brookes στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 26 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Oxford Brookes

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Oxford Brookes

Το Πανεπιστήμιο Oxford Brookes ιδρύθηκε το 1865, στην πόλη της Οξφόρδης. Αυτό το ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης λειτουργεί σε τρεις κύριες πανεπιστημιουπόλεις: Harcourt Hill - με μια δευτερεύουσα πανεπιστημιούπολη στο Swindon ειδικά για τη Νοσηλευτική και μια ποικιλία μαθημάτων CPD. Αυτό το πανεπιστήμιο έχει ισχυρές επιδόσεις τόσο στους ακαδημαϊκούς όσο και στους αθλητικούς τομείς, κατέχοντας σημαντικά επιτεύγματα και στους δύο τομείς.

Λίστα με 158 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Oxford Brookes - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Oxford Brookes

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Επιμέτρηση Ποσοτήτων": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Life at Oxford Brookes – Student View | Oxford Brookes University